Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
|
Бөлім: |
VI бөлім. Роботтехника:«Билейтін робот» жобасы (ортақ тақырыптар: «Қоршаған орта», «Саяхат») |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Билейтін робот» жасау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.2.1 ауызша нысанда көрсетілген алгоритм бойынша робот қозғалысын ұйымдастыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Тармақталған алгоритм құру |
|
|
Құрастырылған роботқа программа құрады |
||
|
Роботтың программалық блоктарын қолданады |
||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
(5мин) Басы |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушылармен сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгелдеу. «Шаттық шеңбері» әдісі арқылы психологиялық жағымды ахуал туғызамын. Өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында “Тапсырмалар жинағы” әдісі. |
Оқушылар тақтада көрсетілген өлең-шумақты бірге оқу арқылы назарларын сабаққа аударады. Өткен сабақты еске түсіру үшін «Тапсырмалар жинағы» әдісі арқылы берілген дұрыс жауаптарын қоршалап, номерлеп шығады. |
|
1слайд
2слайд
|
|
Ортасы (10мин) (3мин) (8мин)
(8мин) |
Сөйлеу дағдыларын дамыту мақсатында «Пікірлесу» әдісі арқылы жаңа сабақты түсіндіру
Практикалық жұмыс ҚБ тапсырмасы 1тапсырма Функционалдық сауаттылыққа арналған тапсырма Билейтін роботтың программалық блогы берілген. Lego Mindstorms бағдарламасында құрыңыз.
Дескриптор: -роботтың программалық блоктарын қолданады. -программа құрады. 2тапсырма
Роботты құрастыру кезеңіне
қарай отырып, дұрыс реттілігін қойып шығыңыз. Дескриптор: -роботтың программасын құратын алгоритмді дұрыс реттілікпен нөмірлейді ЕББҚ ететін оқушыға арналған тапсырма
Роботты құрастыру кезеңіне
қарай отырып, дұрыс реттілігін қойып шығыңыз. Дескриптор: -роботтың программасын құратын алгоритмді дұрыс реттілікпен нөмірлейді |
Оқушыларға тақырыпты ашып түсіну үшін бүгінгі тақырыпқа берілген мәліметтерді талқылап отыру арқылы жаңа тақырыпты түсінеді. Берілген суреттерге қарай отырып, Lego Mindstorms бағдарламасында программа құрады. Оқушылар жазбаша робот программасын құратын алгоритмнің дұрыс реттілігін қойып шығады ЕББҚ ететін оқушы берілген тапсырманы Оқушылар жазбаша робот программасын құратын алгоритмнің дұрыс реттілігін қойып шығады |
Дескриптор негізінде бағаланады
Дескриптор негізінде бағаланады Дескриптор негізінде бағаланады |
3-4слайд
5-6слайд
7слайд 8слайд
9-слайд
|
|
Соңы (4мин) (1мин) (2мин) |
Сөйлеу қабілетін дамыту мақсатында “Ребусты шеш” әдісі арқылы сабақты бекітемін. Берілген ребусты шешсең, қазақ халқының ұлттық биі қалай аталатынын білесің.
Рефлексия Суретте берілген іс-әрекетті мағынасына қарай жасап сабақты қаншалықты түсінгенімізді көрсетеміз.
|
Оқушылар суреттерге қарап, қажетті сөзді табады. Үйге берілген тапсырманы дәптерлеріне жазып алады. Оқушылар сабақ басында тақырыпты қаншалықты түсінгендерін «Бағдаршам» әдісі арқылы көрсетеді. |
Стикерлер негізінде бағаланады. |
10слайд
11слайд
12слайд
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Билейтін робот» жасау
«Билейтін робот» жасау
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
|
Бөлім: |
VI бөлім. Роботтехника:«Билейтін робот» жобасы (ортақ тақырыптар: «Қоршаған орта», «Саяхат») |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Билейтін робот» жасау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.2.1 ауызша нысанда көрсетілген алгоритм бойынша робот қозғалысын ұйымдастыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Тармақталған алгоритм құру |
|
|
Құрастырылған роботқа программа құрады |
||
|
Роботтың программалық блоктарын қолданады |
||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
(5мин) Басы |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушылармен сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгелдеу. «Шаттық шеңбері» әдісі арқылы психологиялық жағымды ахуал туғызамын. Өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында “Тапсырмалар жинағы” әдісі. |
Оқушылар тақтада көрсетілген өлең-шумақты бірге оқу арқылы назарларын сабаққа аударады. Өткен сабақты еске түсіру үшін «Тапсырмалар жинағы» әдісі арқылы берілген дұрыс жауаптарын қоршалап, номерлеп шығады. |
|
1слайд
2слайд
|
|
Ортасы (10мин) (3мин) (8мин)
(8мин) |
Сөйлеу дағдыларын дамыту мақсатында «Пікірлесу» әдісі арқылы жаңа сабақты түсіндіру
Практикалық жұмыс ҚБ тапсырмасы 1тапсырма Функционалдық сауаттылыққа арналған тапсырма Билейтін роботтың программалық блогы берілген. Lego Mindstorms бағдарламасында құрыңыз.
Дескриптор: -роботтың программалық блоктарын қолданады. -программа құрады. 2тапсырма
Роботты құрастыру кезеңіне
қарай отырып, дұрыс реттілігін қойып шығыңыз. Дескриптор: -роботтың программасын құратын алгоритмді дұрыс реттілікпен нөмірлейді ЕББҚ ететін оқушыға арналған тапсырма
Роботты құрастыру кезеңіне
қарай отырып, дұрыс реттілігін қойып шығыңыз. Дескриптор: -роботтың программасын құратын алгоритмді дұрыс реттілікпен нөмірлейді |
Оқушыларға тақырыпты ашып түсіну үшін бүгінгі тақырыпқа берілген мәліметтерді талқылап отыру арқылы жаңа тақырыпты түсінеді. Берілген суреттерге қарай отырып, Lego Mindstorms бағдарламасында программа құрады. Оқушылар жазбаша робот программасын құратын алгоритмнің дұрыс реттілігін қойып шығады ЕББҚ ететін оқушы берілген тапсырманы Оқушылар жазбаша робот программасын құратын алгоритмнің дұрыс реттілігін қойып шығады |
Дескриптор негізінде бағаланады
Дескриптор негізінде бағаланады Дескриптор негізінде бағаланады |
3-4слайд
5-6слайд
7слайд 8слайд
9-слайд
|
|
Соңы (4мин) (1мин) (2мин) |
Сөйлеу қабілетін дамыту мақсатында “Ребусты шеш” әдісі арқылы сабақты бекітемін. Берілген ребусты шешсең, қазақ халқының ұлттық биі қалай аталатынын білесің.
Рефлексия Суретте берілген іс-әрекетті мағынасына қарай жасап сабақты қаншалықты түсінгенімізді көрсетеміз.
|
Оқушылар суреттерге қарап, қажетті сөзді табады. Үйге берілген тапсырманы дәптерлеріне жазып алады. Оқушылар сабақ басында тақырыпты қаншалықты түсінгендерін «Бағдаршам» әдісі арқылы көрсетеді. |
Стикерлер негізінде бағаланады. |
10слайд
11слайд
12слайд
|
шағым қалдыра аласыз























