|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Біздің сынып |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
2.1.2.4. өз сыныбының ұжымын сипаттау 2.1.2.1. мектептегі оқу және оқудан тыс әрекет түрлерін түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сынып ұжымы туралы біледі; Олармен қарым – қатынас орнатуды біледі |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады (психологиялық ахуал) Сәттілік тілеймін саған, Сәттілік тілеймін өзіме, Сәттілік тілеймін бәріңізге!!! Үй тапсырмасын пысықтау: 4 – тапсырма https://wordwall.net/play/81915/828/952 1. Оқушы мектепке келген кезде ең бірінші не істеуі керек? А) бірден сыныпқа кіреді ә) сырт киімін шешіп, аяқ киімін ауыстырады; б) бірінші асханаға кіреді 2. Қандай заттарды мектепке алып келуге болмайды? А) қауіпті заттар; ә) ұялы телефон б) оқу құралдары 3. Қандай белгі сабақтың басталғанын білдіреді? А) қоңырау; ә) қоңыраулы сағат; б)сағат; 4. Сабаққа кіруге қоңырау соғылғанда оқушы не істеуі керек? А) сыныпқа кіріп, мұғалімнің келгенін күтеді; ә) басқа оқушылармен әңгімелеседі; б) өз білімін тексереді. 5. Мұғалім сыныпқа келген кезде оқушы не істеуі керек? А) орнынан тұрады; ә) достарына сұрақтар қояды; б) сыныптан шығады. Жарайсыңдар!
Иә, балалар, бүгін біз біздің сынып туралы өтетін боламыз; Сабақтың мақсаты: Сынып ұжымы туралы біледі; Олармен қарым – қатынас орнатуды біледі Сынып – оқушылардың білім алатын бөлмесі. Ұжым – мақсат – міндеті ортақ болатын топтағы адамдарды айтады; Бір сыныптағы оқушылар ұжымды құрайды; Олар бір сыныпта оқып, бірге білім алады. Сыныптастар көібне бірге жүреді, бірге тапсырмаларды орындайды; Әрбір бірге атқарылған жұмыс олардың достығын нығайтады; Сынып туралы анығырақ ақпараттар алайық (жасанды интеллект) Сынып бұрышымен таныстыру:
1 – тапсырма (жеке жұмыс) Сөзді жазып аяқта» тапсырмасы «Планшет» әдісі Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау – диалог Берілген сөйлемдегі сөздерді орнына қойып, аяқтап жазады. Сабақта .......... және зейінді бол. Жазу жазғанда........, айтылған сөзді ...... тыңда. Жауап бергің келсе, қолыңды ...... Математикадан санайды, қоңырауда ...... Сабақта ұқыпты бол, ..... отыр. Егер досың жауап берсе, жауабын сен ...... Досыңа көмектескің келсе, жауабын сен жанына келіп .... Қоңыраудың соғылғаны, сабақтың ..... (Тірек сөздер: ынталы,байсалды,үлгеруге тырыс,бөлмей,көтер,демалады,тыныш,бағала,түсіндір,аяқталғаны) Сабақта ынталы, байсалды және зейінді бол. Жазу жазғанда үлгеруге тырыс, айтылған сөзді бөлмей тыңда. Жауап бергің келсе, қолыңды көтер. Математикадан санайды, қоңырауда демалады. Сабақта ұқыпты бол, тыныш отыр. Егер досың жауап берсе, жауабын сен бағала. Досыңа көмектескің келсе, жауабын сен жанына келіп түсіндір. Қоңыраудың соғылғаны, сабақтың аяқталғаны. 2 - тапсырма (жұптық жұмыс) «Менің сыныбым» Бұл жұптық жұмыста оқушылар өз сыныбына қысқаша анықтама береді; Сыныбының суретін салып ұсынады; СЕРГІТУ СӘТІ 3 – тапсырма (топтық жұмыс) «ОЙЖҰМБАҚ» Топтар сайысы А) Балалар, менің қолымда мектеп және білім туралы суреттер бар. Осы суреттерде мақалдар берілген. Қай топ көп мақал табады, ол топтың ұпайы көбірек болады; Іске сәт!
Ә) өз беттерінше сынып ережесін құрастырып, қорғайды; Өз ойларын дәлелдейді; 4 – тапсырма 3 – тапсырма (жеке жұмыс) «КВЕСТ» Мектеп қандай орын? – Сынып қандай болуы керек? - Мектептегі негізгі тұлға кім? – Мектепті кім басқарады? – Мектебіміз қашан ашылды? – Мектебіміз қалай аталады? – Мектепте кімдер жұмыс істейді? - Сыныпқа не үшін келеміз? - Кітапхана қайда орналасқан? 5 – тапсырма «Асықтар» әдісі
Жарайсыңдар! Үйге: Сынып ұжымының қағидасын оқу; «Білім шыңы» әдісі арқылы кері байланыс беру; |
Амандасады Психологиялық ахуалға қатысады Үй тапсырмасын пысықтайды Сынып бойынша сұрақтарға жауап береді Сабақ мақсатымен танысады Сынып туралы анықтама алады Түсіп қалған сөздерді көп нүктенің орнына қояды Өз сыныбы туралы қысқаша ақпараттар береді Суретін салады Сергіту сәтіне қатысады Топтық жұмыста Суреттен мақалдар шығарады Сынып ережесін құрастырады Сыныпсмектеп туралы сұрақтарға жауап береді Қортынды сұрақтарға жауап береді Үйге тапсырма алады Кері байланыс береді |
Алған ұпайларын өзін – өзі бағалау парағына жазады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Түсіп қалған сөздерді жазады – 1 б ҚБ: Дескриптор: Сыныбы туралы қысқаша анықтама береді – 1 б Сыныбының суретін салады – 1 б Жалпы - 2 б ҚБ: Өте жақсы! Дескриптор: Суреттерден мақал құрастырады – 1 б Өз ойларын дәлелдейді – 1 б Өз беттерінше мектеп ережесін құрастырады – 1 б Ережелерін қорғайды – 1 б Жалпы – 4 б ҚБ: Өте жақсы! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді – 1 б ҚБ: Дескриптор: Сынып туралы сұрақтарға жауап береді – 1 б
ҚБ: |
Слайд https://wordwall.net/play/81915/828/952 Жасанды интеллект
Дәптер
Презентациялық ойын
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біздің сынып 2 сынып ашық сабақ
Біздің сынып 2 сынып ашық сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Біздің сынып |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
2.1.2.4. өз сыныбының ұжымын сипаттау 2.1.2.1. мектептегі оқу және оқудан тыс әрекет түрлерін түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сынып ұжымы туралы біледі; Олармен қарым – қатынас орнатуды біледі |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады (психологиялық ахуал) Сәттілік тілеймін саған, Сәттілік тілеймін өзіме, Сәттілік тілеймін бәріңізге!!! Үй тапсырмасын пысықтау: 4 – тапсырма https://wordwall.net/play/81915/828/952 1. Оқушы мектепке келген кезде ең бірінші не істеуі керек? А) бірден сыныпқа кіреді ә) сырт киімін шешіп, аяқ киімін ауыстырады; б) бірінші асханаға кіреді 2. Қандай заттарды мектепке алып келуге болмайды? А) қауіпті заттар; ә) ұялы телефон б) оқу құралдары 3. Қандай белгі сабақтың басталғанын білдіреді? А) қоңырау; ә) қоңыраулы сағат; б)сағат; 4. Сабаққа кіруге қоңырау соғылғанда оқушы не істеуі керек? А) сыныпқа кіріп, мұғалімнің келгенін күтеді; ә) басқа оқушылармен әңгімелеседі; б) өз білімін тексереді. 5. Мұғалім сыныпқа келген кезде оқушы не істеуі керек? А) орнынан тұрады; ә) достарына сұрақтар қояды; б) сыныптан шығады. Жарайсыңдар!
