|
Бөлім: |
Салт дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
|
Қатыспағандар саны : |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бесік жыры |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
2.1.1.1 шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру; 2.2.8.2мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі нұсқасымен салыстыру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты
|
Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беріп,көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі нұсқасымен салыстыра білу. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жасампаздық пен жаңашылдық Апта дәйексөзі: «Жаңашылдық-заман талабы» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің Әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 15 минут 15 минут Қорыту 5минут |
Психологиялық ахуал: Кең даланың ежелгі, Қазақ дейтін халқымыз. Өзге ұлттай біздің де, Бар дәстүр мен салтымыз. Өткенді қайталау 1.Мазмұнын сұрау(жоспар бойынша әңгімелеу) «Жарық» әдісі 2.Сұрақтарға жауап беру. 1.Байғазы деген не? 2.Әңгіме кейіпкерлерін ата. 3.Әженің тілек сөзін айт. 4.Сенің байғазы алған кезің болды ма? «Бауырсақ теру»ойыны Халық ауыз әдебиеті үлгілерін түсіндіру. «Дүрбі»әдісі арқылы болжау «Болжау» стратегиясы –Бесікке кімді жатқызады? –«Бесік жырын» кім орындайды? Суреттен кімдерді көріп тұрсыңдар? Тағы нені байқадыңдар? Суретке қарап, өлеңнің мазмұнына болжау жасап көріңдерші. Өлең кім жайында болмақ деп ойлайсыңдар? Қызығушылықты ояту 1.Сендер кішкентай кезде аналарың қандай ән айтқанын білесіздер ме? 2.Бесік жырын тыңдау. Мағынаны таны 1.Өлеңді мәнерлеп оқу. 2.Оқушыларға тізбектей оқыту. 3.Өлеңді талдау. «Бесік жыры» өлеңі және «Бесік жыры» ертегісін салыстыру. 4.Сөздік жұмыс жүргізу. Байғұтан –иттің аты. Білгенің жөн. Құндылықтарды дарыту Жаңа заманғы бесік түрлерін білу. Ғажап екен кіп-кішкентай сәнді үй. Ішінде ұйықтап жатыр балқып әлди. Бұл не? 1.Бесік құрылысын айтқызу. 2.Бесік не үшін керек? Жеке жұмыс Ана баласына қандай тілек айтуы мүмкін? Құпия хат Аналарының хатын оқыту. Жұптық жұмыс Тыйым сөздерді дәптерге жазғызу. Топтық жұмыс 4-топқа бөлу. Тапсырма орындату және қорғау. Кім шапшаң? Сұрақтар қою. «Бесік жырын»караокемен айтқызу. |
Шаттық шеңберін құрып, өлеңді оқиды. Үй тапсырмасына жауап береді. Сұрақтарға жауап айтады. Түсінік алады. Өлең не,кім туралы екенін болжайды. Бесік жырын тыңдайды. Өлеңді мәнерлеп оқиды. Екі шығарманы салыстырады. Сөздік жұмыс жүргізеді. Сұраққа жауап береді. Хатты оқиды. Тыйым сөздерді жазады. Топтық жұмыс орындайды. Сабақ қорытындылайды. |
Жарайсың! Дескриптор: -мәтін мазмұнын айтады-1б Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді-1б Керемет! Дескриптор: -өлең мазмұнын болжайды-1 б Дескриптор: -бесік жыры екенін табады-1б Дескриптор: -мәнерлеп оқиды-1б -жыр мен ертегіні салыстырады-1 б Дескриптор: -бесік құрылысын айтады-1 б Дескриптор: -тыйым сөздерді сәйкестендіріп айтады-1б Дескриптор: -тапсырманы орындайды-1б Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді-1 б |
Слайд№3 Слайд №4 Слайд№5 Слайд№6 Слайд№7 Слайд№8 Слайд№9 Слайд№10 Слайд№11 Слайд№12 Слайд№13 |
||
|
Сабақ соңы 5 минут |
Бағалау Кері байланыс алу. Үйге: «Бесік жырын»жаттау. |
«Кеме»бағалауы «Білім қоржыны» |
|
Слайд№14 |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бесік жыры.2 сынып
