Б. Мұқай «Өмірзая» романы
|
Бөлім |
Заман шындығы |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні |
|
|
Сынып |
11 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Б. Мұқай «Өмірзая» романы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
11.3.2.1 - көркем шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісін салыстырып бағалау; |
|
Сабақ мақсаты |
Романдағы заман көрінісін қазіргі өмірмен салыстырып бағалау |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы
|
Қызығушылығын ояту Миға шабуыл 1. Аяғанның басынан қандай қиындықтар өтті? 2. Бүгінгі күнде өмір сүрсе, осы қиындықтар оның алдынан бәрібір шығар ма еді? Оқушылар «Кімнің сөзі» әдісі арқылы екі топқа бөлінеді. Оқушыларға Аяған мен Алдиярдың сөздері таратылады. Аяғанның сөзін тапқандар – 1-топ, Алдиярдың сөзін тапқандар – 2-топ. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын айтылады. |
Сұрақтарға жауап береді, топқа бөлінеді |
ФБ |
Слайд оқулық |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс. 1-тапсырма. SWOT талдау арқылы шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісіне талдау жасаңыздар.
Шешім
1-топ. Шығармада берілген заман көрінісіне талдау жасайды 2-топ. Қазіргі заманға талдау жасайды Бағалау критерийлері: Шығармада берілген заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісіне талдау жасайды Дескрипторлар: Заманның күшті жақтарын анықтайды; Заманның әлсіз жақтарын анықтайды; Заманның мүмкіндіктерін анықтайды; Заманның қаупін анықтайды; Жеке жұмыс. 2-тапсырма. Шығармадан алынған үзінділерді оқып, шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісіне баға беріңіз. Бағалау критерийлері: Үзінділерді оқып, сол заман тұрғысынан және қазіргі заман тұрғысынан баға береді.
Дескриптор:
|
Заманның күшті жақтарын анықтайды; Заманның әлсіз жақтарын анықтайды; Заманның мүмкіндіктерін анықтайды; Заманның қаупін анықтайды;
Шығармадан алынған үзінділерді оқып, шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісіне баға беріңіз. |
ФБ |
Слайд, оқулық,роман , критерийлер мен дескрипторлар жазылған парақтар
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс. Оқушылар “Төрт сөйлем әдісі” арқылы тақырыпқа байланысты қорытынды жасайды Пікір------------------------------- Дәлел--------------------------------- Мысал---------------------------------- Қорытынды---------------------------
|
Кері байланыс |
ФБ |
Кесте |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Б.Мұқай "Өмірзая"
Б.Мұқай "Өмірзая"
Б. Мұқай «Өмірзая» романы
|
Бөлім |
Заман шындығы |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні |
|
|
Сынып |
11 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Б. Мұқай «Өмірзая» романы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
11.3.2.1 - көркем шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісін салыстырып бағалау; |
|
Сабақ мақсаты |
Романдағы заман көрінісін қазіргі өмірмен салыстырып бағалау |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы
|
Қызығушылығын ояту Миға шабуыл 1. Аяғанның басынан қандай қиындықтар өтті? 2. Бүгінгі күнде өмір сүрсе, осы қиындықтар оның алдынан бәрібір шығар ма еді? Оқушылар «Кімнің сөзі» әдісі арқылы екі топқа бөлінеді. Оқушыларға Аяған мен Алдиярдың сөздері таратылады. Аяғанның сөзін тапқандар – 1-топ, Алдиярдың сөзін тапқандар – 2-топ. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын айтылады. |
Сұрақтарға жауап береді, топқа бөлінеді |
ФБ |
Слайд оқулық |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс. 1-тапсырма. SWOT талдау арқылы шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісіне талдау жасаңыздар.
Шешім
1-топ. Шығармада берілген заман көрінісіне талдау жасайды 2-топ. Қазіргі заманға талдау жасайды Бағалау критерийлері: Шығармада берілген заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісіне талдау жасайды Дескрипторлар: Заманның күшті жақтарын анықтайды; Заманның әлсіз жақтарын анықтайды; Заманның мүмкіндіктерін анықтайды; Заманның қаупін анықтайды; Жеке жұмыс. 2-тапсырма. Шығармадан алынған үзінділерді оқып, шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісіне баға беріңіз. Бағалау критерийлері: Үзінділерді оқып, сол заман тұрғысынан және қазіргі заман тұрғысынан баға береді.
Дескриптор:
|
Заманның күшті жақтарын анықтайды; Заманның әлсіз жақтарын анықтайды; Заманның мүмкіндіктерін анықтайды; Заманның қаупін анықтайды;
Шығармадан алынған үзінділерді оқып, шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісіне баға беріңіз. |
ФБ |
Слайд, оқулық,роман , критерийлер мен дескрипторлар жазылған парақтар
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс. Оқушылар “Төрт сөйлем әдісі” арқылы тақырыпқа байланысты қорытынды жасайды Пікір------------------------------- Дәлел--------------------------------- Мысал---------------------------------- Қорытынды---------------------------
|
Кері байланыс |
ФБ |
Кесте |
шағым қалдыра аласыз














