Бекітемін:
Мектеп директорының оқу жұмысы жөніндегі орынбасары: Кожагулова Г.
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3- бөлім. Адамгершілік - асыл қасиет |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айжарыкова Мадина |
|
Күні: |
06.02.2024 |
|
Сыныбы: 5 «Б» |
Қатысушылар саны: 18 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» хикаяты Құпия кеңес |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.3.2.1 кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау |
|
Сабақтың мақсаты: |
кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалай алады |
|
Ұлттық құндылықтар: |
Отбасы құндылықтары, адамгершілік, талап |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5 мин. |
«Қай кейіпкер ұнайды?» әдісі арқылы топқа бөлу 1-топ: «Қожа» тобы 2-топ: «Жанар» тобы 3-топ: «Жантас» тобы
Ұйымдастыру кезеңі: «Стоп» әдісі арқылы оқушылар тақтада бейнеленіп тұрған үлгі бойынша жанындағы жұбымен амандасады |
Оқушылар жанындағы жұбымен тақтада бейнеленіп тұрған үлгі бойынша жұбымен амандасады |
Қалыптасты-рушы бағалау: Оқушыны «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Интерактивті тақта |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
«Ұяшықтар» әдісі (Wordwall программасы) арқылы үй тапсырмасын сұрау. Өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Үй тапсырмасы: Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап беру |
Оқушылар «Пионер галстугы» әдісімен бағаланып отырады. |
(Оқушылардың есімі жазылған бинго қорабы) Интерактивті тақта |
|
Сабақтың ортасы 35 мин. |
Бейнежазба (тақырыпты ашу) 1 тапсырма. Топтық «Кейіпкерден хат» әдісі 3 топқа 3 түрлі тапсырмалар беріледі. «Қожа» тобы: Қожаның рөлін сомдау «Жанар» тобы: Кейіпкерлерге мінездеме беру «Жантас» тобы: Композициялық құрылым жасау |
Оқушылар берілген топтық тапсырмаларды орындайды. «Қожа» тобы Қожаның рөлін сомдайды. «Жанар» тобы кейіпкерлерге мінездеме береді «Жантас» тобы композициялық құрылым жасайды. |
Оқушылар «Пионер галстук» әдісімен бағаланып отырады. |
Интерактивті тақта Хат 1 топ (айна, парта, арнайы киімдер) 2 топ (қағаздан жасалған дубль) 3топ (кинолента) Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
|
2 тапсырма. Топтық «Ойлан, тап, анықта» әдісі Көрсетілген суреттер бойынша артық суретті тауып, оқиғаны анықтаңдар
3-тапсырма. Жұптық «Ара» әдісі Сұрақ құрастыру және сұрақтарға жауап беру
Сергіту сәті («Туған ел» әні) |
Оқушылар суреттерге қарап, артық суретті тауып, оқиғаны анықтайды.
Оқушылар тақырыпқа байланысты сұрақтар құрастырып, сұрақтарды бір- біріне қояды.
Оқушылар ән шырқайды. |
Оқушылар «Пионер галстук» әдісімен бағаланып отырады.
Оқушылар «Пионер галстук» әдісімен бағаланып отырады.
Қалыптасты-рушы бағалау: Оқушыны «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Интерактивті тақта
Қағаздан жасалған ара, жіп
Интерактивті тақта |
|
Жеке жұмыс |
3 тапсырма. Жеке жұмыс «Кейіпкерге хат» әдісі «Қожаға үлгілі бала болу үшін біз қандай кеңес айтар едік?» шағын хат жазу |
Оқушылар кейіпкерге хат жазады. |
Оқушылар «Пионер галстук» әдісімен бағаланып отырады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
«3Қ» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушылар түсінгені немесе түсінбегені бойынша өз көзқарастарын айтып, талдайды.
|
Қызық, құнды, қиын деп жазылған таяқшалар
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» хикаяты
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» хикаяты
Бекітемін:
Мектеп директорының оқу жұмысы жөніндегі орынбасары: Кожагулова Г.
