Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бесеудің хаты.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ : |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 10 |
Мұғалім: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Ш. Мұртаза «Бесеудің хаты» драмасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
10.1.2.1 - әдеби шығарманың жанрлық табиғатын тану; 10.3.1.1 - шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтап, бағалау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты: |
әдеби шығарманың жанрлық табиғатын тану шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтап, бағалау
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
шығарманың жанрлық табиғатын таниды шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтайды; өзіндік көзқарасымен баға береді;
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды игерту: |
«Мәңгілік ел» бағдарламасының «Зайырлы қоғам және жоғары» құндылықтары арқылы құрмет, ынтымақтастық, ашықтық қасиеттерін қалыптастыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс: |
Тарих |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
PowerPoint таныстырылымы қолданылады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім |
Ш. Мұртаза «Бесеудің хаты» драмасы бірінші сабақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөз дер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин |
Амандасу. Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру. «Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушылар төмендегі сауалдарды талқылайды:
Бағалау: Мадақтау, толықтыру
|
Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ ортасы 20 минут |
1-тапсырма. Мақсаты Драманың жанрлық табиғатын көрсету. Кестені толтырыңыз.
Дескриптор: Сұраққа дұрыс жауап береді; Өз жауабын мысалдармен дәлелдейді.
Ықтимал жауап
Қалыптастырушы бағалау Оқушылар өздерін ықтимал жауап бойынша тексереді.
2-тапсырма Тарихи және көркемдік құндылығын анықтап, баға беріңіздер.
Дескриптор: Драманың тарихи құндылығын анықтайды; Драманың көркемдік құндылығын анықтайды ; Құндылығына баға береді
Ықтимал жауап
Жазылған жұмысты оқып, дескрипторларға сай өзара бағалау жүргізіледі: Драманың тарихи құндылығын анықтайды; Драманың көркемдік құндылығын анықтайды ; Құндылығына баға береді
|
Слайд кесте
Оқулық, слайд, кесте
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут
|
Рефлексия. Бүгінгі сабақта қандай өмірлік білім алдым? Cабақта маған тапсырманы орындауға не көмектесті? Cабақта маған тапсырманы орындауға не кедергі болды? Маған қиындықтарды жеңу үшін не істеу қажет? Оқу тапсырмасы Драманың идеясын негізге ала отырып, адамгершілік тұрғысынан талдап, «Арда туған Алаш арыстары...» тақырыбында әдеби эссе жазыңыздар |
Слайд |