|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
22.01.2024 ж. |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Біздің өміріміздегі әділеттілік» |
|
Сабақтың мақсаты: |
- оқушыларды қоршаған ортаны аялап, оны таза ұстауға баулу; - қоғамдық орындарды әдептілік сақтайды. |
|
Құндылықтарға баулу: |
Қоршаған ортаға құрмет, сыйластық, ынтымақ |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Оқушылар бір-бірімен ұсынылған сұрақтар аясында пікір алмасады. 1. «Әдептілік сақтау» дегенді қалай түсінесің? 2. «Әдеп» деген не? 3. Қоғамдық орындарды адам өзін қалай ұстау керек? |
Оқушылар ұсынылған сұрақтарға жауап бере отырып, сынып ішінде бір-бірімен пкір алмасады. Қалдықтарды қайта өңдеуге байланысты түйінді пікір қалыптастырады. |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
|
Ж |
Ұсынылған суреттер бойынша «Әдепті бала не істеу керек?» деген сұраққа жауап беру
|
Оқушылар суретте ұсынылған мекемелерде сақтау қажет негізгі әдептерді тізбектейді |
«Жарайсыңдар!» |
дәптер |
|
|
Т |
Отырған реті бойынша оқушыларды 4 топқа бөлу «Әдептілік белгісі иіліп сәлем бергені» Тақырыбында жағдаяттық сұрақтар құрастыруды тапсыру |
Әр топ ұсынылған тақырыптар аясында жағдайттық сұрақтар құрастыруды. Бір-бірімен тапсырма алмасып, жағдаяттық тапсырманың шешімін табады. |
«Жарайсыңдар!» |
дәптер |
|
|
Жұптық тапсырма
|
«Ойтолғаныс» 1. Неліктен «Әдепті бала - арлы бала, әдепсіз бала – сорлы бала" дейді 2. Әдептілер болмаса қоғам қандай болар еді? 3. Әдептілікті адамгершілікпен салыстыршы. Ұқсастық бар ма? |
Оқушылар жұпта ақылдасып, жауабын айтады. |
«Жарайсыңдар!» |
дәптер |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 8 мин.
|
«2 жұлдыз, 1 тілек» әдісі арқылы бағалау |
Топтар бір-бірін бағалайды. Жобаның ұтымды 2 жағын айтып, тілек білдіреді. |
«жарайсыңдар!» «керемет!» |
микрафон
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біздің өміріміздегі әділеттілік
Біздің өміріміздегі әділеттілік
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
22.01.2024 ж. |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Біздің өміріміздегі әділеттілік» |
|
Сабақтың мақсаты: |
- оқушыларды қоршаған ортаны аялап, оны таза ұстауға баулу; - қоғамдық орындарды әдептілік сақтайды. |
|
Құндылықтарға баулу: |
Қоршаған ортаға құрмет, сыйластық, ынтымақ |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Оқушылар бір-бірімен ұсынылған сұрақтар аясында пікір алмасады. 1. «Әдептілік сақтау» дегенді қалай түсінесің? 2. «Әдеп» деген не? 3. Қоғамдық орындарды адам өзін қалай ұстау керек? |
Оқушылар ұсынылған сұрақтарға жауап бере отырып, сынып ішінде бір-бірімен пкір алмасады. Қалдықтарды қайта өңдеуге байланысты түйінді пікір қалыптастырады. |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
|
Ж |
Ұсынылған суреттер бойынша «Әдепті бала не істеу керек?» деген сұраққа жауап беру
|
Оқушылар суретте ұсынылған мекемелерде сақтау қажет негізгі әдептерді тізбектейді |
«Жарайсыңдар!» |
дәптер |
|
|
Т |
Отырған реті бойынша оқушыларды 4 топқа бөлу «Әдептілік белгісі иіліп сәлем бергені» Тақырыбында жағдаяттық сұрақтар құрастыруды тапсыру |
Әр топ ұсынылған тақырыптар аясында жағдайттық сұрақтар құрастыруды. Бір-бірімен тапсырма алмасып, жағдаяттық тапсырманың шешімін табады. |
«Жарайсыңдар!» |
дәптер |
|
|
Жұптық тапсырма
|
«Ойтолғаныс» 1. Неліктен «Әдепті бала - арлы бала, әдепсіз бала – сорлы бала" дейді 2. Әдептілер болмаса қоғам қандай болар еді? 3. Әдептілікті адамгершілікпен салыстыршы. Ұқсастық бар ма? |
Оқушылар жұпта ақылдасып, жауабын айтады. |
«Жарайсыңдар!» |
дәптер |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 8 мин.
|
«2 жұлдыз, 1 тілек» әдісі арқылы бағалау |
Топтар бір-бірін бағалайды. Жобаның ұтымды 2 жағын айтып, тілек білдіреді. |
«жарайсыңдар!» «керемет!» |
микрафон
|
|
шағым қалдыра аласыз

еке
тапсырма


оптық
тапсырма













