Материалдар / Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесіндегі автор бейнесі. 5- сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесіндегі автор бейнесі. 5- сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
5.2.4.1 Көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазу 5.3.2.1. Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бөлім:«Адамгершілік-асыл қасиет»

Мектеп: «Гагарин атындағы №34 жалпы орта білім беретін мектеп» КММ

Пәні: қазақ әдебиеті

Күні: 21.02.24.

Мұғалімнің аты-жөні: Тохсанбаева Жулдыз Кубейсиновна.


Сынып: 5

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесіндегі автор бейнесі.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.2.4.1 Көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазу

5.3.2.1. Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау

Сабақтың мақсаты

Шығарма мазмұнын талдау арқылы әсерін жазба жұмысы арқылы білдіру;

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы.қызығушылықты ояту.

3 минут




І.Ұйымдастыру кезеңі:

а) Оқушыларменсәлемдесу, түгелдеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызуүшін «Жүректен жүрекке» әдісін пайдаланып, оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айту арқылы бір-біріне жүрек береді;


ә) Ширату жаттығуы. «Пазл» әдісі бойынша Оқушыларға байланыс құралдарының суреттері (телефон, хат, компьютер) қиылып

беріледі.


Оқу мақсаты және бағалау критерийлері хабарланады. Телефон,хат, компьютер суреттері

Оқушылар ұстазымен амандасады, жүректен жүрекке әдісі арқылы бір-бірлеріне жақсы тілектер айтады;

Оқушылар сол бойынша топтасады.










Shape1


Жаңа сабаққа кіріспе

Мағынаны білу

5 минут

«Миға шабуыл» әдісі арқылы сабақ тақырыбын болжау.

1.Алыстағы адамдар бір-бірімен қалай қатынасады?

2.Алыстан қарым-қатынас жасаудың қандай түрлерін білесіңдер?

3.Мынау ненің суреті? (хат суреті көрсетіледі)

4.Хатты не үшін жазамыз?

Мағынаны білу үшін суретті сөйлетеді, ой бөліседі, өз білгенін айтады; (Әр оқушы өз ойымен бөліседі. Бір-бірінің пікірін толықтырып, пікір алмасады, берілген тапсырманы сұраққа жауап беру арқылы орындайды;)

ҚБ

«Бас бармақ»әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың!

Жақсы!

Талпын!


Shape2

Презентация

Сабақтың ортасындағы түсіну

5 минут


Сюжетке композициялық желі құру.
Оқиға қалай басталатын еді?- Есімім өзіме ұнамайды
Байланысы-Жантас қудың әлегі
Дамуы- Ерегіс
Шиеленісуі- Бақа оқиғасы
Шарықтау шегі- Педсовет
Шешімі-Міндеттеме қабылдау
Қорытынды- Түбінде адам болатын бала




Сабақтың ортасы

Мағынаны қолдану

15 мин



4 минут
















5 минут

ТЖ. 1-тапсырма. «Қос диаграмма», «Дара диаграмма», «Үш түрлі түсіндірме күнделігі» әдістері Топтар шығармадан алған әсері арқылы Қожа бейнесін салыстыру жасайды. Мәліметтерді берілген кестеге орналастырады.

І топ: «Қос диаграмма»

ІІ топ: «Дара диаграмма»

ІІІ топ: «Үш түрлі түсіндірме күнделігі"

Кейіпкер

Автор суреттеуі

Менің пікірім








ЖЖ. 2-тапсырма.. «Ақыл-ой картасы» арқылы кейіпкерге мінездеме беріледі.

Кім? Қандай? Қожа Іс-әрекеті Қалай?.

Ж. 3-тапсырма. «Қожаға хат»

Оқушылар Қожаға хат жазады. Хат жазудың формасы ретінде жай хат пен өлең үлгісі ұсынылады.

Саралау: Тапсырма сыныптағы оқушылардың мүмкіндіктеріне орай, оларға тапсырма беру кезінде олардың қабілет деңгейлері ескеріліп беріледі. Тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек көрсетіледі.

Хат үлгісі

Асыл Анам! Мен өзіңізге хат жазып отырмын. Осы хатым арқылы Сізге өз алғысымды білдіргім келеді. Анашым! Сіз мені өмірге әкелдіңіз, мына ғажайып таңдар мен шуақты күндерді, тамаша табиғат пен мейірбан жандарды көруіме мүмкіндік бердіңіз. Сол үшін Сізге алғысым шексіз! Мен Сізге мәңгі қарыздармын.

Құрметті Қожа! ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Өлең үлгісі

... ... озасың, ... ... алмайсың,

... ... тозасың. ... ... жалғайсың

. ... ... ... , ... ... ... , ... ... Қожасың!

... ... қалмайсың!

Бағалау критерийі

1.Кейіпкердің ортақ қасиеттері мен дара қасиеттерін салыстырады.

2. Берілген ұяшықтарға орналастырады.





Бағалау критерийі

1.Кейіпкердің айырмашылықтарын салыстырады.

2.Жеке-жеке топтастырады.

3Ұяшықтарға жазады.

































Бағалау критерийі

1. Кейіпкер таңдайды.

2. Мәтіннен автор суреттеуін табады.

3. Өз пікірлерін салыстырып жазады.


Бағалау критерийі

1. Кейіпкерге мінездеме береді.

2.Жеке қасиеттерін анықтайды.

3.Ұяшықтарға жазады.





Бағалау критерийі:

1. Хат құрылысын сақтап жазады.

2. Шығармадан алған әсерін сипаттайды.

3. Ұйқас бойынша өлең құрастырады.



Қ/Б. "Жапондық әдіс" Графикалық органайзер Кесте























Қ/Б. "Екі жұлдыз, бір тілек"











Қ/Б. "Өзара бағалау" тәсілі "Галереяға саяхат" әдісі Стикер


5-сынып

Қазақ әдебиеті оқулығы


Оқулықпен жұмыс



А3 парағы,оқулық, маркер



стикер




















































Материалды жүктеу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!