|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ыбырай Алтынсарин атындағы мектеп жанындағы интернаты бар жалпы орта білім беретін мектеп» КММ |
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Адамгершілік - асыл қасиет |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сармурзаева А. К. |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: 5 « Ә » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» Менің атым... |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.1.2.1.Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды. |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүде : Ұлттық мұраға ұқыпты қарау. Талап : Білуге , жананы тануға құштар болу. Ар – ұят : Сөзіне берік , ісіне адал болу. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Ұйымдастыру кезеңін өткізу Сәлемдесу , түгелдеу Психологиялық ахуалды қалыптастыру Үй тапсырмасын сұрау « Еркін микрофон » әдісі 1 . А. Байтұрсынұлы кім? 2. Оның әдебиет саласына сіңірген еңбегін айтыңдар. 3. Ахмет Байтұрсынұлы мысал жанырына қандай үлес қосты ? 4 . Мысал дегеніміз не ? 5. « Адамдық диқаншысы » деген кім ? 6. Адамдық диқаншысының мақсаты не ? 7 . Аллегеория дегеніміз не ? 8. Ахмет Байтұрсынов шығармаларын ата ? 9 . « Қырық мысал » қандай шығарма ? 10 . Ахмет Байтұрсынов кімнің шығармаларын аударды ? 11 . Ақын кім үшін адамдық тұқымын шашты ? 12 . Адам өз бойына , жаман , жақсы қасиеттерді қалай қалыптастырады ? 13 . Адам өз бойындағы жаман қасиеттерден арылу үшін не істеу керек ? « Суреттер сөйлейді » әдісі арқылы тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау Видео ролик « Галереяны шарлау » әдісі 1. Бердібек Сокпақбаев кім? Ол қандай жазушы? 2.Жазушының қандай шығармалары бар? 3.«Менің атым Қожа» фильмі туралы не білесіңдер? 5. Біреуді біреуге атыстырып, от тастап жүретін қу, сабақ үстінде сыбырлап – сыпсыңдағыш кім? 6. Мен оқулық емес, қант аламын. Сіздің не шаруаңыз бар, қоя беріңіз. 7. Біз екеуміз таныс шығармыз деймін? 8. Мүмкін орныңа барып айтатын шығарсың? 9. Мен сенің әкеңе қарыздар адаммын. Менің мойнымда оның тиыны емес, теңге емес, бақандай бір қарасы жүр. 10. Келесі сабаққа қайыссың бақа ұстап әкелесіңдер? 11. “Сен оқуды тастасаң, маған ілесіп тастады деп екеуімізді бірдей қудалап пәле қылады. Оқи бер. Оқудың түбіне сен-ақ жет. Мүмкін кейін дардай бастықтың бірі болып шығарсың.Сонда маған шапағатың тиер.” 12. Повесть дегеніміз не ? 13. Тақырып және идея дегеніміз не ? 14 . « Менің атым Қожа » шығармасының тақырыбы қандай ? 15 . « Менің атым Қожа » повесінің идеясы қандай ? Видео ролик « Теріп алу » стратегиясы Қожа ... Жантас ... « Талқылау кестесі » әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
Үйге: « Менің қиялымдағы Қожа ... » әдеби эссе . |
Дескриптор Сұрақтарға жауап береді. Өз ойын айтады.
Суреттерді талқылайды, жаңа сабақтың тақырыбын ашады.
Сұрақтарға жауап береді . Өз ойын айтады.
Шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды. |
|
Оқулық
Оқулық
Оқулық |
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бердібек Соқпақбаев " Менің атым Қожа " Менің атым...
Бердібек Соқпақбаев " Менің атым Қожа " Менің атым...
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ыбырай Алтынсарин атындағы мектеп жанындағы интернаты бар жалпы орта білім беретін мектеп» КММ |
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Адамгершілік - асыл қасиет |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сармурзаева А. К. |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: 5 « Ә » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» Менің атым... |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.1.2.1.Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды. |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүде : Ұлттық мұраға ұқыпты қарау. Талап : Білуге , жананы тануға құштар болу. Ар – ұят : Сөзіне берік , ісіне адал болу. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Ұйымдастыру кезеңін өткізу Сәлемдесу , түгелдеу Психологиялық ахуалды қалыптастыру Үй тапсырмасын сұрау « Еркін микрофон » әдісі 1 . А. Байтұрсынұлы кім? 2. Оның әдебиет саласына сіңірген еңбегін айтыңдар. 3. Ахмет Байтұрсынұлы мысал жанырына қандай үлес қосты ? 4 . Мысал дегеніміз не ? 5. « Адамдық диқаншысы » деген кім ? 6. Адамдық диқаншысының мақсаты не ? 7 . Аллегеория дегеніміз не ? 8. Ахмет Байтұрсынов шығармаларын ата ? 9 . « Қырық мысал » қандай шығарма ? 10 . Ахмет Байтұрсынов кімнің шығармаларын аударды ? 11 . Ақын кім үшін адамдық тұқымын шашты ? 12 . Адам өз бойына , жаман , жақсы қасиеттерді қалай қалыптастырады ? 13 . Адам өз бойындағы жаман қасиеттерден арылу үшін не істеу керек ? « Суреттер сөйлейді » әдісі арқылы тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау Видео ролик « Галереяны шарлау » әдісі 1. Бердібек Сокпақбаев кім? Ол қандай жазушы? 2.Жазушының қандай шығармалары бар? 3.«Менің атым Қожа» фильмі туралы не білесіңдер? 5. Біреуді біреуге атыстырып, от тастап жүретін қу, сабақ үстінде сыбырлап – сыпсыңдағыш кім? 6. Мен оқулық емес, қант аламын. Сіздің не шаруаңыз бар, қоя беріңіз. 7. Біз екеуміз таныс шығармыз деймін? 8. Мүмкін орныңа барып айтатын шығарсың? 9. Мен сенің әкеңе қарыздар адаммын. Менің мойнымда оның тиыны емес, теңге емес, бақандай бір қарасы жүр. 10. Келесі сабаққа қайыссың бақа ұстап әкелесіңдер? 11. “Сен оқуды тастасаң, маған ілесіп тастады деп екеуімізді бірдей қудалап пәле қылады. Оқи бер. Оқудың түбіне сен-ақ жет. Мүмкін кейін дардай бастықтың бірі болып шығарсың.Сонда маған шапағатың тиер.” 12. Повесть дегеніміз не ? 13. Тақырып және идея дегеніміз не ? 14 . « Менің атым Қожа » шығармасының тақырыбы қандай ? 15 . « Менің атым Қожа » повесінің идеясы қандай ? Видео ролик « Теріп алу » стратегиясы Қожа ... Жантас ... « Талқылау кестесі » әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
Үйге: « Менің қиялымдағы Қожа ... » әдеби эссе . |
Дескриптор Сұрақтарға жауап береді. Өз ойын айтады.
Суреттерді талқылайды, жаңа сабақтың тақырыбын ашады.
Сұрақтарға жауап береді . Өз ойын айтады.
Шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды. |
|
Оқулық
Оқулық
Оқулық |
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