|
Бөлім: |
Салт дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
|
Қатыспағандар саны : |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бесік жыры |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
2.1.1.1 шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру; 2.2.8.2мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі нұсқасымен салыстыру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты
|
Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беріп,көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі нұсқасымен салыстыра білу. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жасампаздық пен жаңашылдық Апта дәйексөзі: «Жаңашылдық-заман талабы» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің Әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 15 минут 15 минут Қорыту 5минут |
Психологиялық ахуал: Кең даланың ежелгі, Қазақ дейтін халқымыз. Өзге ұлттай біздің де, Бар дәстүр мен салтымыз. Өткенді қайталау 1.Мазмұнын сұрау(жоспар бойынша әңгімелеу) «Жарық» әдісі 2.Сұрақтарға жауап беру. 1.Байғазы деген не? 2.Әңгіме кейіпкерлерін ата. 3.Әженің тілек сөзін айт. 4.Сенің байғазы алған кезің болды ма? «Бауырсақ теру»ойыны Халық ауыз әдебиеті үлгілерін түсіндіру. «Дүрбі»әдісі арқылы болжау «Болжау» стратегиясы –Бесікке кімді жатқызады? –«Бесік жырын» кім орындайды? Суреттен кімдерді көріп тұрсыңдар? Тағы нені байқадыңдар? Суретке қарап, өлеңнің мазмұнына болжау жасап көріңдерші. Өлең кім жайында болмақ деп ойлайсыңдар? Қызығушылықты ояту 1.Сендер кішкентай кезде аналарың қандай ән айтқанын білесіздер ме? 2.Бесік жырын тыңдау. Мағынаны таны 1.Өлеңді мәнерлеп оқу. 2.Оқушыларға тізбектей оқыту. 3.Өлеңді талдау. «Бесік жыры» өлеңі және «Бесік жыры» ертегісін салыстыру. 4.Сөздік жұмыс жүргізу. Байғұтан –иттің аты. Білгенің жөн. Құндылықтарды дарыту Жаңа заманғы бесік түрлерін білу. Ғажап екен кіп-кішкентай сәнді үй. Ішінде ұйықтап жатыр балқып әлди. Бұл не? 1.Бесік құрылысын айтқызу. 2.Бесік не үшін керек? Жеке жұмыс Ана баласына қандай тілек айтуы мүмкін? Құпия хат Аналарының хатын оқыту. Жұптық жұмыс Тыйым сөздерді дәптерге жазғызу. Топтық жұмыс 4-топқа бөлу. Тапсырма орындату және қорғау. Кім шапшаң? Сұрақтар қою. «Бесік жырын»караокемен айтқызу. |
Шаттық шеңберін құрып, өлеңді оқиды. Үй тапсырмасына жауап береді. Сұрақтарға жауап айтады. Түсінік алады. Өлең не,кім туралы екенін болжайды. Бесік жырын тыңдайды. Өлеңді мәнерлеп оқиды. Екі шығарманы салыстырады. Сөздік жұмыс жүргізеді. Сұраққа жауап береді. Хатты оқиды. Тыйым сөздерді жазады. Топтық жұмыс орындайды. Сабақ қорытындылайды. |
Жарайсың! Дескриптор: -мәтін мазмұнын айтады-1б Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді-1б Керемет! Дескриптор: -өлең мазмұнын болжайды-1 б Дескриптор: -бесік жыры екенін табады-1б Дескриптор: -мәнерлеп оқиды-1б -жыр мен ертегіні салыстырады-1 б Дескриптор: -бесік құрылысын айтады-1 б Дескриптор: -тыйым сөздерді сәйкестендіріп айтады-1б Дескриптор: -тапсырманы орындайды-1б Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді-1 б |
Слайд№3 Слайд №4 Слайд№5 Слайд№6 Слайд№7 Слайд№8 Слайд№9 Слайд№10 Слайд№11 Слайд№12 Слайд№13 |
||
|
Сабақ соңы 5 минут |
Бағалау Кері байланыс алу. Үйге: «Бесік жырын»жаттау. |
«Кеме»бағалауы «Білім қоржыны» |
|
Слайд№14 |
||
шағым қалдыра аласыз


