|
Пән:Қазақ тілі -------------------- Мектеп: Ұзақмерзімді жоспар бөлімі:1-бөлім. Жанды табиғат Күні: 11.09.18.Мұғалімнің ата-жөні: Сынып:3 Қатысқан оқушылар саны:------------ Қатыспаған оқушылар саны:--------------- |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Бұл –малдың төлі. |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.2.3.1. тыңдаған мәтінің мазмұны бойыша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрацияларды орналастыру, кесте толтыру. |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: шағын мәтінді түсінеді. Көптеген оқушылар: мәтінің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.. Кейбір оқушылар: мәтін бойынша суретті сәйкестендіреді.. |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Төрт түлік малдың төлдері жайлы айтады,сипаттайды,сұрақтарға жауап береді . |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология:құлын,бота,бұзау,қозы,лақ. |
||||||||||||||||
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: маған құлын ұнайды. Ағама бота ұнайды.. |
|||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Төрт түлік туралы айтады. Мұғалім оқушының бастапқы білімн жетекші сұрақтар қою арқылы біле алады. |
||||||||||||||||
|
Сабақбарысы |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Шаттық шеңбер Қызығушылықты ояту. Ө.Тұрмажановтың «Төрт түліктің төлдері сүюі» олеңін оқып бері, ойға шақыру. Қой сүйеді баласын:«Қоңырым!»-деп, «Еш нәрсені білмейтін момыным!»-деп. Ешкі сүйеді баласын:«Лағым!»-деп, «Тастан тасқа секірген шұнағым!»-деп. Сиыр сүйеді баласын:«Торпағым!»-деп, «Қараңғыда баспайтын қорқағым!»-деп. Түйе сүйеді баласын:«Тайлағым!»-деп, «Жабу жапса жарасқан жайнағым!»-деп. Жылқы сүйеді баласын:«Құлыным!»-деп, «Жүгірудем жазбаған тұлпарым!»-деп. Балалар, сендер тқорт түліктің төлдері туралы не білесіңдер? Олар қандай болады? Сөздікпен жұмыс. Құлын-жеребенок,бота-верблежонок,бұзау-теленок,қозы-ягненок,лақ-козленок. «Дұрыс айт!» құлын/құлұн/,бұзау,қозы/қозұ/,лақ. Қойдың қозысы. Ешкінің ла/қ/ғы.сиырдың бұзауы. Жылқыныі құлыны. Түйенің ботасы. |
Тренингі жазылған парақшалар Өлең мәтіні. Оқулық. таныстырылым. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
22мин |
Мәтінмен жқмыс «Қызықты суреттер!» 1-тапсырма суреттерді сәйкестендіру. 2тапсырма Жазылым./ілік сеп.-род.пад/.
3-тапсырма. Мәтінді оқу. Талдау. 4-тапсырма. «Сақина салмақ»-ойыны. Кімнің қолында сақина қалса, сол сұрақтарға жауап береді. Мәтін бойынша сұрақтар қояды. Мысалы : әлібекке не ұнады? Ол-ненің төлі? Ол не істейді?
Сергіту сәті Бізде бар қуыршақ, Бұзау,қозы құлыншақ. Ойыншықтар тыңдайды, Әмір беріп,бұйырсақ. Қуыршақтар ұйықтайды, Айтқанымнан шықпайды, Тек қозы құлыншақ, «Ұйықта»десем,ұқпайды. 5тапсырма. Жазалым. Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып жаз. Әлібекке /құлын/ұнайды. Ол -/жылқының/ төлі. Ағасына түйе бота. Ол-түйенің төлі.