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3- бөлім. Адамгершілік - асыл қасиет |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айжарыкова Мадина |
|
Күні: |
06.02.2024 |
|
Сыныбы: 5 «Б» |
Қатысушылар саны: 18 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» хикаяты Құпия кеңес |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.3.2.1 кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау |
|
Сабақтың мақсаты: |
кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалай алады |
|
Ұлттық құндылықтар: |
Отбасы құндылықтары, адамгершілік, талап |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5 мин. |
«Қай кейіпкер ұнайды?» әдісі арқылы топқа бөлу 1-топ: «Қожа» тобы 2-топ: «Жанар» тобы 3-топ: «Жантас» тобы
Ұйымдастыру кезеңі: «Стоп» әдісі арқылы оқушылар тақтада бейнеленіп тұрған үлгі бойынша жанындағы жұбымен амандасады |
Оқушылар жанындағы жұбымен тақтада бейнеленіп тұрған үлгі бойынша жұбымен амандасады |
Қалыптасты-рушы бағалау: Оқушыны «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Интерактивті тақта |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
«Ұяшықтар» әдісі (Wordwall программасы) арқылы үй тапсырмасын сұрау. Өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Үй тапсырмасы: Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап беру |
Оқушылар «Пионер галстугы» әдісімен бағаланып отырады. |
(Оқушылардың есімі жазылған бинго қорабы) Интерактивті тақта |
|
Сабақтың ортасы 35 мин. |
Бейнежазба (тақырыпты ашу) 1 тапсырма. Топтық «Кейіпкерден хат» әдісі 3 топқа 3 түрлі тапсырмалар беріледі. «Қожа» тобы: Қожаның рөлін сомдау «Жанар» тобы: Кейіпкерлерге мінездеме беру «Жантас» тобы: Композициялық құрылым жасау |
Оқушылар берілген топтық тапсырмаларды орындайды. «Қожа» тобы Қожаның рөлін сомдайды. «Жанар» тобы кейіпкерлерге мінездеме береді «Жантас» тобы композициялық құрылым жасайды. |
Оқушылар «Пионер галстук» әдісімен бағаланып отырады. |
Интерактивті тақта Хат 1 топ (айна, парта, арнайы киімдер) 2 топ (қағаздан жасалған дубль) 3топ (кинолента) Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
|
2 тапсырма. Топтық «Ойлан, тап, анықта» әдісі Көрсетілген суреттер бойынша артық суретті тауып, оқиғаны анықтаңдар
3-тапсырма. Жұптық «Ара» әдісі Сұрақ құрастыру және сұрақтарға жауап беру
Сергіту сәті («Туған ел» әні) |
Оқушылар суреттерге қарап, артық суретті тауып, оқиғаны анықтайды.
Оқушылар тақырыпқа байланысты сұрақтар құрастырып, сұрақтарды бір- біріне қояды.
Оқушылар ән шырқайды. |
Оқушылар «Пионер галстук» әдісімен бағаланып отырады.
Оқушылар «Пионер галстук» әдісімен бағаланып отырады.
Қалыптасты-рушы бағалау: Оқушыны «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Интерактивті тақта
Қағаздан жасалған ара, жіп
Интерактивті тақта |
|
Жеке жұмыс |
3 тапсырма. Жеке жұмыс «Кейіпкерге хат» әдісі «Қожаға үлгілі бала болу үшін біз қандай кеңес айтар едік?» шағын хат жазу |
Оқушылар кейіпкерге хат жазады. |
Оқушылар «Пионер галстук» әдісімен бағаланып отырады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
«3Қ» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушылар түсінгені немесе түсінбегені бойынша өз көзқарастарын айтып, талдайды.
|
Қызық, құнды, қиын деп жазылған таяқшалар
|
|
шағым қалдыра аласыз













