|
Бөлім:5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
Мектеп: Ө.Жәнібеков атындағы 27 ІТ-мектеп-лицейі КММ |
|
|
Күні: |
05.03.2024ж |
|
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Бөлшектерден тұратын сандар тізбектеріне есептер шығару |
|
|
Сынып: 5 «Г» |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.3.4 бөлшектерден тұратын тізбектердің заңдылықтарын анықтау; 5.5.1.5 бөлшектерден тұратын тізбектердің заңдылықтарын ойластыру және тізбектерді құру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: құрамында бөлшектер бар сандық тізбектерді анықтайды және толықтырады; Оқушылар көпшілігі орындай алады: Заңдылығы бойынша сандық тізбектерді құрады; тізбектің белгісіз мүшелерін табады. Кейбір оқушылар орындай алады: бөлшектерден тұратын тізбектерді ойластырады, құрады. |
|
Сабақтыңбарысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут Жаңа сабақ 10мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылардың сабаққа қатысымы мен дайындығын тексеру. «Ауылым-алтын бесігім»әдісі бойынша топқа бөлу. 1.Абай ауылы 2.Ыбырай ауылы 3.Шоқан ауылы Үй жұмысын тексеру: №996
Қосымша тапсырма: 4,7,5,6 цифрларын пайдаланып ,цифрлары қайталанбайтын неше 3 таңбалы сан құрастыруға болады? Өткен тақырыпты қайталау. Өтілген материалдарды еске түсіру мақсатында шолу сұрақтары қойылады ( wordwall программасы бойынша сұрақ ) - Ондық бөлшекті натурал санға қалай бөледі? - Егер бөлінгіштің бүтін бөлігі бөлгіштен аз болса қалай бөледі ? - Ондық бөлшекке бөлу ережесін айтыңыз ? - Ондық бөлшек 10-ға, 100-ге,1000-ға қалай көбейтіледі ? - Ондық бөлшек 0,01-ге көбейткенде үтір қай бағытта неше цифрға жылжиды? - Ондық бөлшекті 0,001-ге бөлгенде үтір қай бағытта, неше цифрға жылжиды?
|
Үй тапсырмасын тексерту
4*3*2=24 сан құрастыруға болады.
Өткен сабақтар бойынша сұрақтарға жауап беру
Жаңа тақырыппен танысады.Керекті мәліметтерді жазып алады.
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.
Үй жұмысы , Функционалды сауаттылық -1 балл Сұрақ жауап- Әр дұрыс жауап 1 балл
|
Кеспе қағаздар
Слайд 1-6
wordwall
Слайд 7-11
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
6минут
Топтық жұмыс 9 минут
Жұптық жұмыс 6 минут
Жеке жұмыс 5 минут |
Оқулықпенжұмыс
«Табақ тарту» дәстүрі
1топ 1. 9,15,21,..... сан тізбегінің 6 шы мүшесін тап?
2. 3.Сан тізбегінің 6 мүшесін жазыңдар.Оның бірінші мүшесі 1/4 ге тең,ал әрбір келесі мүшесі алдыңғысынан 1/2 ге артық.
2топ 1. 10,17,24,..... сан тізбегінің 6 шы мүшесін тап?
2. 3.Сан тізбегінің 5 мүшесін жазыңдар.Сандар тізбегінің бірінші мүшесі 3/4 ге тең,ал әрбір келесі мүшесі алдыңғысының 2-ге көбейтіндісіне тең.
3топ 1. 3,14,25,..... сан тізбегінің 5 ші мүшесін тап?
2. 3.Сан тізбегінің 6 мүшесін жазыңдар.Оның бірінші мүшесі 1/3 ге тең,ал әрбір келесі мүшесі алдыңғысынан 3-ке артық.
1 сұрақ: Берілген есептің заңдылығын анықтап,келесі екі санды тап?
2 сұрақ: Берілген есептің заңдылығын анықтап,келесі екі санды тап?
3 сұрақ: Берілген есептің заңдылығын анықтап,келесі екі санды тап?
