Сабақтың тақырыбы: Біз не істейміз?
Сабақтың мақсаты: * Балаларды өздері жақсы көретін ойыншықтары арқылы тыңдай, ұға білуге үйрету;
* Балалардың сөзді байланыстырып, еркін сөйлей білу мүмкіндігін дамыту;
* Күнделікті іс-әрекеттерін дұрыс, ұқыпты оырндауға тәрбиелеу.
Әдіс-тәсілдері: әңгімелесу, түсіндіру, сұрақ-жауап, жаттықтыру, көрсету, дидактикалық ойын.
Көрнекіліктер: қуыршақ, бесік, доп.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
-
Балалар бізге кімдер келді?
-
Тәтелер келді.
-
Дұрыс айтасыңдар, қонақтар. Балалар орындарынан тұрып қонақтармен амандасайықшы.
-
Жарайсыңдар, балалар. Келіп орындарына отыра қойыңдар. Кәне, балалар көздеріннің нұрымен көрсетіндерші, біздер қонақтар келгенін қалай ұнатамыз?
Есік тарсылдайды.
-
Балалар, бізге тағы қонақ келіп тұрған сияқты.
Балалар амандасады.
-
Қонағымыз қай жақтан келіп тұр екен? Балалар, кәне қонағымыздан бізге қайдан келгенін сұрайықшы.
Балалар сұрайды.
-
Ол «Ақбота» балабақшасынан келген екен. Ендеше оның атын сұрайық. Қуыршақ құлағыма сыбырлайды.
-
Оның аты Асқар екен. Асқармен амандасайық.
-
Сәлеметсің бе, Асқар.
-
Балалар, Асқармен бірге ойынайықшы. Мына допты бір-бірімізге домалатып ойнайық.
-
Ал енді, балалар, Асқармен бірге серунге шығайық. Қарандаршы ауа райы қандай екен? Суық па, жылы ма?
-
Жоқ.
-
Әлде жаңбыр жауып тұр ма?
-
Иә.
-
Далаға шыққанда біз не киеміз?
-
Жылы шапке, жылы пальто, куртка, аяғымызға етік.
-
Ал қолымызға не киеміз?
-
Қолғап.
-
Дұрыс айтасыңдар қолғап.
-
Балалар, жүріңдер енді топтың ішіне кірейік. Балалар, даладан келгендіктен киімімізді шешіп, іліп қояйық. Содан соң не істеуіміз керек?
-
Қолымызды сабынмен жуамыз.
-
Ендеше қолымызды сабынмен жуамыз да, сүлгімен құрғатамыз.
Міне Асқар да қолын жуып жатыр.
-
Енді, балалар, үстелге түскі асқа жайғасайық.
Балалар үстелге жайғасады.
-
Балалар, біз үстелдің үстінде қалай отырамыз?
-
Түзу.
-
Жақсы.
-
Дұрыс. Біз үстелдің үстінде түзу, ұқыпты отыруымыз керек. Ал, ас ішер алдында біз не деп айтамыз?
-
Ас дәмді болсын!
Балалар өздерін үстел басында қалай ұстайтындарын Асқарға көрсетеді.
-
Балалар, Асқардың ұйқысы келген сияқты. Кәне біз де ұйықтайық.
-
Балалар, Асқар киімін шешуге қиналып тұр. Кәне оған көмектесейікші.
-
Асқардың аяқ киімін, шалбарын, күртесін шешеміз. Содан соң төсегіне жатқызамыз.
-
Балалар, мамаларын сендерге ұйықтар алдында өлең айтып бере ме?
-
Иә.
-
Ендеше біз қазір Асқарды әлди-әлди өлеңін айтып ұйықтатайық.
Әлди-әлди ақ бөпем,
Ақ бесікке жат бөпем.
Жылама бөпем, жылама,
Жілік шағып берейін
Байқұтанның құйрығын,
Жіпке тағып берейін.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біз не істейміз?
Біз не істейміз?
