|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дүйсенқали Дана Ерлатқызы |
|||||
|
Күні: |
10.02.2025 жыл |
|||||
|
Сынып: 4 «А» |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің жобамыз. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.3 – зат есімді септеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зат есімді септеу. |
|||||
|
Құндылықтар |
Құрмет көрсетуге, адамгершілікке тəрбиелеу. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Тақтаға жазылған өлеңді оқушылар мәнерлеп оқып, әс әрекетпен көрсетеді.
Бағалау парағы
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) «Балмұздақ таяқшалары» әдісі Оқушылар балмұздақ таяқшасын алу арқылы септіктерді есіне түсіреді.
Сабақ мақсатымен танысады |
Балмұздақ таяқшасын алып, сұрақтарға жауап береді. Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1 б. |
Слайд Балмұздақ таяқшала-ры |
||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Жаңа сабақ Көп нүктенің орнына тиісті септік жалғауын қойып оқы. Мәтінді оқиды. Әр сөзге сұрақ қояды. Ол сұрақтың қай септіктің сұрағы екенін табады. Сол септіктің жалғауын табады. |
Көп нүктенің орнына тиісті септік жалғауын қойып оқиды |
Дескриптор: -септелген зат есімдерді анықтайды;1б -ойын жүйелі, еркін жеткізеді;1б |
Оқулық |
||
|
|
« Көлденеңінен: 1. «Балаға» сөзі қай септікте тұр? 2. «Кімді? Нені?» деген сұрақтарға жауап беретін септік атауы қандай? 3. «Асанда» сөзі қай септікте тұр? 4. «-ның, -нің, -дың, -дің, -тың, -тің» қай септіктің жалғаулары? Тігінен: 1. «кім? Не?» сұрағына жауап беретін септік атауы қандай? 2. «табиғаттан, гүлден» сөздері қай септікте тұр? 3. «-мен, -бен, -пен» қай септіктің жалғауы? Жеке жұмыс Әр оқушы өзіне берілген сөзді септеп жазады. Сөздер: тау, көл, ағаш, гүл. Жұптық жұмыс Әр жұп берілген сөйлемді оқып, зат есімдерді табады. Зат есімдердің қай септікте тұрғанын анықтайды. Сергіту сәті
Топтық жұмыс Әр топқа 2 септік атауы беріледі. Әр топ сол септік бойынша қорғау жұмысын атқарады. Септіктің сұрақтарын, жалғауларын атап, плакатқа жазады. Әр жалғауын сөзге жалғау мысал келтіруі керек. |
Сөзжұмбақтың жауаптарын оқи отырып, сұрақтар құрастырады. Әр оқушы өзіне берілген сөздерді, септеп жазады. Жұппен бірлесе отырып, қағазда берілген тапсырманы орындайды. Оқушылар саусаққа арналған жаттығуларды жасайды. Оқушылар топ бойынша септік атауларын қорғап шығады. |
Дескриптор: Сөзжұмбақта берілген жауап сөздердің сұрақ-тапсырмала-рын жазады 2б Дескриптор: Сөздерді септейді -1б. Дескриптор: Зат есімдерді табады-1б; Қай септік екенін айтады-1б. Дескриптор: Берілген септік атауының сұрағы мен жалғауларын атайды- 1б; Жалғауларын жалғап, мысал келітіреді-1б. |
Оқулық Слайд Плакаттар |
||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Бекіту «Ұяшықтар» әдісі Оқушылар ұяшықтарды ашу арқылы сұрақтарға жауап береді.
Үй тапсырмасы: Ережелерді қайталау. Бір сөзді септеп жазып келу. Кері байланыс: Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, суретін жібереді |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Кері байланыс жасайды |
1-10 ұпай Өз-өздерін бағалайды |
https://wordwall.net/resource/58835845 |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Біздің жобамыз"
"Біздің жобамыз"
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дүйсенқали Дана Ерлатқызы |
|||||
|
Күні: |
10.02.2025 жыл |
|||||
|
Сынып: 4 «А» |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің жобамыз. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.3 – зат есімді септеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зат есімді септеу. |
|||||
|
Құндылықтар |
Құрмет көрсетуге, адамгершілікке тəрбиелеу. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Тақтаға жазылған өлеңді оқушылар мәнерлеп оқып, әс әрекетпен көрсетеді.