|
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10мин. |
Кері байланыс. «Төлін тап»-ойыны. Рефлексия парағы
|
|
|||||||||||||||
|
|
Үйге жаттау,16бет |
|
|||||||||||||||
|
Пән:Қазақ тілі -------------------- Мектеп: Ұзақмерзімді жоспар бөлімі:1-бөлім. Жанды табиғат Күні: 13.09.18.Мұғалімнің ата-жөні: Сынып:3 Қатысқан оқушылар саны:------------ Қатыспаған оқушылар саны:--------------- |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Менің ақ лағым. |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.3.1. тыңдаған мәтінің мазмұны бойыша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрацияларды орналастыру, кесте толтыру. |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтінің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, кесте толтырады. Көптеген оқушылар: белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысады. Кейбір оқушылар: досымен диалог құрады. |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Тақырып бойынша өз ойын айтады,сұрақтарға жауап бередідиалог құрады. |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: секіреді,еркелейді. |
||||||||||||||||
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: менің лағым әдемі. Менің лағым сүйкімді. |
|||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Төрт түлік туралы айтады. Мұғалім оқушының бастапқы білімн жетекші сұрақтар қою арқылы біле алады. |
||||||||||||||||
|
Сабақбарысы |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Шаттық шеңбер «Көңілді күйді анықтау» тренинг./оқушылар А4 параққа маркермен өзінің көңіл күйін сипаттайды Қызығушылықты ояту. Суреттер арқылы үй жануарлар әлеміне саяхат жасау,сұрақтар қою. Сөздікпен жұмыс. Секіреді-прыгает Еркелейді-балуется Лақ секіреді. Лақ еркелейді. Дұрыс ай! Секірет,еркелейт,ақ лақ-ағ лақ |
Тренингі жазылған парақшалар А 4 парағы,маркелер |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
22мин |
Мәтінмен жүмыс «Жариялау»әдісі 1-тапсырма мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап беру.
2-тапсырма. Кестені толықтыру
Сергіту сәті Орнымыздан тұрамыз, Қолды белге қоямыз. Бұрыламыз оңға бір, Бұрыламыз солға бір. Біз бақытты баламыз, Гүл-гұл жайнап жанамыз, Жаттығулар жасасақ, Жақсы сергеп қаламыз.
3тапсырма. Суретке қарап, сөйлем толықтыр.
Бағалау «Бағдаршам» |
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10мин. |
Кері байланыс. БББ-кестесі
|
|
|||||||||||||||
|
|
Үйге 19бет,5-тапсырма диалог құру. |
|
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бұл –малдың төлі. 3-сынып
Бұл –малдың төлі. 3-сынып
|
Пән:Қазақ тілі -------------------- Мектеп: Ұзақмерзімді жоспар бөлімі:1-бөлім. Жанды табиғат Күні: 11.09.18.Мұғалімнің ата-жөні: Сынып:3 Қатысқан оқушылар саны:------------ Қатыспаған оқушылар саны:--------------- |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Бұл –малдың төлі. |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.2.3.1. тыңдаған мәтінің мазмұны бойыша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрацияларды орналастыру, кесте толтыру. |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: шағын мәтінді түсінеді. Көптеген оқушылар: мәтінің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.. Кейбір оқушылар: мәтін бойынша суретті сәйкестендіреді.. |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Төрт түлік малдың төлдері жайлы айтады,сипаттайды,сұрақтарға жауап береді . |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология:құлын,бота,бұзау,қозы,лақ. |
||||||||||||||||
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: маған құлын ұнайды. Ағама бота ұнайды.. |
|||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Төрт түлік туралы айтады. Мұғалім оқушының бастапқы білімн жетекші сұрақтар қою арқылы біле алады. |
||||||||||||||||
|
Сабақбарысы |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Шаттық шеңбер Қызығушылықты ояту. Ө.Тұрмажановтың «Төрт түліктің төлдері сүюі» олеңін оқып бері, ойға шақыру. Қой сүйеді баласын:«Қоңырым!»-деп, «Еш нәрсені білмейтін момыным!»-деп. Ешкі сүйеді баласын:«Лағым!»-деп, «Тастан тасқа секірген шұнағым!»-деп. Сиыр сүйеді баласын:«Торпағым!»-деп, «Қараңғыда баспайтын қорқағым!»-деп. Түйе сүйеді баласын:«Тайлағым!»-деп, «Жабу жапса жарасқан жайнағым!»-деп. Жылқы сүйеді баласын:«Құлыным!»-деп, «Жүгірудем жазбаған тұлпарым!»-деп. Балалар, сендер тқорт түліктің төлдері туралы не білесіңдер? Олар қандай болады? Сөздікпен жұмыс. Құлын-жеребенок,бота-верблежонок,бұзау-теленок,қозы-ягненок,лақ-козленок. «Дұрыс айт!» құлын/құлұн/,бұзау,қозы/қозұ/,лақ. Қойдың қозысы. Ешкінің ла/қ/ғы.сиырдың бұзауы. Жылқыныі құлыны. Түйенің ботасы. |
Тренингі жазылған парақшалар Өлең мәтіні. Оқулық. таныстырылым. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
22мин |
Мәтінмен жқмыс «Қызықты суреттер!» 1-тапсырма суреттерді сәйкестендіру. 2тапсырма Жазылым./ілік сеп.-род.пад/.