Сабақтың тақырыбы: Біз не істейміз?
Сабақтың мақсаты: * Балаларды өздері жақсы көретін ойыншықтары арқылы тыңдай, ұға білуге үйрету;
* Балалардың сөзді байланыстырып, еркін сөйлей білу мүмкіндігін дамыту;
* Күнделікті іс-әрекеттерін дұрыс, ұқыпты оырндауға тәрбиелеу.
Әдіс-тәсілдері: әңгімелесу, түсіндіру, сұрақ-жауап, жаттықтыру, көрсету, дидактикалық ойын.
Көрнекіліктер: қуыршақ, бесік, доп.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
-
Балалар бізге кімдер келді?
-
Тәтелер келді.
-
Дұрыс айтасыңдар, қонақтар. Балалар орындарынан тұрып қонақтармен амандасайықшы.
-
Жарайсыңдар, балалар. Келіп орындарына отыра қойыңдар. Кәне, балалар көздеріннің нұрымен көрсетіндерші, біздер қонақтар келгенін қалай ұнатамыз?
Есік тарсылдайды.
-
Балалар, бізге тағы қонақ келіп тұрған сияқты.
Балалар амандасады.
-
Қонағымыз қай жақтан келіп тұр екен? Балалар, кәне қонағымыздан бізге қайдан келгенін сұрайықшы.
Балалар сұрайды.
-
Ол «Ақбота» балабақшасынан келген екен. Ендеше оның атын сұрайық. Қуыршақ құлағыма сыбырлайды.
-
Оның аты Асқар екен. Асқармен амандасайық.
-
Сәлеметсің бе, Асқар.
-
Балалар, Асқармен бірге ойынайықшы. Мына допты бір-бірімізге домалатып ойнайық.
-
Ал енді, балалар, Асқармен бірге серунге шығайық. Қарандаршы ауа райы қандай екен? Суық па, жылы ма?
-
Жоқ.
-
Әлде жаңбыр жауып тұр ма?
-
Иә.
-
Далаға шыққанда біз не киеміз?
-
Жылы шапке, жылы пальто, куртка, аяғымызға етік.
-
Ал қолымызға не киеміз?
-
Қолғап.
-
Дұрыс айтасыңдар қолғап.
-
Балалар, жүріңдер енді топтың ішіне кірейік. Балалар, даладан келгендіктен киімімізді шешіп, іліп қояйық. Содан соң не істеуіміз керек?
-
Қолымызды сабынмен жуамыз.
-
Ендеше қолымызды сабынмен жуамыз да, сүлгімен құрғатамыз.
Міне Асқар да қолын жуып жатыр.
-
Енді, балалар, үстелге түскі асқа жайғасайық.
Балалар үстелге жайғасады.
-
Балалар, біз үстелдің үстінде қалай отырамыз?
-
Түзу.
-
Жақсы.
-
Дұрыс. Біз үстелдің үстінде түзу, ұқыпты отыруымыз керек. Ал, ас ішер алдында біз не деп айтамыз?
-
Ас дәмді болсын!
Балалар өздерін үстел басында қалай ұстайтындарын Асқарға көрсетеді.
-
Балалар, Асқардың ұйқысы келген сияқты. Кәне біз де ұйықтайық.
-
Балалар, Асқар киімін шешуге қиналып тұр. Кәне оған көмектесейікші.
-
Асқардың аяқ киімін, шалбарын, күртесін шешеміз. Содан соң төсегіне жатқызамыз.
-
Балалар, мамаларын сендерге ұйықтар алдында өлең айтып бере ме?
-
Иә.
-
Ендеше біз қазір Асқарды әлди-әлди өлеңін айтып ұйықтатайық.
Әлди-әлди ақ бөпем,
Ақ бесікке жат бөпем.
Жылама бөпем, жылама,
Жілік шағып берейін
Байқұтанның құйрығын,
Жіпке тағып берейін.
шағым қалдыра аласыз