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Бөлім:5.3В Ондық бөлшектер
және оларға амалдар қолдану Мектеп: Ө.Жәнібеков атындағы 27
ІТ-мектеп-лицейі КММ Күні: 05.03.2024ж Педагогтің Тегі,
Аты, Әкесінің аты Сабақтың
тақырыбы Бөлшектерден тұратын
сандар тізбектеріне есептер шығару Сынып: 5
«Г» Сабаққа қатысқан
оқушылар саны: Сабаққа қатыспаған
оқушылар саны: Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары
5.2.3.4 бөлшектерден тұратын тізбектердің заңдылықтарын
анықтау; 5.5.1.5 бөлшектерден
тұратын тізбектердің заңдылықтарын ойластыру және тізбектерді
құру. Сабақтың
мақсаты
Барлық оқушылар орындай алады:
құрамында
бөлшектер бар сандық тізбектерді анықтайды және
толықтырады;
Оқушылар көпшілігі орындай алады:
Заңдылығы
бойынша сандық тізбектерді құрады; тізбектің белгісіз мүшелерін
табады. Кейбір оқушылар
орындай алады: бөлшектерден тұратын
тізбектерді ойластырады, құрады. Сабақтыңбарысы Сабақтың
кезеңі Педагогтың
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың басы
5 минут
Жаңа сабақ 10мин
Ұйымдастыру
кезеңі:
Оқушылардың сабаққа
қатысымы мен дайындығын
тексеру.
«Ауылым-алтын
бесігім»әдісі бойынша топқа
бөлу.
1.Абай
ауылы
2.Ыбырай
ауылы
3.Шоқан
ауылы
Үй жұмысын
тексеру:
№996
Қосымша
тапсырма: 4,7,5,6 цифрларын пайдаланып ,цифрлары қайталанбайтын неше
3 таңбалы сан құрастыруға
болады?
Өткен тақырыпты
қайталау.
Өтілген материалдарды
еске түсіру мақсатында шолу сұрақтары қойылады ( wordwall
программасы бойынша сұрақ )
- Ондық бөлшекті
натурал санға қалай бөледі?
- Егер бөлінгіштің
бүтін бөлігі бөлгіштен аз болса қалай бөледі
?
- Ондық бөлшекке бөлу
ережесін айтыңыз ?
- Ондық бөлшек 10-ға,
100-ге,1000-ға қалай көбейтіледі
?
- Ондық бөлшек 0,01-ге
көбейткенде үтір қай бағытта неше цифрға
жылжиды?
- Ондық бөлшекті
0,001-ге бөлгенде үтір қай бағытта, неше цифрға
жылжиды?
Үй тапсырмасын тексерту 4 3 2
4*3*2=24 сан құрастыруға
болады.
Өткен сабақтар бойынша сұрақтарға жауап
беру
Жаңа тақырыппен танысады.Керекті мәліметтерді жазып
алады.
Оқушылардың белсенділіген байланысты
бағаланады.
Үй жұмысы ,
Функционалды
сауаттылық -1 балл
Сұрақ жауап-
Әр дұрыс жауап 1 балл
Кеспе қағаздар
Слайд 1-6
wordwall
Слайд 7-11
Сабақтың ортасы
6минут
Топтық жұмыс
9 минут
Жұптық жұмыс
6 минут
Жеке жұмыс
5 минут
Оқулықпенжұмыс
«Табақ тарту»
дәстүрі
1топ
1. 9,15,21,..... сан тізбегінің 6 шы мүшесін
тап?
2.
3.Сан тізбегінің 6 мүшесін жазыңдар.Оның
бірінші мүшесі 1/4 ге тең,ал әрбір келесі мүшесі алдыңғысынан 1/2
ге артық.
2топ
1. 10,17,24,..... сан тізбегінің 6 шы мүшесін
тап?
2.
3.Сан тізбегінің 5 мүшесін жазыңдар.Сандар
тізбегінің бірінші мүшесі 3/4 ге тең,ал әрбір келесі мүшесі
алдыңғысының 2-ге көбейтіндісіне
тең.
3топ
1. 3,14,25,..... сан тізбегінің 5 ші мүшесін
тап?
2.
3.Сан тізбегінің 6 мүшесін жазыңдар.Оның
бірінші мүшесі 1/3 ге тең,ал әрбір келесі мүшесі алдыңғысынан 3-ке
артық.
1 сұрақ: Берілген есептің заңдылығын
анықтап,келесі екі санды
тап?
2 сұрақ: Берілген есептің заңдылығын
анықтап,келесі екі санды
тап?
3 сұрақ: Берілген есептің заңдылығын
анықтап,келесі екі санды
тап?
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||



















