Бесік жыры ҚМЖ 2- сынып ӘДЕБИЕТ

Тақырып бойынша 18 материал табылды

Бесік жыры ҚМЖ 2- сынып ӘДЕБИЕТ

Материал туралы қысқаша түсінік
Бесік жыры ҚМЖ 2- сынып ӘДЕБИЕТ
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім

Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті”

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Күні:


Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 2

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Бесік жыры

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.1.2шығарманы іштей оқып,ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу

2.2.4.1мақал-мәтел,жұмбақ,ертегі,тұрмыс-салт жырлары,әңгіме,өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау

Сабақтың мақсаты

Халық ауыз әдебиетінің түрлерімен танысу

Бесік жырын үйрену

Құндылық

Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге,абыройлы болуға,ар-ұждан,намыс,жауапкершілік,мейірімділік,қамқорлық, пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру.

Жасампаздық пен жаңашылдық.Жаңашылдық заман талабы

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Қал қалай?» ойыны

1.Қалдарың қалай?

2.Жүріс қалай?

3.Жүгіріс қалай?

4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю)

5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату)

6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады)

7.Ойнағанда қалай?

8.Ұрысқанда қалай?

9.Көңіл –күй қалай?

Оқушылар сабаққа назар аударады.


1.Осылай

(басбармақтарын көрсетеді)

2.Осылай (бір орындарында жүреді)

3.Осылай (бір орындарында жүгіреді)

4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді)

5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді)

6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады)

7.Осылай (қолдарын шапалақтайды)

8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады)

9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді)




Сабақтың ортасы

(5 мин)












12 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Байғазы сөзіне анықтама жаз.



«Ой қозғау» әдісі

Саған халық ауыз әдебиетінің қай түрі таныс?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау



1-тапсырм

Ұжымдық жұмыс

«Спиральді оқу» әдісі

Бейнежазба ұсыну

Өлеңді оқы.

Өлең не туралы?

ЕББҚ

Өлең не туралы?

Талқылау сұрақтары:

Анасы өлеңде сәбиге қандай жақсы сөздер арнаған?


Байғазы сөзіне анықтама жазады





Сұраққа жауап береді












Бейнежазбаны тамашалайды

1. өлеңнің мазмұнын әңгімелейді

2. өлеңді бейнежазбадағы көрініспен салыстырады

3.сұраққа жауап береді

4.бесік жыры туралы ойын айтады

Дескриптор:

-анықтама жазады(1б)





Мадақтау

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!



Жұлдызшалар



Дескриптор:

-өлеңнің мазмұнын әңгімелейді(1б)

-өлеңді бейнежазбадағы көрініспен салыстырады(1б)

-сұраққа жауап береді(1б)

-бесік жыры туралы ойын айтады(1б)







Оқулық

44 -бет








https://youtu.be/nw8qADPQ7IQ?t=25


Таратпа

8 мин













Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Сен маған, мен саған» әдісі

Берілген сөз тіркестерінің мағынасын түсініп, есіңде сақта.Жаз.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Бесік туралы не білесің?


«Кадр» ойыны

Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету.

1.бесік туралы әңгімелейді

2. сөз тіркестерінің мағынасын ашады

3.сөз тіркестерін жазады









Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды


«Комментарий» арқылы

Дескриптор:

-бесік туралы әңгімелейді(1б)

- сөз тіркестерінің мағынасын ашады(1б)

- сөз тіркестерін жазады(1б)





«Басбармақ» арқылы

Оқулық

45-бет

Дәптер

Қалам

сап









Әртүрлі түстегі суреттер

8 мин



3 – тапсырма

Жеке жұмыс

«Саған сұрақ» әдісі

Халық ауыз әдебиетінің түрлерін ата.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Тапсырмадан не үйрендің?

1. халық ауыз әдебиетінің түрлерін атайды

2.қорытынды жасайды




«Комментарий» арқылы

Дескриптор:

-халық ауыз әдебиетінің түрлерін атайды(1б)

-қорытынды жасайды(1б)

Оқулық

44,45-бет

Сабақтың соңы

Рефлексия

7 мин

«Білім банкасы» әдісі

Бүгінгі сабақта не үйрендің?

Сен үшін не қиын болды?

Саған қандай тапсырма қызықты болды?

Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал.


«Ай әдісі» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 )

Үйге тапсырма

Бесік жырынан ұнаған шумақтарды жаттап ал.

Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді



Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды.


Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Тапын!

Банка

стикер


Таяқшадағы жұлдыз

дар



















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
03.02.2025
217
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі