№20 М.Әуезов атындағы ЖББОМ КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Б.Соқпақбаев «Менің атым –Қожа». Менің атым... Лагерьге жолдама.
|
Бөлім: |
Адамгершілік –асыл қасиет. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Б.Соқпақбаев «Менің атым –Қожа». Менің атым...Лагерьге жолдама. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5Т/Ж1. Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау |
|
Сабақ мақсаты |
Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы
|
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. |
||||||||||||||
|
Үй жұмысын сұраймын. «WordWall» әдісі арқылы кездейсоқ таңдау арқылы сұралады.
1-тапсырма. Берілген кестені толтырамыз.
Дескриптор: 4 ұ. Басты мәселені анықтай алады: Автор пікірін аңғарады; Өзіндік ой түйе алады; Шынайы өмірмен байланыстыра алады; 2-тапсырма. «Ойлаудың алты қалпағы» стратегиясы бойынша талдау жұмысын орындап, шығарманың тақырыбын анықтайық. (Мен түрлі түсті карындаштар арқылы топқа бөлемін) Топтық жұмыс: 1 нұсқаАқ қарындаш Мазмұнын айтады 2 нұсқа.Қызыл қарындаш Қандай сезімде болдың? (көрініс арқылы көрсетеді ) 3 нұсқа. Сары қарынаш Қожаның іс-әрекеттерін қолдау. 4 нұсқа. Қара қарындаш Шығарманың жағымсыз жағы,кемшілігі неде? Нені өзгертер едің? 5 нұсқа. Жасыл қарындаш Осы жағдайда не істей аламыз? Қандай шешім тауып бере аласың? Мен Қожа болсам... Мен Майқанова болсам... 6 нұсқа. Көк қарындаш Шығарманы өмірмен байланыстырып қорытынды пікір айту.
Дескриптор: 6 ұпай. --Тақырып туралы толық түсінік береді; - Кейіпкерлердің іс-әрекетіне талдау жасайды; - Креативті ой ұсынады; - Өмірмен байланыстырып, қорытынды жасайды.
3-тапсырма. «Менің атым-Қожа» фильмді көру.
4-тапсырма. Қожаның іс-әрекетін SWOT Tалдау әдісіне салып орындап
шығайық. Дескриптор: -Мықты жақтарын жазады -Әлсіз жақтарын жазады -Мүмкіндіктерін жазады -Қауіпті жағын жазады. |
Оқушылар амандасады, сабаққа кіріседі. Үй жұмысын айтады.
Тапсырманы орындайды.
Кесте бойынша орындайды.
Кейіпкерлер іс-әрекетін талдайды.
«Ойлаудың алты қалпағы» әдісі арқылы сынып әр топқа берілген тапсыырманы орындап, топ ішінде талқылыап, қорғап шығады.
Фильмді көреді
Swot талдау әдісіне сай тапсырманы орындап шығады. |
Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту.
Дескриптор бойынша бағаланадыАуызша және жазбаша ҚБ жүргіземін.
Дескриптор бойынша бағаланады
Дескриптор бойынша бағаланады.
Дескриптор бойынша бағаланады
бағаланадыАуызша және жазбаша ҚБ жүргіземін.
|
Оқулық. Атамұра баспасы, 2017 жыл. 5сынып оқулық 96 бет
Оқулық. Атамұра баспасы, 2017 жыл. 5сынып оқулық 96 бет
Оқулық. Атамұра баспасы, 2017 жыл. 5сынып оқулық 96 бет
Оқулық. Атамұра баспасы, 2017 жыл. 5сынып оқулық 96 бет |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
«Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Үйге: «Менің атым» мазмұндау. |
Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. бағалайды.
|
Атамұра баспасы, 2017 жыл. 5сынып оқулық |
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Б.Соқпақбаев «Менің атым –Қожа». Менің атым...Лагерьге жолдама.
Б.Соқпақбаев «Менің атым –Қожа». Менің атым...Лагерьге жолдама.
№20 М.Әуезов атындағы ЖББОМ КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Б.Соқпақбаев «Менің атым –Қожа». Менің атым... Лагерьге жолдама.
|
Бөлім: |
Адамгершілік –асыл қасиет. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Б.Соқпақбаев «Менің атым –Қожа». Менің атым...Лагерьге жолдама. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5Т/Ж1. Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау |
|
Сабақ мақсаты |
Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы
|
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. |
||||||||||||||
|
Үй жұмысын сұраймын. «WordWall» әдісі арқылы кездейсоқ таңдау арқылы сұралады.
1-тапсырма. Берілген кестені толтырамыз.
Дескриптор: 4 ұ. Басты мәселені анықтай алады: Автор пікірін аңғарады; Өзіндік ой түйе алады; Шынайы өмірмен байланыстыра алады; 2-тапсырма. «Ойлаудың алты қалпағы» стратегиясы бойынша талдау жұмысын орындап, шығарманың тақырыбын анықтайық. (Мен түрлі түсті карындаштар арқылы топқа бөлемін) Топтық жұмыс: 1 нұсқаАқ қарындаш Мазмұнын айтады 2 нұсқа.Қызыл қарындаш Қандай сезімде болдың? (көрініс арқылы көрсетеді ) 3 нұсқа. Сары қарынаш Қожаның іс-әрекеттерін қолдау. 4 нұсқа. Қара қарындаш Шығарманың жағымсыз жағы,кемшілігі неде? Нені өзгертер едің? 5 нұсқа. Жасыл қарындаш Осы жағдайда не істей аламыз? Қандай шешім тауып бере аласың? Мен Қожа болсам... Мен Майқанова болсам... 6 нұсқа. Көк қарындаш Шығарманы өмірмен байланыстырып қорытынды пікір айту.
Дескриптор: 6 ұпай. --Тақырып туралы толық түсінік береді; - Кейіпкерлердің іс-әрекетіне талдау жасайды; - Креативті ой ұсынады; - Өмірмен байланыстырып, қорытынды жасайды.
3-тапсырма. «Менің атым-Қожа» фильмді көру.
4-тапсырма. Қожаның іс-әрекетін SWOT Tалдау әдісіне салып орындап
шығайық. Дескриптор: -Мықты жақтарын жазады -Әлсіз жақтарын жазады -Мүмкіндіктерін жазады -Қауіпті жағын жазады. |
Оқушылар амандасады, сабаққа кіріседі. Үй жұмысын айтады.
Тапсырманы орындайды.
Кесте бойынша орындайды.
Кейіпкерлер іс-әрекетін талдайды.
«Ойлаудың алты қалпағы» әдісі арқылы сынып әр топқа берілген тапсыырманы орындап, топ ішінде талқылыап, қорғап шығады.
Фильмді көреді
Swot талдау әдісіне сай тапсырманы орындап шығады. |
Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту.
Дескриптор бойынша бағаланадыАуызша және жазбаша ҚБ жүргіземін.
Дескриптор бойынша бағаланады
Дескриптор бойынша бағаланады.
Дескриптор бойынша бағаланады
бағаланадыАуызша және жазбаша ҚБ жүргіземін.
|
Оқулық. Атамұра баспасы, 2017 жыл. 5сынып оқулық 96 бет
Оқулық. Атамұра баспасы, 2017 жыл. 5сынып оқулық 96 бет
Оқулық. Атамұра баспасы, 2017 жыл. 5сынып оқулық 96 бет
Оқулық. Атамұра баспасы, 2017 жыл. 5сынып оқулық 96 бет |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
«Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Үйге: «Менің атым» мазмұндау. |
Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. бағалайды.
|
Атамұра баспасы, 2017 жыл. 5сынып оқулық |
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















