|
Бөлім: |
«Атадан қалған асыл сөз» бөлімі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Г.Исаева |
|
Күні: |
07.10.24 |
|
Сыныбы:9 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бұқар жырау «Әй, Абылай, Абылай» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.1.3.1. Көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Білім алушылар шығармадағы психиологизмді анықтайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин. |
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «жылы жүрек лебізі» 3. «Сәйкестендір» әд.арқылы өтілген тақырыпты қайталау. 1.Шешендік арнау 2.Шешендік дау 3.Шешендік толғау 3.Халықтың философиялық көзқарасын ашатын сөздер. 2. Қоғамдық, саяси, әлеуметтік, рухани мәселелерде қолданылатын сөздер. 1.Адамдар арасындағы түрлі қоғамдық, тұрмыстық қарым-қатынасқа арналған сөздер. |
Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.
«Шешендік арнау,шешендік дау,шешендік толғау» сөздеріне анықтама береді. Сөздерді сәйкестендіреді. |
ҚБ : мадақтау |
|
||
|
Сабақтың ортасы 35 мин.
|
1-тапсырма.О. Толғауды оқиды. Абылай ханның тарихта алатын орны қандай? сұраққа жауап бер. 2-тапсырма. Ж. «Ай ,Абылай, Абылай» толғауының құрылысына талдау жаса.
3-тапсырма.Ж. Толғауда Бұқар жырау мен Абылай хан арасындағы психологизм қалай көрінеді?Абылайға қандай баға бересің?
3-тапсырма. Ж. «Сабалақ» атпен жүр едің. Оқиға қай есіммен тығыз байланысты? ЕҚБ. Тапсырма. 1.«Бұқар жырау» сөзіне «Бес жолды» өлең құрастыр. 2.«11 тілек » толғауының идеясы мен жанр түрін анықта. |
Толғауды оқып, Абылай ханның тарихта алатын орнын айтады. Өлең құрылысын талдап, дәптерге жазады. Толғауда Бұқар жырау мен Абылай хан арасындағы психологизмді айтады.Абылайға баға береді. «Сабалақ» атпен жүр едің. Оқиға қай есіммен тығыз байланысты екенін дәлелдеп айтады. Бес жолды өлең құрастырады. Толғауының идеясы мен жанр түрін анықтайды. |
Дескриптор: Жалпы-2 балл -Абылай хан туралы ақпарат береді Дескриптор Жалпы-2 балл -өлең құрылымын сақтап өлең құрастырады -кластер жасайды Дескриптор: Жалпы 3 балл -кеәпкерлер арасындағы психологизмді айтады -Абылайға баға береді Дескриптор: Жалпы -3 балл -оқиғаның қай есіммен тығыз байланысты екенін айтады
|
Абылай хан, Бұқар жырау суреті
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин.
|
«БББ» әдісі. Бағалау Үй тапсырмасы: жаттау
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалау. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бұқар жырау "Ай, Абылай,Абылай!"
Бұқар жырау "Ай, Абылай,Абылай!"
|
Бөлім: |
«Атадан қалған асыл сөз» бөлімі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Г.Исаева |
|
Күні: |
07.10.24 |
|
Сыныбы:9 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бұқар жырау «Әй, Абылай, Абылай» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.1.3.1. Көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Білім алушылар шығармадағы психиологизмді анықтайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин. |
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «жылы жүрек лебізі» 3. «Сәйкестендір» әд.арқылы өтілген тақырыпты қайталау. 1.Шешендік арнау 2.Шешендік дау 3.Шешендік толғау 3.Халықтың философиялық көзқарасын ашатын сөздер. 2. Қоғамдық, саяси, әлеуметтік, рухани мәселелерде қолданылатын сөздер. 1.Адамдар арасындағы түрлі қоғамдық, тұрмыстық қарым-қатынасқа арналған сөздер. |
Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.
«Шешендік арнау,шешендік дау,шешендік толғау» сөздеріне анықтама береді. Сөздерді сәйкестендіреді. |
ҚБ : мадақтау |
|
||
|
Сабақтың ортасы 35 мин.
|
1-тапсырма.О. Толғауды оқиды. Абылай ханның тарихта алатын орны қандай? сұраққа жауап бер. 2-тапсырма. Ж. «Ай ,Абылай, Абылай» толғауының құрылысына талдау жаса.
3-тапсырма.Ж. Толғауда Бұқар жырау мен Абылай хан арасындағы психологизм қалай көрінеді?Абылайға қандай баға бересің?
3-тапсырма. Ж. «Сабалақ» атпен жүр едің. Оқиға қай есіммен тығыз байланысты? ЕҚБ. Тапсырма. 1.«Бұқар жырау» сөзіне «Бес жолды» өлең құрастыр. 2.«11 тілек » толғауының идеясы мен жанр түрін анықта. |
Толғауды оқып, Абылай ханның тарихта алатын орнын айтады. Өлең құрылысын талдап, дәптерге жазады. Толғауда Бұқар жырау мен Абылай хан арасындағы психологизмді айтады.Абылайға баға береді. «Сабалақ» атпен жүр едің. Оқиға қай есіммен тығыз байланысты екенін дәлелдеп айтады. Бес жолды өлең құрастырады. Толғауының идеясы мен жанр түрін анықтайды. |
Дескриптор: Жалпы-2 балл -Абылай хан туралы ақпарат береді Дескриптор Жалпы-2 балл -өлең құрылымын сақтап өлең құрастырады -кластер жасайды Дескриптор: Жалпы 3 балл -кеәпкерлер арасындағы психологизмді айтады -Абылайға баға береді Дескриптор: Жалпы -3 балл -оқиғаның қай есіммен тығыз байланысты екенін айтады
|
Абылай хан, Бұқар жырау суреті
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин.
|
«БББ» әдісі. Бағалау Үй тапсырмасы: жаттау
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалау. |
|
||
шағым қалдыра аласыз



















