|
Бөлім: |
3. Адамгершілік - асыл қасиет |
||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: |
|
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: 5 «_____» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бердібек Соқпақбаев«Менің атым Қожа» повесінен үзінді |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.2.1. Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бердібек Соқпақбаевтың «Менің атым Қожа» повесінің тақырыбы мен идеясын анықтайды. |
||||||
|
Құндылықтар |
Әділдік және жауапкершілік |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңдері/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басы 10 минут |
Оқушылармен сәлемдесемін; сабақтың тақырыбын , күн ретін жазуға бағыттаймын; сабақтағы оқу мақсаттарын түсіндіремін. Қызығушылықты ояту.«Суреттер сөйлейді». Оқушыларға тақтадан суреттер көрсетемін. Директор, кабинет, зоология, бақа, Қара Көже, тікенек - Бүгінгі сабақтың тақырыбы не жайлы? Болжаңыз. |
Мұғаліммен сәлемдеседі; дәптерге күн ретін жазып, тақырыппен танысады; Сабақтың оқу мақсаттарын негізге алады. Оқушылар тірек сөздер мен суреттерге қарап отырып, сабақтың тақырыбын болжайды. |
Жарайсыңдар! Өте жақсы! Керемет! |
|
|||
|
Ортасы 30 минут |
1-тапсырма ТЖ Берілген кестеге шығарманың тақырыбына дәлел болатын кейіпкерлердің әрекеттерін орналастыру тапсырмасын ұсынамын. Шығарманың тақырыбы мен идеясын бір сөйлеммен беруді ұсынамын.
2-тапсырма. «Төрт сөйлем» әдісі.Құндылық тапсырмасы «Қожа қандай кейіпкер?» 1.Менің ойымша... 2.Мен мұны былай дәлелдеймін.... 3.Дәлел ретінде мысал келтіремін... 4.Мынадай қорытынды шешімге келдім... 3-тапсырма. «Стоп –кадр» әдісі. ТЖ Топ мүшелері өздері оқыған әдеби шығарманың кез-келген тұсынан кадр көрсетеді. Қалған топтар қандай кадрдан үзінді көрсеткенін табу керек. |
Берілген кестеге шығарманың тақырыбына дәлел болатын кейіпкерлердің әрекеттерін орналастырады. Шығарманың тақырыбы мен идеясын бір сөйлеммен береді.
Шығармадағы Қожаның қандай кейіпкер екеніне өз көзқарастарын білдіріп, ой айтады.
Топ мүшелері өздері оқыған әдеби шығарманың кез-келген тұсынан кадр көрсетеді. Қалған топтар қандай кадрдан үзінді көрсеткенін табу керек.
|
Дескриптор: --шығармадағы 4 кейіпкердің бір-бір әрекетін таңдайды;1 - әрекеттер негізінде шығарманың тақырыбын сөз тіркесімен береді; 1 - идеясын 1 сөйлеммен түсіндіреді.2 -Қожаның қандай кейіпкер екеніне өз көзқарастарын білдіреді; 2 - өздері қалаған кадрды таңдап алады;1 -образға кіріп , рөлдік ойын көрсетеді;2 -қалған топтар кадрдың қай бөлігі екенін анықтайды.1 |
ДиаграммаМаркер А3 қағазы«Төрт сөйлем» шаблоны |
|||
|
Соңы/бекіту Рефлексия 5 минут |
Бекіту. https://learningapps.org/11459310 сілтемесі арқылы кейіпкерлерді анықтауға бағыттаймын. Рефлексия «Менің ойымша...» |
QR кодты сканерлейді, кейіпкерлерді сәйкестендіреді. Маған ұнады_____ Маған түсініксіз болды________ |
|
|
|||
|
Үй тапсырмасы: «Менің атым Қожа» шығармасы «Жолдама» бөлімін оқу |
|
||||||
|
Бөлім: |
3. Адамгершілік - асыл қасиет |
||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: |
|
||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «____» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен үзінді. Лагерьге жолдама |
||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.3.1.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бердібек Соқпақбаевтың «Менің атым Қожа» повесі үзіндісіндегі кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын талдайды; |
||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Әділдік және жауапкершілік |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Басы 10 минут |
Оқушылармен сәлемдесемін; сабақтың тақырыбын , күн ретін жазуға бағыттаймын; сабақтағы оқу мақсаттарын түсіндіремін.
