|
Бөлім: |
4 бөлім. Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|
|
Мұғалімнің Т.А.Ә. |
Кожантаева А.Г |
|
|
Күні: |
21.02 |
|
|
Сынып: 8 А,Ә,Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Break циклін басқару |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue (континю), break (брик), else (элс)) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақ барысы
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
1. Оқушылармен амандасу. 2. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
1. Мұғаліммен амандасады. 2. Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3. Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
- |
Кітап |
||||
|
Үй тапсырмасын тексеру (5 мин) |
Үй тапсырмасын сұрақ-жауап арқылы тексеру, қателіктерді талдау. |
Үй тапсырмасына жауап береді, қателіктерін түзетеді. |
10 шкала бойынша балл жинайды |
Кітап, Дәптер |
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
Үй тапсырмасы 5 минут |
|
Тапсырманы орындап келеді |
10 шкала бойынша балл жинайды |
Кітап Дәптер |
|
Жаңа тақырыпты түсіндіру (10 мин) |
"Break" операторының циклдегі рөлін, қолданылуын мысалдармен түсіндіру. "Continue", "else" операторларына қысқаша тоқталу. |
Мұғалімді мұқият тыңдайды, мысалдарды талдайды, дәптерге жазады. |
- |
Кітап, Ноутбук, Дәптер |
|
|
|
|
|
|
||||
|
Жаңа сабақ 10-минут |
|
Зер салып тыңдайды Анықтамаларды дәптерге жазады |
|
Кітап Ноутбук Дәптер |
||||
|
Тапсырма 15-минут |
1-тапсырма.Жұптық жұмыс 5-минут
Дескрипторлар:
2-тапсырма топтық жұмыс 5-мин
3-тапсырма жеке жұмыс 5-минут
Дискрипторы
|
Компьютерде тапсырманы орындайды 1-тапсырма* Программа кодын жазады: n=int(input()) b='' while (n>0): a=n%10 n=n//10 if a==0: b='Error' break else: b=b+str(a) print(b) F5 4589 9854 >>> Нәтижені шығарады 2-тапсырма* Программа кодын жазады: S=input() k=0 for i in S: if i==',': break else: print(i,end='') k=k+1 print() print(k) F5 Алма, алмурт Алма 4 >>> 3-тапсырма* Программа кодын жазады5 N=input() k=0 for i in range(10): if str(i) in N: k=i break print(k) F5 78856954 4 >>> |
10 шкала бойынша балл жинайды 3 балл
3 балл 6 балл |
Ноутбук Кітап |
||||
|
Сабақты қорытындылау (5 мин) |
"Break" операторының циклдегі маңызын, басқа операторлардан айырмашылығын сұрақ-жауап арқылы анықтау. |
Сабақтағы түсінбеген тұстарын сұрақ қою арқылы анықтайды. |
- |
Оқулық, дәптер |
|
Сабақты қорыту 5мин |
|
Сұрақтарға жауап береді |
10 шкала бойынша балл жинайды |
Кітап Дәптер |
|
Үй тапсырмасы 2 мин |
|
Күнделікке жазып алады |
|
Кітап Дәптер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Break циклін басқару
Break циклін басқару
|
Бөлім: |
4 бөлім. Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|
|
Мұғалімнің Т.А.Ә. |
Кожантаева А.Г |
|
|
Күні: |
21.02 |
|
|
Сынып: 8 А,Ә,Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Break циклін басқару |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue (континю), break (брик), else (элс)) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақ барысы
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
1. Оқушылармен амандасу. 2. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
1. Мұғаліммен амандасады. 2. Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3. Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
- |
Кітап |
||||
|
Үй тапсырмасын тексеру (5 мин) |
Үй тапсырмасын сұрақ-жауап арқылы тексеру, қателіктерді талдау. |
Үй тапсырмасына жауап береді, қателіктерін түзетеді. |
10 шкала бойынша балл жинайды |
Кітап, Дәптер |
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
Үй тапсырмасы 5 минут |
|
Тапсырманы орындап келеді |
10 шкала бойынша балл жинайды |
Кітап Дәптер |
|
Жаңа тақырыпты түсіндіру (10 мин) |
"Break" операторының циклдегі рөлін, қолданылуын мысалдармен түсіндіру. "Continue", "else" операторларына қысқаша тоқталу. |
Мұғалімді мұқият тыңдайды, мысалдарды талдайды, дәптерге жазады. |
- |
Кітап, Ноутбук, Дәптер |
|
|
|
|
|
|
||||
|
Жаңа сабақ 10-минут |
|
Зер салып тыңдайды Анықтамаларды дәптерге жазады |
|
Кітап Ноутбук Дәптер |
||||
|
Тапсырма 15-минут |
1-тапсырма.Жұптық жұмыс 5-минут
Дескрипторлар:
2-тапсырма топтық жұмыс 5-мин
3-тапсырма жеке жұмыс 5-минут
Дискрипторы
|
Компьютерде тапсырманы орындайды 1-тапсырма* Программа кодын жазады: n=int(input()) b='' while (n>0): a=n%10 n=n//10 if a==0: b='Error' break else: b=b+str(a) print(b) F5 4589 9854 >>> Нәтижені шығарады 2-тапсырма* Программа кодын жазады: S=input() k=0 for i in S: if i==',': break else: print(i,end='') k=k+1 print() print(k) F5 Алма, алмурт Алма 4 >>> 3-тапсырма* Программа кодын жазады5 N=input() k=0 for i in range(10): if str(i) in N: k=i break print(k) F5 78856954 4 >>> |
10 шкала бойынша балл жинайды 3 балл
3 балл 6 балл |
Ноутбук Кітап |
||||
|
Сабақты қорытындылау (5 мин) |
"Break" операторының циклдегі маңызын, басқа операторлардан айырмашылығын сұрақ-жауап арқылы анықтау. |
Сабақтағы түсінбеген тұстарын сұрақ қою арқылы анықтайды. |
- |
Оқулық, дәптер |
|
Сабақты қорыту 5мин |
|
Сұрақтарға жауап береді |
10 шкала бойынша балл жинайды |
Кітап Дәптер |
|
Үй тапсырмасы 2 мин |
|
Күнделікке жазып алады |
|
Кітап Дәптер |
шағым қалдыра аласыз






















