Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті 22-сабақ
|
Бөлім: |
І бөлім: «Атадан қалған асыл сөз» |
|||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, Әкесінің аты : |
Курманиязова Алтынай Макымовна |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні:20.10.23 |
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: 8 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
"Біржан-Сара" айтысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.3.1 көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау; |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтай алады. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут
Сабақтың ортасы 10 минут
10 минут
8 минут
7 минут
Сабақтың аяқталуы 5 минут |
1. Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық «Амандасып алайық»
«Домино» әдісі арқылы топқа бөлінеді. Өлең сөздерін құрап 2 топқа бөлінеді. 2.Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру Үй тапсырмасын сұрау «Өрмекші торы» тәсілі Үлгі сұрақтар:
1. «Біржан мен Сара айтысы» айтыстың қай түріне жатады? 2.Айтыста қандай мәселелер тілге тиек болады? 3.Айтыстан Біржан мен Сара туралы не білдіңдер? 4.Тәкаппар Біржанды Сара қандай жауаппен тойтарады? 5.Айтыскер екі ақынның бір-бірімен жауаптасуынан қандай білгірлік, тапқырлық байқалады? 6.Біржан Сараны, Сара Біржанды қалай бағалайды?
1-тапсырма.ЖЖ Біржан мен Сара айтысындағы ақындардың сөз қолдану шеберлігіне байланысты өз ойыңды білдір. «Кейіпкер кестесін» толтырыңыз.
2-тапсырма. ТЖ «Біржан – Сара» айтысының көркемдік тіліне талдау жүргізіңіз.
3-тапсырма. Жеке жұмыс. Венн диаграммасын қолданып, Біржан мен Сараны салыстырыңдар.
Үйге: 9-тапсырма Рефлексия «ҚҚҚ» кестесі
|
Психологиялық ахуал «Амандасып алайық» Оқушылар бірі-бірімен сандары таңдау арқылы берілген суреттерге қарап, амандасады.
Жіпті бір-біріне лақтырып, өрмекші торын жасау арқылы сұрақтарға жауап береді. (Мұғалім бастап бір сұрақ қойып, жіпті бір оқушыға лақтырады. Оқушы сұраққа жауап беріп, келесі оқушыға жіп лақтыру арқылы сұрақ қояды. Осылайша сұрақтарды оқушылар өздері бір-біріне қояды)
Біржан мен Сараның сөз шеберліктеріне тоқталып, өз ойларын білдіреді. «Кейіпкер кестесін» толтырады.
«Біржан – Сара» айтысының көркемдік тіліне талдау жүргізеді. Автор стиліне баға береді.
Венн диаграммасын қолданып, Біржан мен Сараны салыстырады.
Бүнгі сабақ бойынша алған білімдеріне «ҚҚҚ» кестесі арқылы рефлексия жасайды.
|
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Дескриптор Білім алушы -кейіпкерлердің сөз қолдану шеберлігіне өз ойларын білдіреді.
Дескриптор Білім алушы -көркемдегіш құралдарды анықтайды, -идеяны ашудағы орнын талдайды, -автор стиліне пікір білдіреді.
Стикерлерге жазады |
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
Қалыптастырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 9-сынып
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
|
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Біржан-Сара" айтысы
"Біржан-Сара" айтысы
Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті 22-сабақ
|
Бөлім: |
І бөлім: «Атадан қалған асыл сөз» |
|||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, Әкесінің аты : |
Курманиязова Алтынай Макымовна |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні:20.10.23 |
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: 8 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
"Біржан-Сара" айтысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.3.1 көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау; |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтай алады. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут
Сабақтың ортасы 10 минут
10 минут
8 минут
7 минут
Сабақтың аяқталуы 5 минут |
1. Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық «Амандасып алайық»
«Домино» әдісі арқылы топқа бөлінеді. Өлең сөздерін құрап 2 топқа бөлінеді. 2.Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру Үй тапсырмасын сұрау «Өрмекші торы» тәсілі Үлгі сұрақтар:
1. «Біржан мен Сара айтысы» айтыстың қай түріне жатады? 2.Айтыста қандай мәселелер тілге тиек болады? 3.Айтыстан Біржан мен Сара туралы не білдіңдер? 4.Тәкаппар Біржанды Сара қандай жауаппен тойтарады? 5.Айтыскер екі ақынның бір-бірімен жауаптасуынан қандай білгірлік, тапқырлық байқалады? 6.Біржан Сараны, Сара Біржанды қалай бағалайды?
1-тапсырма.ЖЖ Біржан мен Сара айтысындағы ақындардың сөз қолдану шеберлігіне байланысты өз ойыңды білдір. «Кейіпкер кестесін» толтырыңыз.
2-тапсырма. ТЖ «Біржан – Сара» айтысының көркемдік тіліне талдау жүргізіңіз.
3-тапсырма. Жеке жұмыс. Венн диаграммасын қолданып, Біржан мен Сараны салыстырыңдар.
Үйге: 9-тапсырма Рефлексия «ҚҚҚ» кестесі
|
Психологиялық ахуал «Амандасып алайық» Оқушылар бірі-бірімен сандары таңдау арқылы берілген суреттерге қарап, амандасады.
Жіпті бір-біріне лақтырып, өрмекші торын жасау арқылы сұрақтарға жауап береді. (Мұғалім бастап бір сұрақ қойып, жіпті бір оқушыға лақтырады. Оқушы сұраққа жауап беріп, келесі оқушыға жіп лақтыру арқылы сұрақ қояды. Осылайша сұрақтарды оқушылар өздері бір-біріне қояды)
Біржан мен Сараның сөз шеберліктеріне тоқталып, өз ойларын білдіреді. «Кейіпкер кестесін» толтырады.
«Біржан – Сара» айтысының көркемдік тіліне талдау жүргізеді. Автор стиліне баға береді.
Венн диаграммасын қолданып, Біржан мен Сараны салыстырады.
Бүнгі сабақ бойынша алған білімдеріне «ҚҚҚ» кестесі арқылы рефлексия жасайды.
|
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Дескриптор Білім алушы -кейіпкерлердің сөз қолдану шеберлігіне өз ойларын білдіреді.
Дескриптор Білім алушы -көркемдегіш құралдарды анықтайды, -идеяны ашудағы орнын талдайды, -автор стиліне пікір білдіреді.
Стикерлерге жазады |
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
Қалыптастырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 9-сынып
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
|
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















