Тақырып: Break циклін басқару
|
Бөлім |
Python программалау тілінде алгоритмдерді программалау |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Ахметбек Гүлназ Табылдықызы |
|
|
Күні |
26-28.02.2025 |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушы саны: |
Қатыспаған саны: |
|
Сабақ тақырыбы: |
Break циклін басқару |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес мақсатты: |
8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue, break, else). |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі, уақыты. |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлеметсіздер ме, оқушылар! Бүгінгі сабағымызға дайындалып, барлығымыз орындарымызға жайғасайық. Сабақта кім бар, кім жоқ екенін түгендеп алайық. Өткен тақырыпты қайталау: Алдымен экранға назар аударайық, сіздерге арнайы WordWall қосымшасында шағын тапсырма дайындап қойдым. Бұл тапсырма арқылы өткен тақырыпты қайталаймыз.
Жарайсыңдар, өткен тақырыпты еске түсірдік. |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушылар мұғалімнің сұрағына жауап береді, өздерінің көңіл күйлерін білдіреді. Өткен тақырыпты қайталау: Өткен тақырыпты қайталап, сұрақтарға жауап береді.
|
Ауызша бағалау: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» |
WordWall https://wordwall.net/resource/67422021 |
|
Сабақтың ортасы 13 минут 15 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру: Бүгінгі тақырыбымыз – Break циклін басқару. Break операторы циклді ерте тоқтату үшін қолданылады. Презентация:
(Тақтада мысалдар көрсетіледі, оқушылар оларды дәптерге жазады.) Бекіту тесті: Break операторы қайда қолданылады?
Жарайсыңдар! Енді практикаға көшейік! Практикалық тапсырма: Қазір сендер break циклімен жұмыс жасап көресіңдер. Ең алдымен, 1-мысалды қарастырып өтейік. 1) 1-ден 10-ға дейінгі сандар берілген. Тізбекте өсу ретімен 5 саны кездескенде программаның орындалуы аяқталатын программа коды:
2) 1 мысалда берілген программалау кодының блок-схемасын сыз. Қосымша тапсырма: 3) 140 бет, 5 тапсырма: Компьютерде берілген программа фрагменттерін енгізіп, нәтижесін анықтаңдар.
Тапсырманы орындауға сіздерге 15 минут беріледі. Аяқтағаннан кейін бәріміз бірге тапсырманы тексеретін боламыз. Жарайсыңдар, оқушылар! Тапсырманы бәріміз аяқтадық және тексердік. |
Оқушылар дәптерлерін ашып, күнді және тақырыпты жазады. Тақырыппен танысу үшін мұғалімді мұқият тындайды. Презентациядан керкеті мәліметтерді дәптерге жазып алады. Бекіту тестін орындайды. Жауабы: Барлық жауап дұрыс. Практикалық тапсырмалармен танысады. Тапсырманы орындауға көшеді. Практикалық тапсырма: 1) Оқулықта берілген 1-ші мысалды тексереді. Нәтижесін анықтайды. 2) 1 мысалда берілген программалау кодының блок-схемасын сызады. 3) Оқулықта берілген тапсырманы орындайды. Компьютерге берілген программа фрагменттерін енгізеді, нәтижесін анықтайды. Тапсырмаларды аяқтайды және тексереді. |
Ауызша бағалау: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» 1 тапсырма - 3 балл 2 тапсырма – 3 балл 3 тапсырма – 4 балл |
Презентация https://www.canva.com/design/DAGgGuzMGq8/0MGJie5uRN6NAYHWXaAVKg/edit?utm_content=DAGgGuzMGq8&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton Оқулық, дәптер |
|
Сабақтың соңы 5 минут 2 минут |
Бекіту тапсырмасы: Енді бүгінгі тақырыпты бекіту үшін WordWall платформасында сұрақ-жауап тапсырмасын орындаймыз. Экранда көрсетілген QR кодқа өту арқылы бүгінгі Break цикліне байланысты сұрақтарға жауап беріңіздер.
Кері байланыс: Бүгінгі сабақтан қандай әсер алдыңдар? Нені үйрендіңдер? Padlet платформасына QR код арқылы өтіп, әрқайсысыңыз сол жерге өз ойларыңызды жаза аласыздар.
Үй жұмысы: 140-бет, 4 тапсырма. Барлығыңыз керемет жұмыс жасадыңдар! Сабақ аяқталды, сіздермен жұмыс жасау өте қызықты болды! |
Бекіту тапсырмасы: WordWall платформасында сұрақ-жауап тапсырмасын орындап, бүгінгі алған білімдерін бекітеді.