Бағалау парағы
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) «Балмұздақ таяқшалары» әдісі Оқушылар балмұздақ таяқшасын алу арқылы септіктерді есіне түсіреді.
Сабақ мақсатымен танысады |
Балмұздақ таяқшасын алып, сұрақтарға жауап береді. Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1 б. |
Слайд Балмұздақ таяқшала-ры |
||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Жаңа сабақ Көп нүктенің орнына тиісті септік жалғауын қойып оқы. Мәтінді оқиды. Әр сөзге сұрақ қояды. Ол сұрақтың қай септіктің сұрағы екенін табады. Сол септіктің жалғауын табады. |
Көп нүктенің орнына тиісті септік жалғауын қойып оқиды |
Дескриптор: -септелген зат есімдерді анықтайды;1б -ойын жүйелі, еркін жеткізеді;1б |
Оқулық |
||
|
|
« Көлденеңінен: 1. «Балаға» сөзі қай септікте тұр? 2. «Кімді? Нені?» деген сұрақтарға жауап беретін септік атауы қандай? 3. «Асанда» сөзі қай септікте тұр? 4. «-ның, -нің, -дың, -дің, -тың, -тің» қай септіктің жалғаулары? Тігінен: 1. «кім? Не?» сұрағына жауап беретін септік атауы қандай? 2. «табиғаттан, гүлден» сөздері қай септікте тұр? 3. «-мен, -бен, -пен» қай септіктің жалғауы? Жеке жұмыс Әр оқушы өзіне берілген сөзді септеп жазады. Сөздер: тау, көл, ағаш, гүл. Жұптық жұмыс Әр жұп берілген сөйлемді оқып, зат есімдерді табады. Зат есімдердің қай септікте тұрғанын анықтайды. Сергіту сәті
Топтық жұмыс Әр топқа 2 септік атауы беріледі. Әр топ сол септік бойынша қорғау жұмысын атқарады. Септіктің сұрақтарын, жалғауларын атап, плакатқа жазады. Әр жалғауын сөзге жалғау мысал келтіруі керек. |
Сөзжұмбақтың жауаптарын оқи отырып, сұрақтар құрастырады. Әр оқушы өзіне берілген сөздерді, септеп жазады. Жұппен бірлесе отырып, қағазда берілген тапсырманы орындайды. Оқушылар саусаққа арналған жаттығуларды жасайды. Оқушылар топ бойынша септік атауларын қорғап шығады. |
Дескриптор: Сөзжұмбақта берілген жауап сөздердің сұрақ-тапсырмала-рын жазады 2б Дескриптор: Сөздерді септейді -1б. Дескриптор: Зат есімдерді табады-1б; Қай септік екенін айтады-1б. Дескриптор: Берілген септік атауының сұрағы мен жалғауларын атайды- 1б; Жалғауларын жалғап, мысал келітіреді-1б. |
Оқулық Слайд Плакаттар |
||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Бекіту «Ұяшықтар» әдісі Оқушылар ұяшықтарды ашу арқылы сұрақтарға жауап береді.
Үй тапсырмасы: Ережелерді қайталау. Бір сөзді септеп жазып келу. Кері байланыс: Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, суретін жібереді |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Кері байланыс жасайды |
1-10 ұпай Өз-өздерін бағалайды |
https://wordwall.net/resource/58835845 |
||
шағым қалдыра аласыз



Керісінше
сөзжұмбақ». Сөзжұмбақта берілген жауап сөздердің
сұрақ-тапсырмаларын жаз.














