Сабақ тақырыбы: Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен үзінді. «Ағаттықтың азабы»
|
Бөлім: |
«Адам жанының құпиясы» бөлімі |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Нұрбай
Маржан |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып 5а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен үзінді. «Ағаттықтың азабы» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1. Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады. Өмірмен байланыстыра отырып, шығармашылық жұмыс жасайды. |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
3мин
5мин
7 мин |
Психологиялық ахуал туғызу
Миға шабуыл
Қожаны жиналысқа не үшін салды?
Оқиғаның шиеленісу тұсы бар ма?
«Білгеніңмен бөліс» әдісі повестен түскенін достарымен бөліседі |
Өз көңіл күйлерін
білдіреді сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады |
|
|
|
ортасы
Аяқталуы 5 мин
3 мин
2 мин
|
1-тапсырма. . Оған байқатпай, жерден жұдырықтай тас жіберіп қалмақшымын. 2. Бақаның әлегі. 3. Педсовет. 4. Жолдама алған Жантас. 5. Оқулық емес, қант аламын. Шығарма мазмұны бойынша тақырыбы мен идеясын анықтайды 2-тапсырма. Қожаға қатысты «Ақылойкартасын» сызу үшін төмендегі сұрақтарды қолданады: • Түрі қандай? • Не айтты және қалай сөйлейді? • Ол не істейді? • Ол туралы басқалар не ойлайды? Олар «Ақыл-ой картасын» «Қожа бейнесінен қандай әсер алдыңыз?» деген тақырыпта талқылау жүргізуге пайдаланады.
3-тапсырма. «Кейіпке кіру» Оқушылар әңгіме кейіпкерімен жақынырақ танысу үшін үзінділерден алынған мәліметтерді қолданады.Үзінділерді оқыған кезде Қожанның орнында болсаң не істер едің?
Оқушылардың рефлексиясы, кері байланыс. Сабақта не қиын болды? Не оңай болды? Мен үшін маңызды бір ақпарат... Қиындық тудырған тапсырма не сұрақ...
Үйге: Кейіпкерге мінездеме жазу |
Қожа бойындағы жағымды, жағымсыз қасиеттердің тізбесін жасайды. Оның ішінде қай қыры басым екенін шығарма мазмұнына сүйене отырып түсіндіреді.
әңгіме кейіпкерімен жақынырақ танысу үшін үзінділерден алынған мәліметтерді қолданады.
|
Балдық жүйе
Дескриптор: – шығармадағы 4 кейіпкердің бір-бір әрекетін таңдайды;-5 – әрекеттер негізінде шығарманың тақырыбын сөз тіркесіменбереді;-3 – идеясын бір сөйлеммен түсіндіреді.-2
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен үзінді. «Ағаттықтың азабы»5 сынып
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен үзінді. «Ағаттықтың азабы»5 сынып
Сабақ тақырыбы: Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен үзінді. «Ағаттықтың азабы»
|
Бөлім: |
«Адам жанының құпиясы» бөлімі |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Нұрбай
Маржан |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып 5а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен үзінді. «Ағаттықтың азабы» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1. Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады. Өмірмен байланыстыра отырып, шығармашылық жұмыс жасайды. |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
3мин
5мин
7 мин |
Психологиялық ахуал туғызу
Миға шабуыл
Қожаны жиналысқа не үшін салды?
Оқиғаның шиеленісу тұсы бар ма?
«Білгеніңмен бөліс» әдісі повестен түскенін достарымен бөліседі |
Өз көңіл күйлерін
білдіреді сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады |
|
|
|
ортасы
Аяқталуы 5 мин
3 мин
2 мин
|
1-тапсырма. . Оған байқатпай, жерден жұдырықтай тас жіберіп қалмақшымын. 2. Бақаның әлегі. 3. Педсовет. 4. Жолдама алған Жантас. 5. Оқулық емес, қант аламын. Шығарма мазмұны бойынша тақырыбы мен идеясын анықтайды 2-тапсырма. Қожаға қатысты «Ақылойкартасын» сызу үшін төмендегі сұрақтарды қолданады: • Түрі қандай? • Не айтты және қалай сөйлейді? • Ол не істейді? • Ол туралы басқалар не ойлайды? Олар «Ақыл-ой картасын» «Қожа бейнесінен қандай әсер алдыңыз?» деген тақырыпта талқылау жүргізуге пайдаланады.
3-тапсырма. «Кейіпке кіру» Оқушылар әңгіме кейіпкерімен жақынырақ танысу үшін үзінділерден алынған мәліметтерді қолданады.Үзінділерді оқыған кезде Қожанның орнында болсаң не істер едің?
Оқушылардың рефлексиясы, кері байланыс. Сабақта не қиын болды? Не оңай болды? Мен үшін маңызды бір ақпарат... Қиындық тудырған тапсырма не сұрақ...
Үйге: Кейіпкерге мінездеме жазу |
Қожа бойындағы жағымды, жағымсыз қасиеттердің тізбесін жасайды. Оның ішінде қай қыры басым екенін шығарма мазмұнына сүйене отырып түсіндіреді.
әңгіме кейіпкерімен жақынырақ танысу үшін үзінділерден алынған мәліметтерді қолданады.
|
Балдық жүйе
Дескриптор: – шығармадағы 4 кейіпкердің бір-бір әрекетін таңдайды;-5 – әрекеттер негізінде шығарманың тақырыбын сөз тіркесіменбереді;-3 – идеясын бір сөйлеммен түсіндіреді.-2
|
|
шағым қалдыра аласыз