Қызығушылықты
ояту.«Сурет сөйлейді»
әдісі Сұрақтар:
Үй жұмысын сұраймын. |
Мұғаліммен сәлемдеседі; дәптерге күн ретін жазып, тақырыппен танысады; Сабақтың оқу мақсаттарын негізге алады.Оқушы тақтада көрсетілген суретті мұқият қарайды;суреттен лагерь, жолдама, балалар бейнесін ажыратады; суретке сүйене отырып, өз ойын ауызша білдіреді. Қойылған сұрақтарға толық жауап береді; Шығарманы тізбектеп мазмұндайды. |
Жарайсыңдар! Керемет! Өте жақсы! Үй жұмысына 1 балл |
Сұрақтар Суреттер |
|||||||||||||||
|
Ортасы 30 минут |
1-тапсырма ТЖ Берілген үзінділер арқылы кейіпкерлерді анықтаңыз және образын суреттеп сипаттаңыз.
2-тапсырма. «Қожа қандай бала?» ТЖ.Құндылық тапсырмасы.Әр топқа Қожаға мінездеме беруге бағыттаймын.
3-тапсырма. «Мен Қожамын...» әдісі Оқушыларға сөйлемді жалғастыруға бағыттаймын.
|
Берілген үзінділер арқылы кейіпкерлерді анықтайды, кейіпкердің образын суреттеп жазады.
Шығармадағы Қожаның қандай кейіпкер екеніне өз көзқарастарын білдіріп, ой айтады.
Топ мүшелері өздері оқыған әдеби шығарманың кез-келген тұсынан кадр көрсетеді. Қалған топтар қандай кадрдан үзінді көрсеткенін табу керек. Берілген бағыт бойынша Қожа бейнесін талдайды;Шығармадан дәлел келтіре отырып, кейіпкердің қасиеттерін анықтайды; өз ойларын постерге немесе кластерге түсіреді; Оқушы өзін Қожаның орнына қойып ойлайды; берілген сөйлемдерді өз көзқарасына сай жалғастырады;Қожаның іс-әрекетіне жеке пікір білдіреді;өз бойындағы қасиетті кейіпкер мінезімен байланыстырады;ойын ауызша немесе жазбаша түрде жеткізеді.
|
Дескриптор: -үзінділердің қай кейіпкерге қатысты екенін анықтайды; 2 - кейіпкерлердің образын өз сөзімен сипаттайды.1 -кейіпкердің мінез-құлқын іс-әрекеті арқылы анықтайды;2 -өз пікірін шығармадан дәлел келтіре отырып жеткізеді; 2 -кейіпкердің іс-әрекетіне жеке көзқарасын білдіреді;1 -өз бойындағы қасиетті Қожа бейнесімен байланыстырып түсіндіреді.1 ҚБ Өте жақсы! Жарайсыңдар! Керемет! Ойымызды жинақы жеткіземіз! |
ДиаграммаМаркер А3 қағазыКесте«Төрт сөйлем» шаблоны |
|||||||||||||||
|
Соңы /бекіту Рефлексия 5 минут |
Бекіту.
https://learningapps.org/29493876
сілтемесі арқылы Қожаға
тән/тән емес әрекетті ажыратуға бағыттаймын.
