|
Бөлім: |
3. Адамгершілік - асыл қасиет |
||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: |
Садуақасова Мөлдір Серікқызы |
||||||
|
Күні: |
29.01.2026 |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен үзінді. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.4.1.Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бердібек Соқпақбаевтың «Менің атым Қожа» повесі үзіндісінен шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқиды, жатқа айтады; |
||||||
|
Құндылықтар |
Әділдік және жауапкершілік |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңдері/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басы 10 минут |
Оқушылармен сәлемдесемін; сабақтың тақырыбын , күн ретін жазуға бағыттаймын; сабақтағы оқу мақсаттарын түсіндіремін. Үй жұмысын сұраймын. Қызығушылықты ояту. «Неліктен?» сұрағы арқылы оқушылардан жауап аламын.
|
Мұғаліммен сәлемдеседі; дәптерге күн ретін жазып, тақырыппен танысады; Сабақтың оқу мақсаттарын негізге алады. Оқушылар сұраққа жауаптарын айтады, дәлелдер келтіріп сөйлейді.
Шығарманы тізбектеп мазмұндайды. |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
|
Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма лар жинағы 5-сынып ЖИ суреттер
|
|||
|
Ортасы 30 минут |
1-тапсырма.
Ж«Мәнерлеп оқу» Құндылық
тапсырмасы. Менің атым... Атымды айта бастасам, тілім таңдайыма жабысып қалғандай болады да тұрады. Адамның атының сүйкімді болуы да зор бақыт па деймін. Мәселен, Мұрат, Болат, Ербол, Бақыт деген аттарды алып қараңдаршы. Айтуға да ықшам, естір құлаққа да жағымды. Әрі мағына жағынан да, қазақ тілінен сабақ беретін Майқанова тәтейше айтқанда, бұлар жоғары идеялы есімдер. Нұсқау:
2-тапсырма. Құндылық тапсырмасы. «Теріп алу» стратегиясы бойынша Қожаның жағымды және жағымсыз жақтарын ажырату тапсырмасын ұсынамын. мәдениетті сотқар бас кейіпкер өтірікші көңілді қарапайым аңқау мейірімді ақылды түбінде адам болатын бала 3-тапсырма. «Рөлдік ойын» әдісі ТЖ Топ мүшелері өздері оқыған әдеби шығарманың кез-келген тұсынан рөлге еніп, көрініс көрсетуге бағыттаймын. |
Оқушылар мұғалімнің үлгі оқуын тыңдайды; мәтінді жеке өзі дауыстап, кезекпен мәнерлеп оқиды; дауыс ырғағын, кідіріс пен екпінді сақтауға тырысады; кейіпкердің көңіл күйін дауыс арқылы жеткізеді.
Басты кейіпкердің жағымды , жағымсыз тұстарын ажыратады. Шығармадағы Қожаның қандай кейіпкер екеніне өз көзқарастарын білдіріп, ой айтады.
Топ мүшелері өздері оқыған әдеби шығарманың кез-келген тұсынан кадр көрсетеді. Әр топ әдеби шығармадан үзінді таңдайды, сол үзіндіні мәнерлеп жатқа айтып, рөлдік ойын көрсетеді. |
Дескриптор: -мәтінді дұрыс әрі анық оқиды; -дауыс ырғағын сақтайды. - Шығармадағы Қожаның қандай кейіпкер екеніне өз көзқарастарын білдіріп, ой айтады. 1 бал
Дескриптор: - кейіпкердің жағымды тұстарын ажыратады; 1 бал жағымсыз тұстарын ажыратады; 1 бал - кейіпкерлердің образын өз сөзімен сипаттайды.1бал Дескриптор - өздері қалаған кадрды таңдап алады;1бал -образға кіріп , рөлдік ойын көрсетеді;1 бал -қалған топтар кадрдың қай бөлігі екенін анықтайды.1 бал -үзіндіні мәнерлеп жатқа оқиды; дауыс ырғағын талапқа сай ұстайды. 1 бал |
|
|||
|
Соңы/бекіту Рефлексия 5 минут |
https://learningapps.org/4367596 сілтемесі арқылы сұрақтарға жауап беруге бағыттаймын. Рефлексия «Менің ойымша...» |
QR кодты сканерлеп, сұрақтарға жауап береді. Мен үшін пайдалы болды , Мен өз мүмкіндігімді көрсете алмадым , себебі__________ Ұсыныс_______________ |
QR кодты сканерлеп, сұрақтарға жауап береді. 1 бал |
||||
|
Үй тапсырмасы: «Түбінде адам болатын бала» бөлімін мазмұндау |
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен үзінді.