3-тапсырма. Мәтінді оқу. Талдау. 4-тапсырма. «Сақина салмақ»-ойыны. Кімнің қолында сақина қалса, сол сұрақтарға жауап береді. Мәтін бойынша сұрақтар қояды. Мысалы : әлібекке не ұнады? Ол-ненің төлі? Ол не істейді?
Сергіту сәті Бізде бар қуыршақ, Бұзау,қозы құлыншақ. Ойыншықтар тыңдайды, Әмір беріп,бұйырсақ. Қуыршақтар ұйықтайды, Айтқанымнан шықпайды, Тек қозы құлыншақ, «Ұйықта»десем,ұқпайды. 5тапсырма. Жазалым. Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып жаз. Әлібекке /құлын/ұнайды. Ол -/жылқының/ төлі. Ағасына түйе бота. Ол-түйенің төлі.
|
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10мин. |
Кері байланыс. «Төлін тап»-ойыны. Рефлексия парағы
|
|
|||||||||||||||
|
|
Үйге жаттау,16бет |
|
|||||||||||||||
|
Пән:Қазақ тілі -------------------- Мектеп: Ұзақмерзімді жоспар бөлімі:1-бөлім. Жанды табиғат Күні: 13.09.18.Мұғалімнің ата-жөні: Сынып:3 Қатысқан оқушылар саны:------------ Қатыспаған оқушылар саны:--------------- |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Менің ақ лағым. |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.3.1. тыңдаған мәтінің мазмұны бойыша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрацияларды орналастыру, кесте толтыру. |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтінің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, кесте толтырады. Көптеген оқушылар: белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысады. Кейбір оқушылар: досымен диалог құрады. |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Тақырып бойынша өз ойын айтады,сұрақтарға жауап бередідиалог құрады. |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: секіреді,еркелейді. |
||||||||||||||||
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: менің лағым әдемі. Менің лағым сүйкімді. |
|||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Төрт түлік туралы айтады. Мұғалім оқушының бастапқы білімн жетекші сұрақтар қою арқылы біле алады. |
||||||||||||||||
|
Сабақбарысы |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Шаттық шеңбер «Көңілді күйді анықтау» тренинг./оқушылар А4 параққа маркермен өзінің көңіл күйін сипаттайды Қызығушылықты ояту. Суреттер арқылы үй жануарлар әлеміне саяхат жасау,сұрақтар қою. Сөздікпен жұмыс. Секіреді-прыгает Еркелейді-балуется Лақ секіреді. Лақ еркелейді. Дұрыс ай! Секірет,еркелейт,ақ лақ-ағ лақ |
Тренингі жазылған парақшалар А 4 парағы,маркелер |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
22мин |
Мәтінмен жүмыс «Жариялау»әдісі 1-тапсырма мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап беру.
2-тапсырма. Кестені толықтыру
Сергіту сәті Орнымыздан тұрамыз, Қолды белге қоямыз. Бұрыламыз оңға бір, Бұрыламыз солға бір. Біз бақытты баламыз, Гүл-гұл жайнап жанамыз, Жаттығулар жасасақ, Жақсы сергеп қаламыз.
3тапсырма. Суретке қарап, сөйлем толықтыр.
Бағалау «Бағдаршам» |
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10мин. |
Кері байланыс. БББ-кестесі
|
|
|||||||||||||||
|
|
Үйге 19бет,5-тапсырма диалог құру. |
|
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