Кері байланыс: Сабақ туралы өз пікірін білдіреді: "Сабақ ұнады ма?" "Мен барлық тапсырманы дұрыс орындадым ба?" "Маған қиындық тудырған сәттер болды ма?" Үй жұмысын алады. Сау болыңыз! |
«Смайликтер» әдісі арқылы бағалау:
Өз ойымен бөлісу |
WordWall https://wordwall.net/ru/resource/52040240 Padlet https://padlet.com/gylnazahmetbek/padlet-s0gbpurs0y0065n5 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Break циклін басқару
Break циклін басқару
Тақырып: Break циклін басқару
|
Бөлім |
Python программалау тілінде алгоритмдерді программалау |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Ахметбек Гүлназ Табылдықызы |
|
|
Күні |
26-28.02.2025 |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушы саны: |
Қатыспаған саны: |
|
Сабақ тақырыбы: |
Break циклін басқару |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес мақсатты: |
8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue, break, else). |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі, уақыты. |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлеметсіздер ме, оқушылар! Бүгінгі сабағымызға дайындалып, барлығымыз орындарымызға жайғасайық. Сабақта кім бар, кім жоқ екенін түгендеп алайық. Өткен тақырыпты қайталау: Алдымен экранға назар аударайық, сіздерге арнайы WordWall қосымшасында шағын тапсырма дайындап қойдым. Бұл тапсырма арқылы өткен тақырыпты қайталаймыз.
Жарайсыңдар, өткен тақырыпты еске түсірдік. |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушылар мұғалімнің сұрағына жауап береді, өздерінің көңіл күйлерін білдіреді. Өткен тақырыпты қайталау: Өткен тақырыпты қайталап, сұрақтарға жауап береді.
|
Ауызша бағалау: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» |
WordWall https://wordwall.net/resource/67422021 |
|
Сабақтың ортасы 13 минут 15 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру: Бүгінгі тақырыбымыз – Break циклін басқару. Break операторы циклді ерте тоқтату үшін қолданылады. Презентация:
(Тақтада мысалдар көрсетіледі, оқушылар оларды дәптерге жазады.) Бекіту тесті: Break операторы қайда қолданылады?
Жарайсыңдар! Енді практикаға көшейік! Практикалық тапсырма: Қазір сендер break циклімен жұмыс жасап көресіңдер. Ең алдымен, 1-мысалды қарастырып өтейік. 1) 1-ден 10-ға дейінгі сандар берілген. Тізбекте өсу ретімен 5 саны кездескенде программаның орындалуы аяқталатын программа коды:
2) 1 мысалда берілген программалау кодының блок-схемасын сыз. Қосымша тапсырма: 3) 140 бет, 5 тапсырма: Компьютерде берілген программа фрагменттерін енгізіп, нәтижесін анықтаңдар.
Тапсырманы орындауға сіздерге 15 минут беріледі. Аяқтағаннан кейін бәріміз бірге тапсырманы тексеретін боламыз. Жарайсыңдар, оқушылар! Тапсырманы бәріміз аяқтадық және тексердік. |
Оқушылар дәптерлерін ашып, күнді және тақырыпты жазады. Тақырыппен танысу үшін мұғалімді мұқият тындайды. Презентациядан керкеті мәліметтерді дәптерге жазып алады. Бекіту тестін орындайды. Жауабы: Барлық жауап дұрыс. Практикалық тапсырмалармен танысады. Тапсырманы орындауға көшеді. Практикалық тапсырма: 1) Оқулықта берілген 1-ші мысалды тексереді. Нәтижесін анықтайды. 2) 1 мысалда берілген программалау кодының блок-схемасын сызады. 3) Оқулықта берілген тапсырманы орындайды. Компьютерге берілген программа фрагменттерін енгізеді, нәтижесін анықтайды. Тапсырмаларды аяқтайды және тексереді. |
Ауызша бағалау: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» 1 тапсырма - 3 балл 2 тапсырма – 3 балл 3 тапсырма – 4 балл |
Презентация https://www.canva.com/design/DAGgGuzMGq8/0MGJie5uRN6NAYHWXaAVKg/edit?utm_content=DAGgGuzMGq8&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton Оқулық, дәптер |
|
Сабақтың соңы 5 минут 2 минут |
Бекіту тапсырмасы: Енді бүгінгі тақырыпты бекіту үшін WordWall платформасында сұрақ-жауап тапсырмасын орындаймыз. Экранда көрсетілген QR кодқа өту арқылы бүгінгі Break цикліне байланысты сұрақтарға жауап беріңіздер.
Кері байланыс: Бүгінгі сабақтан қандай әсер алдыңдар? Нені үйрендіңдер? Padlet платформасына QR код арқылы өтіп, әрқайсысыңыз сол жерге өз ойларыңызды жаза аласыздар.
Үй жұмысы: 140-бет, 4 тапсырма. Барлығыңыз керемет жұмыс жасадыңдар! Сабақ аяқталды, сіздермен жұмыс жасау өте қызықты болды! |
Бекіту тапсырмасы: WordWall платформасында сұрақ-жауап тапсырмасын орындап, бүгінгі алған білімдерін бекітеді.
Кері байланыс: Сабақ туралы өз пікірін білдіреді: "Сабақ ұнады ма?" "Мен барлық тапсырманы дұрыс орындадым ба?" "Маған қиындық тудырған сәттер болды ма?" Үй жұмысын алады. Сау болыңыз! |
«Смайликтер» әдісі арқылы бағалау:
Өз ойымен бөлісу |
WordWall https://wordwall.net/ru/resource/52040240 Padlet https://padlet.com/gylnazahmetbek/padlet-s0gbpurs0y0065n5 |
шағым қалдыра аласыз





















