Материалдар / Бөлшектерді жинау мен бұйымды сәндеу.
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Бөлшектерді жинау мен бұйымды сәндеу.

Материал туралы қысқаша түсінік
"Бөлшектерді жинау мен бұйымды сәндеу" тақырыбында ҚМЖ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
02 Маусым 2021
266
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Дизайн және технология Мектеп:№21 ЖОББ Жезқазған қаласы

Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Токумбаева С.С.

Сынып: 9 Қатысқандар: Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы

Бұйымды жасау.Бөлшектерді пішу.Жеке бөлшектерді өңдеу.Бөлшектерді жинау мен бұйымды сәндеу




Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сəйкес)

9.2.6.1 материалдар мен құрал жабдықтарды қолданудағы қауіпсіздік ережелерін сақтаудың маңыздылығы мен сақтық шараларын айтып отырып, жұмыс орындау



Сабақтың мақсаты

Барлығы: Материалдар мен құрал жабдықтарды қолданудағы қауіпсіздік ережелерін сақтау.

Көпшілігі: Материалдар мен құрал жабдықтарды қолданудағы қауіпсіздік ережелерін сақтаудың маңыздылығын ескере отырып берілген өлшем бойынша бұйымның сызбасын сызып, пішімін дайындау.

Кейбіреуі:Дайын пішім арқылы бұйымды (туника) тігу

Бағалау критерийі

Материалдар мен құрал жабдықтарды қолданудағы қауіпсіздік ережелерін сақтайды.

Материалдар мен құрал жабдықтарды қолданудағы қауіпсіздік ережелерін сақтаудың маңыздылығын ескере отырып,берілген өлшем бойынша бұйымның сызбасын сызып, пішімін дайындайды.

Дайын пішім арқылы бұйымды (туника) тігу

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

Қауіпсіздік ережелерді сақтаудың маңыздылығын түсіндіре алады

Пəнге тəн арнайы лексика жəне терминология:Эскиз,пішім,үлгі,өлшеу лентасы,дизайн,модель

Диалог/жазылым үшін қажетті сөз тіркестері:

-Берілген тапсырма бойынша қандай мата таңдаған дұрыс?

-Пішу кезінде қандай талаптарды орындаған дұрыс?

-Тігін бұйымының дайындаду реттілігі қандай?

Құндылықтарға баулу

Берілген өлшемдер бойынша бұйымның сызбасын сызуға дағдыландырып, пішімін дайындау арқылы бұйымды тігіп,жоғары нәтижеге қол жеткізу.Кәсіби мамандықтарға бейімделу құштарлықтарын дамыту


Пəнаралық байланыс

Сызу – эскиздер,нобайлар,өлшемдер

Математика-есептеу

Алдыңғы білім



Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5мин





Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу,түгендеу,құрал жабдықтарын тексеру. Техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау

Психологиялық ахуал орнату

«Ыстық алақан»тренингі.

Мақсаты: Оқушыларға суреттер бөлшектері таратылып беріледі,оқушылар осы болшектер арқылы суретті құрастырып шығарады

Үй тапсырмасын тексеру

«Миға шабуыл»әдісі

Мақсаты:Оқушыларға сұрақтар қою арқылы ой-өрісін дамыту

ҚБ:«Бағдаршам әдісі»

Мақсаты: Оқушылар сабақты түсінгеніне байланысты бағдаршам түстерін көрсетеді








Техника қауіпсіздігіне байланысты плакат




Суреттер

Сабақтың ортасы

30 минут

Жаңа теориялық білім

«Түрткі ой» әдісі.

Мақсаты: Жаңа тақырыпқа байланысты оқушыларға сұрақтар қойып, түрлі ой салу арқылы жаңа сабақты ашу


Пішім дегеніміз не ?

Пішім бөлшектері мен пішілген бөлшектердің айырмашылығы қандай?



Практикалық жұмыс

Тапсырма 1.

Әдіс: «Қызықты суреттер»

Мақсаты: Оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын дамыту және жұмысты орындауға деген белсенділігін арттыру.

Саралау тәсілі: Тапсырма,диалог және қолдау көрсету, қарқын,қорытынды

Бағалау критерийі:

Берілген өлшем бойынша бұйымның сызбасын сызады

Сызбалар арқылы пішімдер дайындайды

Ойлау дағдыларының деңгейі: Қолдану

Тапсырма

(ЖЖ) Тәжірибелік жұмыс үшін бұйымның сызбасын сызып пішімін дайындау







Дескриптор:

Бұйымның сызбасын сыза алады. Сызба арқылы пішім дайындай алады.

ҚБ: «Өрмекші» әдісі.

Мақсаты: Жұмыс барысында кезең кезеңдерімен тиімді орындалу жолдарына жетелейді

Тапсырма 2.

Әдісі: «Ашық микрофон»

Мақсаты: Оқушының ойлау шапшаңдығын қалыптастыру,жылдам әрі тұжырымды ойлауға дағдыландыру.Жұмысқа деген қызығушылығын нығайтып,жоғары нәтижеге қол жеткізу.

Саралау тәсілі: Қарқын, дереккөздер, қорытынды,бағалау

Бағалау критерийі:

Сызбалар арқылы пішім дайындаудың әдіс-тәсілдерін қолданады

Дайын пішім үлгісімен бұйымды тігеді

Ойлау дағдыларының деңгейі: Қолдану

Тапсырма

(ЖЖ) Тәжірибелік жұмыс үшін пішім үлгісімен бұйымды тігу









Дескриптор:

  • Сызбалар арқылы пішімнің үлгісін дайындай алады.

  • Пішім үлгісімен бұйымды тігіп жұмысты аяқтай алады

ҚБ: «Допты лақтыру» әдісі

Мақсаты: Мұғалім оқушыға допты лақтыру арқылы тақырыпқа байланысты сұрақтар қояды, оқушы сұраққа жауап беру арқылы допты қайтарады.












Сабақтың соңы

5 минут

Сабақты қорытындылау:

Рефлексия:

«Мен жеңіске жеттім»

Бүгінгі сабақтың барысы бойынша оқушылар өз ойларын, пікірлерін айтады.



















































Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?






Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау

Берілген өлшемдер бойынша бұйымның сызбасын орындау кезінде және сызба арқылы пішім дайындау барысында диалог және қолдау көрсету тәсілін пайдаланып жұмысты кезең бойынша орындалу жолдарын үйретемін. Дайындалған пішімдер бойынша тігу жұмыстарын жүргізу кезеңінде қарқын, бағалау тәсілдерін көрсетемін






жүргізу









































ҚБ «»


















Бұйымның сызбасын орындау кезеңінде және сызба арқылы пішім үлгісін жасау барысында техника қауіпсіздік ережелерін сақтайды
















Сабақ бойынша рефлексия

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма жəне неліктен?


Жалпы бағалау



Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:

2:


Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:

2:


Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет?




Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!