Иә, балалар, бүгін біз біздің сынып туралы өтетін боламыз; Сабақтың мақсаты: Сынып ұжымы туралы біледі; Олармен қарым – қатынас орнатуды біледі Сынып – оқушылардың білім алатын бөлмесі. Ұжым – мақсат – міндеті ортақ болатын топтағы адамдарды айтады; Бір сыныптағы оқушылар ұжымды құрайды; Олар бір сыныпта оқып, бірге білім алады. Сыныптастар көібне бірге жүреді, бірге тапсырмаларды орындайды; Әрбір бірге атқарылған жұмыс олардың достығын нығайтады; Сынып туралы анығырақ ақпараттар алайық (жасанды интеллект) Сынып бұрышымен таныстыру:
1 – тапсырма (жеке жұмыс) Сөзді жазып аяқта» тапсырмасы «Планшет» әдісі Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау – диалог Берілген сөйлемдегі сөздерді орнына қойып, аяқтап жазады. Сабақта .......... және зейінді бол. Жазу жазғанда........, айтылған сөзді ...... тыңда. Жауап бергің келсе, қолыңды ...... Математикадан санайды, қоңырауда ...... Сабақта ұқыпты бол, ..... отыр. Егер досың жауап берсе, жауабын сен ...... Досыңа көмектескің келсе, жауабын сен жанына келіп .... Қоңыраудың соғылғаны, сабақтың ..... (Тірек сөздер: ынталы,байсалды,үлгеруге тырыс,бөлмей,көтер,демалады,тыныш,бағала,түсіндір,аяқталғаны) Сабақта ынталы, байсалды және зейінді бол. Жазу жазғанда үлгеруге тырыс, айтылған сөзді бөлмей тыңда. Жауап бергің келсе, қолыңды көтер. Математикадан санайды, қоңырауда демалады. Сабақта ұқыпты бол, тыныш отыр. Егер досың жауап берсе, жауабын сен бағала. Досыңа көмектескің келсе, жауабын сен жанына келіп түсіндір. Қоңыраудың соғылғаны, сабақтың аяқталғаны. 2 - тапсырма (жұптық жұмыс) «Менің сыныбым» Бұл жұптық жұмыста оқушылар өз сыныбына қысқаша анықтама береді; Сыныбының суретін салып ұсынады; СЕРГІТУ СӘТІ 3 – тапсырма (топтық жұмыс) «ОЙЖҰМБАҚ» Топтар сайысы А) Балалар, менің қолымда мектеп және білім туралы суреттер бар. Осы суреттерде мақалдар берілген. Қай топ көп мақал табады, ол топтың ұпайы көбірек болады; Іске сәт!
Ә) өз беттерінше сынып ережесін құрастырып, қорғайды; Өз ойларын дәлелдейді; 4 – тапсырма 3 – тапсырма (жеке жұмыс) «КВЕСТ» Мектеп қандай орын? – Сынып қандай болуы керек? - Мектептегі негізгі тұлға кім? – Мектепті кім басқарады? – Мектебіміз қашан ашылды? – Мектебіміз қалай аталады? – Мектепте кімдер жұмыс істейді? - Сыныпқа не үшін келеміз? - Кітапхана қайда орналасқан? 5 – тапсырма «Асықтар» әдісі
Жарайсыңдар! Үйге: Сынып ұжымының қағидасын оқу; «Білім шыңы» әдісі арқылы кері байланыс беру; |
Амандасады Психологиялық ахуалға қатысады Үй тапсырмасын пысықтайды Сынып бойынша сұрақтарға жауап береді Сабақ мақсатымен танысады Сынып туралы анықтама алады Түсіп қалған сөздерді көп нүктенің орнына қояды Өз сыныбы туралы қысқаша ақпараттар береді Суретін салады Сергіту сәтіне қатысады Топтық жұмыста Суреттен мақалдар шығарады Сынып ережесін құрастырады Сыныпсмектеп туралы сұрақтарға жауап береді Қортынды сұрақтарға жауап береді Үйге тапсырма алады Кері байланыс береді |
Алған ұпайларын өзін – өзі бағалау парағына жазады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Түсіп қалған сөздерді жазады – 1 б ҚБ: Дескриптор: Сыныбы туралы қысқаша анықтама береді – 1 б Сыныбының суретін салады – 1 б Жалпы - 2 б ҚБ: Өте жақсы! Дескриптор: Суреттерден мақал құрастырады – 1 б Өз ойларын дәлелдейді – 1 б Өз беттерінше мектеп ережесін құрастырады – 1 б Ережелерін қорғайды – 1 б Жалпы – 4 б ҚБ: Өте жақсы! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді – 1 б ҚБ: Дескриптор: Сынып туралы сұрақтарға жауап береді – 1 б
ҚБ: |
Слайд https://wordwall.net/play/81915/828/952 Жасанды интеллект
Дәптер
Презентациялық ойын
|
||
шағым қалдыра аласыз



