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен үзінді.
|
Бөлім: |
3. Адамгершілік - асыл қасиет |
||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: |
Садуақасова Мөлдір Серікқызы |
||||||
|
Күні: |
29.01.2026 |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен үзінді. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.4.1.Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бердібек Соқпақбаевтың «Менің атым Қожа» повесі үзіндісінен шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқиды, жатқа айтады; |
||||||
|
Құндылықтар |
Әділдік және жауапкершілік |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңдері/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басы 10 минут |
Оқушылармен сәлемдесемін; сабақтың тақырыбын , күн ретін жазуға бағыттаймын; сабақтағы оқу мақсаттарын түсіндіремін. Үй жұмысын сұраймын. Қызығушылықты ояту. «Неліктен?» сұрағы арқылы оқушылардан жауап аламын.
|
Мұғаліммен сәлемдеседі; дәптерге күн ретін жазып, тақырыппен танысады; Сабақтың оқу мақсаттарын негізге алады. Оқушылар сұраққа жауаптарын айтады, дәлелдер келтіріп сөйлейді.
Шығарманы тізбектеп мазмұндайды. |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
|
Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма лар жинағы 5-сынып ЖИ суреттер
|
|||
|
Ортасы 30 минут |
1-тапсырма.
Ж«Мәнерлеп оқу» Құндылық
тапсырмасы. Менің атым... Атымды айта бастасам, тілім таңдайыма жабысып қалғандай болады да тұрады. Адамның атының сүйкімді болуы да зор бақыт па деймін. Мәселен, Мұрат, Болат, Ербол, Бақыт деген аттарды алып қараңдаршы. Айтуға да ықшам, естір құлаққа да жағымды. Әрі мағына жағынан да, қазақ тілінен сабақ беретін Майқанова тәтейше айтқанда, бұлар жоғары идеялы есімдер. Нұсқау:
2-тапсырма. Құндылық тапсырмасы. «Теріп алу» стратегиясы бойынша Қожаның жағымды және жағымсыз жақтарын ажырату тапсырмасын ұсынамын. мәдениетті сотқар бас кейіпкер өтірікші көңілді қарапайым аңқау мейірімді ақылды түбінде адам болатын бала 3-тапсырма. «Рөлдік ойын» әдісі ТЖ Топ мүшелері өздері оқыған әдеби шығарманың кез-келген тұсынан рөлге еніп, көрініс көрсетуге бағыттаймын. |
Оқушылар мұғалімнің үлгі оқуын тыңдайды; мәтінді жеке өзі дауыстап, кезекпен мәнерлеп оқиды; дауыс ырғағын, кідіріс пен екпінді сақтауға тырысады; кейіпкердің көңіл күйін дауыс арқылы жеткізеді.
Басты кейіпкердің жағымды , жағымсыз тұстарын ажыратады. Шығармадағы Қожаның қандай кейіпкер екеніне өз көзқарастарын білдіріп, ой айтады.
Топ мүшелері өздері оқыған әдеби шығарманың кез-келген тұсынан кадр көрсетеді. Әр топ әдеби шығармадан үзінді таңдайды, сол үзіндіні мәнерлеп жатқа айтып, рөлдік ойын көрсетеді. |
Дескриптор: -мәтінді дұрыс әрі анық оқиды; -дауыс ырғағын сақтайды. - Шығармадағы Қожаның қандай кейіпкер екеніне өз көзқарастарын білдіріп, ой айтады. 1 бал
Дескриптор: - кейіпкердің жағымды тұстарын ажыратады; 1 бал жағымсыз тұстарын ажыратады; 1 бал - кейіпкерлердің образын өз сөзімен сипаттайды.1бал Дескриптор - өздері қалаған кадрды таңдап алады;1бал -образға кіріп , рөлдік ойын көрсетеді;1 бал -қалған топтар кадрдың қай бөлігі екенін анықтайды.1 бал -үзіндіні мәнерлеп жатқа оқиды; дауыс ырғағын талапқа сай ұстайды. 1 бал |
|
|||
|
Соңы/бекіту Рефлексия 5 минут |
https://learningapps.org/4367596 сілтемесі арқылы сұрақтарға жауап беруге бағыттаймын. Рефлексия «Менің ойымша...» |
QR кодты сканерлеп, сұрақтарға жауап береді. Мен үшін пайдалы болды , Мен өз мүмкіндігімді көрсете алмадым , себебі__________ Ұсыныс_______________ |
QR кодты сканерлеп, сұрақтарға жауап береді. 1 бал |
||||
|
Үй тапсырмасы: «Түбінде адам болатын бала» бөлімін мазмұндау |
|
||||||
шағым қалдыра аласыз

