Рефлексия «Менің ойымша...» |
https://learningapps.org/29493876 Қожаға қатысты әрекеттерді іріктейді. Мен үшін пайдалы болды , Мен өз мүмкіндігімді көрсете алмадым , себебі__________ Ұсыныс_______________ |
|
|
|||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы: «Менің атым Қожа» шығармасы «Алғашқы таныстық» бөлімін оқу |
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бердібек Соқпақбаев«Менің атым Қожа» повесінен үзінді
Бердібек Соқпақбаев«Менің атым Қожа» повесінен үзінді
|
Бөлім: |
3. Адамгершілік - асыл қасиет |
||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: |
|
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: 5 «_____» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бердібек Соқпақбаев«Менің атым Қожа» повесінен үзінді |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.2.1. Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бердібек Соқпақбаевтың «Менің атым Қожа» повесінің тақырыбы мен идеясын анықтайды. |
||||||
|
Құндылықтар |
Әділдік және жауапкершілік |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңдері/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басы 10 минут |
Оқушылармен сәлемдесемін; сабақтың тақырыбын , күн ретін жазуға бағыттаймын; сабақтағы оқу мақсаттарын түсіндіремін. Қызығушылықты ояту.«Суреттер сөйлейді». Оқушыларға тақтадан суреттер көрсетемін. Директор, кабинет, зоология, бақа, Қара Көже, тікенек - Бүгінгі сабақтың тақырыбы не жайлы? Болжаңыз. |
Мұғаліммен сәлемдеседі; дәптерге күн ретін жазып, тақырыппен танысады; Сабақтың оқу мақсаттарын негізге алады. Оқушылар тірек сөздер мен суреттерге қарап отырып, сабақтың тақырыбын болжайды. |
Жарайсыңдар! Өте жақсы! Керемет! |
|
|||
|
Ортасы 30 минут |
1-тапсырма ТЖ Берілген кестеге шығарманың тақырыбына дәлел болатын кейіпкерлердің әрекеттерін орналастыру тапсырмасын ұсынамын. Шығарманың тақырыбы мен идеясын бір сөйлеммен беруді ұсынамын.
2-тапсырма. «Төрт сөйлем» әдісі.Құндылық тапсырмасы «Қожа қандай кейіпкер?» 1.Менің ойымша... 2.Мен мұны былай дәлелдеймін.... 3.Дәлел ретінде мысал келтіремін... 4.Мынадай қорытынды шешімге келдім... 3-тапсырма. «Стоп –кадр» әдісі. ТЖ Топ мүшелері өздері оқыған әдеби шығарманың кез-келген тұсынан кадр көрсетеді. Қалған топтар қандай кадрдан үзінді көрсеткенін табу керек. |
Берілген кестеге шығарманың тақырыбына дәлел болатын кейіпкерлердің әрекеттерін орналастырады. Шығарманың тақырыбы мен идеясын бір сөйлеммен береді.
Шығармадағы Қожаның қандай кейіпкер екеніне өз көзқарастарын білдіріп, ой айтады.
Топ мүшелері өздері оқыған әдеби шығарманың кез-келген тұсынан кадр көрсетеді. Қалған топтар қандай кадрдан үзінді көрсеткенін табу керек.
|
Дескриптор: --шығармадағы 4 кейіпкердің бір-бір әрекетін таңдайды;1 - әрекеттер негізінде шығарманың тақырыбын сөз тіркесімен береді; 1 - идеясын 1 сөйлеммен түсіндіреді.2 -Қожаның қандай кейіпкер екеніне өз көзқарастарын білдіреді; 2 - өздері қалаған кадрды таңдап алады;1 -образға кіріп , рөлдік ойын көрсетеді;2 -қалған топтар кадрдың қай бөлігі екенін анықтайды.1 |
ДиаграммаМаркер А3 қағазы«Төрт сөйлем» шаблоны |
|||
|
Соңы/бекіту Рефлексия 5 минут |
Бекіту. https://learningapps.org/11459310 сілтемесі арқылы кейіпкерлерді анықтауға бағыттаймын. Рефлексия «Менің ойымша...» |
QR кодты сканерлейді, кейіпкерлерді сәйкестендіреді. Маған ұнады_____ Маған түсініксіз болды________ |
|
|
|||
|
Үй тапсырмасы: «Менің атым Қожа» шығармасы «Жолдама» бөлімін оқу |
|
||||||
|
Бөлім: |
3. Адамгершілік - асыл қасиет |
||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: |
|
||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «____» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен үзінді. Лагерьге жолдама |
||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.3.1.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бердібек Соқпақбаевтың «Менің атым Қожа» повесі үзіндісіндегі кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын талдайды; |
||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Әділдік және жауапкершілік |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Басы 10 минут |
Оқушылармен сәлемдесемін; сабақтың тақырыбын , күн ретін жазуға бағыттаймын; сабақтағы оқу мақсаттарын түсіндіремін.
