Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
ІІІ бөлім. Адамгершілік - асыл қасиет |
|
|
Білім беру ұйымы |
Көкдала ОМ |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Өркен Серікбай |
|
|
Күні |
16.02.2023 |
|
|
Сыныбы: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бердібек Соқпақбаев. Менің атым қожа. Хикаятты талдау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.2.3.1 Шығармадағы тілдік бейнелеу, суреттеу құралдарының (теңеу, эпитет, ауыспалы мағынадағы сөздер, қайталау, өлең құрылысы) мағынасын анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Хикаяттың мазмұнын анықтау, көркемдегіш құралдарды анықтау |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі / Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 минут |
Ұйымдастыру Амандасу. Түгендеу Пазл бөліктерін алу арқылы топқа бөлінеді. (2 топ) Оқыту түрі: топтық жұмыс. Әдісі: Пазл Тапсырма: Кейіпкер кім? Үй тапсырмасын тексеру: Хикаятқа менің пікірім. Эссе Сабақ мақсаты айтылады. Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады
|
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Оқушылар хикаят туралы өз пікірлерін жазып келеді |
«Жақсы жауап», «Тиімді жауап» Дескриптор: Хикаят туралы пікірлерін жазады; Хикаят мазмұнымен дәлелдейді Бағалау: 2 балл Кері байланыс |
қима қағаздар https://online-puzzle.ru/own_puzzle# |
|
Сабақтың ортасы 30 минут
|
1-тапсырма. Жұмыс түрі: топтық жұмыс Әдісі: пазл әдісі 1-тапсырма. Берілген қима қағаздағы хикаят мазмұнының сәйкестендіріңдер. Сол бойынша әңгімелеп беріңдер
ЕБҚ тапсырмасы: https://wordwall.net/ платформасында хикаят бойынша ақпараттарды сәйкестендіреді |
Оқушылар топта бірлесе жұмыс жасап хикаят мазмұны негізінде геометриялық фигуралар жасайды
Өзінің қабілетіне қарай сәйкестендіру тапсырмасын орындайды. |
Дескриптор: Қима қағаздағы мәліметтерді сәйкестендіреді; Хикаятты мазмұндайды;
Кері байланыс
Дескриптор: Кейіпкерлерді ажырата алады; Кейіпкерлердің сөзін сәйкестендіреді |
https://www.tarsiamaker.co.uk/ Ақтанова А.С. Жундибаева А.Қ. Қазақ әдебиеті. Жалпы білім беретін мектептің 5-сыныбына арналған оқулық. Алматы: Атамұра, 2017
https://wordwall.net/resource/38359015/untitled5
https://wordwall.net/resource/32963522/%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%96%D2%A3-%D0%B0%D1%82%D1%8B%D0%BC-%D2%9B%D0%BE%D0%B6%D0%B0 |
|
Сабақтың соңы 5 минут
Рефлексия |
Сабақты бекіту: «Төрт сөйлем» тәсілі арқылы ой-пікірлеріңмен бөлісіңдер: Пікір«Менің атым Қожа» хикаятындағы «Ағаттықтың азабы бөлімінің мазмұны бойынша пікірлеріңді бір сөйлем мен білдіріңдер. Дәлел. Пікірлеріңді бір сөйлем мен дәлелдеңдер. Мысал. Пікірлеріңді өмірмен байланыстырып, мысал келтіріңдер. Қорытынды. Тақырып бойынша қорытынды шығарыңдар.
Үйге тапсырма: 9-тапсырма, 106-бет |
нәтиже балдарын талдайды
|
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Оқушы нәтиже балдарын талдайды
Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бердібек Соқпақбаев. Менің атым қожа. Хикаятты талдау
Бердібек Соқпақбаев. Менің атым қожа. Хикаятты талдау
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
ІІІ бөлім. Адамгершілік - асыл қасиет |
|
|
Білім беру ұйымы |
Көкдала ОМ |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Өркен Серікбай |
|
|
Күні |
16.02.2023 |
|
|
Сыныбы: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бердібек Соқпақбаев. Менің атым қожа. Хикаятты талдау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.2.3.1 Шығармадағы тілдік бейнелеу, суреттеу құралдарының (теңеу, эпитет, ауыспалы мағынадағы сөздер, қайталау, өлең құрылысы) мағынасын анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Хикаяттың мазмұнын анықтау, көркемдегіш құралдарды анықтау |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі / Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 минут |
Ұйымдастыру Амандасу. Түгендеу Пазл бөліктерін алу арқылы топқа бөлінеді. (2 топ) Оқыту түрі: топтық жұмыс. Әдісі: Пазл Тапсырма: Кейіпкер кім? Үй тапсырмасын тексеру: Хикаятқа менің пікірім. Эссе Сабақ мақсаты айтылады. Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады
|
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Оқушылар хикаят туралы өз пікірлерін жазып келеді |
«Жақсы жауап», «Тиімді жауап» Дескриптор: Хикаят туралы пікірлерін жазады; Хикаят мазмұнымен дәлелдейді Бағалау: 2 балл Кері байланыс |
қима қағаздар https://online-puzzle.ru/own_puzzle# |
|
Сабақтың ортасы 30 минут
|
1-тапсырма. Жұмыс түрі: топтық жұмыс Әдісі: пазл әдісі 1-тапсырма. Берілген қима қағаздағы хикаят мазмұнының сәйкестендіріңдер. Сол бойынша әңгімелеп беріңдер
ЕБҚ тапсырмасы: https://wordwall.net/ платформасында хикаят бойынша ақпараттарды сәйкестендіреді |
Оқушылар топта бірлесе жұмыс жасап хикаят мазмұны негізінде геометриялық фигуралар жасайды
Өзінің қабілетіне қарай сәйкестендіру тапсырмасын орындайды. |
Дескриптор: Қима қағаздағы мәліметтерді сәйкестендіреді; Хикаятты мазмұндайды;
Кері байланыс
Дескриптор: Кейіпкерлерді ажырата алады; Кейіпкерлердің сөзін сәйкестендіреді |
https://www.tarsiamaker.co.uk/ Ақтанова А.С. Жундибаева А.Қ. Қазақ әдебиеті. Жалпы білім беретін мектептің 5-сыныбына арналған оқулық. Алматы: Атамұра, 2017
https://wordwall.net/resource/38359015/untitled5
https://wordwall.net/resource/32963522/%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%96%D2%A3-%D0%B0%D1%82%D1%8B%D0%BC-%D2%9B%D0%BE%D0%B6%D0%B0 |
|
Сабақтың соңы 5 минут
Рефлексия |
Сабақты бекіту: «Төрт сөйлем» тәсілі арқылы ой-пікірлеріңмен бөлісіңдер: Пікір«Менің атым Қожа» хикаятындағы «Ағаттықтың азабы бөлімінің мазмұны бойынша пікірлеріңді бір сөйлем мен білдіріңдер. Дәлел. Пікірлеріңді бір сөйлем мен дәлелдеңдер. Мысал. Пікірлеріңді өмірмен байланыстырып, мысал келтіріңдер. Қорытынды. Тақырып бойынша қорытынды шығарыңдар.
Үйге тапсырма: 9-тапсырма, 106-бет |
нәтиже балдарын талдайды
|
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Оқушы нәтиже балдарын талдайды
Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады |
|
шағым қалдыра аласыз














