|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Болымды және болымсыз етістік |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру 3.3.6.1 кең жолды дәптер бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей жəне біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді |
||||||
|
Құндылықтар |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге,абыройлы болуға,ар-ұждан,намыс,жауапкершілік,мейірімділік,қамқорлық, пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. Жасампаздық пен жаңашылдық.Жаңашылдық заман талабы |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
||
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі:
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
|
|
|
||
|
Сабақтың ортасы (4 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 35-жаттығу 56 -бет «Ой қозғау» әдісі Тақтада берілген болымды етістіктерді болымсыз етістіктерге айналдыр Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Ребусты шеш. Ол кісі туралы не білетініңді айт. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Қазақтың қандай билерін білесің? |
Тапсырманы тексертеді
Болымды етістіктерді блымсыз етістіктерге айналдырады Ребусты шешеді |
Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Жұлдызшалар Дескриптор: -ребусты шешеді-1б -шешуіндегі кейіпкерді сипаттайды-1б |
Сөздер жазылған қима қағаздар Оқулық 36 –жаттығу 56-бет Ламинат маркер |
|
||
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Мәтінді оқы. Төле бидің кім екенін айт. Мәтіннен тірек сөздерді тауып көр ЕББҚ Мәтін кім туралы? Талқылау сұрақтары: Төле би туралы не білдің? «Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. |
Мәтін мазмұны бойыншы сұрақтарға жауап береді Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді-1б -екінші сұраққа жауап береді-1б -үшінші сұраққа жауап береді-1б -төртінші сұраққа жауап береді-1б -бесінші сұраққа жауап береді-1б -Төле биді сипаттайды-1б |
Оқулық 37-жаттығу 57-бет Дәптер қалам |
|
|
|
|
|
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Сен маған, мен саған» әдісі Батаны жатқа жаз Батадағы әр сөйлемнің мағынасын топта талқыла. Қарамен жазылған сөздердің мағынасын сөздік арқылы анықта. ЕББҚ Батаны көшіріп жаз Талқылау сұрақтары: Қандай бата білесің? |
Батаны жатқа жазады |
Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады-1б -батаның негізгі ойын анықтайды-1б |
Оқулық 38-жаттығу 57-бет Дәптер қалам |
|
|
|
|
Сабақтың соңы Рефлек сия 7 мин |
«Білім банкасы» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал. Үйге тапсырма Төле би туралы қосымша мәлімет тауып, жаз |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Тапын! |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Болымды және болымсыз етістік 91-сабақ ҚМЖ 3 сын
Болымды және болымсыз етістік 91-сабақ ҚМЖ 3 сын
|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Болымды және болымсыз етістік |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру 3.3.6.1 кең жолды дәптер бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей жəне біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді |
||||||
|
Құндылықтар |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге,абыройлы болуға,ар-ұждан,намыс,жауапкершілік,мейірімділік,қамқорлық, пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. Жасампаздық пен жаңашылдық.Жаңашылдық заман талабы |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
||
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі:
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
|
|
|
||
|
Сабақтың ортасы (4 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 35-жаттығу 56 -бет «Ой қозғау» әдісі Тақтада берілген болымды етістіктерді болымсыз етістіктерге айналдыр Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Ребусты шеш. Ол кісі туралы не білетініңді айт. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Қазақтың қандай билерін білесің? |
Тапсырманы тексертеді
Болымды етістіктерді блымсыз етістіктерге айналдырады Ребусты шешеді |
Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Жұлдызшалар Дескриптор: -ребусты шешеді-1б -шешуіндегі кейіпкерді сипаттайды-1б |
Сөздер жазылған қима қағаздар Оқулық 36 –жаттығу 56-бет Ламинат маркер |
|
||
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Мәтінді оқы. Төле бидің кім екенін айт. Мәтіннен тірек сөздерді тауып көр ЕББҚ Мәтін кім туралы? Талқылау сұрақтары: Төле би туралы не білдің? «Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. |
Мәтін мазмұны бойыншы сұрақтарға жауап береді Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді-1б -екінші сұраққа жауап береді-1б -үшінші сұраққа жауап береді-1б -төртінші сұраққа жауап береді-1б -бесінші сұраққа жауап береді-1б -Төле биді сипаттайды-1б |
Оқулық 37-жаттығу 57-бет Дәптер қалам |
|
|
|
|
|
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Сен маған, мен саған» әдісі Батаны жатқа жаз Батадағы әр сөйлемнің мағынасын топта талқыла. Қарамен жазылған сөздердің мағынасын сөздік арқылы анықта. ЕББҚ Батаны көшіріп жаз Талқылау сұрақтары: Қандай бата білесің? |
Батаны жатқа жазады |
Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады-1б -батаның негізгі ойын анықтайды-1б |
Оқулық 38-жаттығу 57-бет Дәптер қалам |
|
|
|
|
Сабақтың соңы Рефлек сия 7 мин |
«Білім банкасы» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал. Үйге тапсырма Төле би туралы қосымша мәлімет тауып, жаз |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Тапын! |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