Қызығушылықты
ояту.«Сурет сөйлейді»
әдісі Сұрақтар:
Үй жұмысын сұраймын. |
Мұғаліммен сәлемдеседі; дәптерге күн ретін жазып, тақырыппен танысады; Сабақтың оқу мақсаттарын негізге алады.Оқушы тақтада көрсетілген суретті мұқият қарайды;суреттен лагерь, жолдама, балалар бейнесін ажыратады; суретке сүйене отырып, өз ойын ауызша білдіреді. Қойылған сұрақтарға толық жауап береді; Шығарманы тізбектеп мазмұндайды. |
Жарайсыңдар! Керемет! Өте жақсы! Үй жұмысына 1 балл |
Сұрақтар Суреттер |
|||||||||||||||
|
Ортасы 30 минут |
1-тапсырма ТЖ Берілген үзінділер арқылы кейіпкерлерді анықтаңыз және образын суреттеп сипаттаңыз.
2-тапсырма. «Қожа қандай бала?» ТЖ.Құндылық тапсырмасы.Әр топқа Қожаға мінездеме беруге бағыттаймын.
3-тапсырма. «Мен Қожамын...» әдісі Оқушыларға сөйлемді жалғастыруға бағыттаймын.
|
Берілген үзінділер арқылы кейіпкерлерді анықтайды, кейіпкердің образын суреттеп жазады.
Шығармадағы Қожаның қандай кейіпкер екеніне өз көзқарастарын білдіріп, ой айтады.
Топ мүшелері өздері оқыған әдеби шығарманың кез-келген тұсынан кадр көрсетеді. Қалған топтар қандай кадрдан үзінді көрсеткенін табу керек. Берілген бағыт бойынша Қожа бейнесін талдайды;Шығармадан дәлел келтіре отырып, кейіпкердің қасиеттерін анықтайды; өз ойларын постерге немесе кластерге түсіреді; Оқушы өзін Қожаның орнына қойып ойлайды; берілген сөйлемдерді өз көзқарасына сай жалғастырады;Қожаның іс-әрекетіне жеке пікір білдіреді;өз бойындағы қасиетті кейіпкер мінезімен байланыстырады;ойын ауызша немесе жазбаша түрде жеткізеді.
|
Дескриптор: -үзінділердің қай кейіпкерге қатысты екенін анықтайды; 2 - кейіпкерлердің образын өз сөзімен сипаттайды.1 -кейіпкердің мінез-құлқын іс-әрекеті арқылы анықтайды;2 -өз пікірін шығармадан дәлел келтіре отырып жеткізеді; 2 -кейіпкердің іс-әрекетіне жеке көзқарасын білдіреді;1 -өз бойындағы қасиетті Қожа бейнесімен байланыстырып түсіндіреді.1 ҚБ Өте жақсы! Жарайсыңдар! Керемет! Ойымызды жинақы жеткіземіз! |
ДиаграммаМаркер А3 қағазыКесте«Төрт сөйлем» шаблоны |
|||||||||||||||
|
Соңы /бекіту Рефлексия 5 минут |
Бекіту.
https://learningapps.org/29493876
сілтемесі арқылы Қожаға
тән/тән емес әрекетті ажыратуға бағыттаймын.
Рефлексия «Менің ойымша...» |
https://learningapps.org/29493876 Қожаға қатысты әрекеттерді іріктейді. Мен үшін пайдалы болды , Мен өз мүмкіндігімді көрсете алмадым , себебі__________ Ұсыныс_______________ |
|
|
|||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы: «Менің атым Қожа» шығармасы «Алғашқы таныстық» бөлімін оқу |
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















