|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бұрылыстар |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.2 роботты берілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасау |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Роботты берілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасайды |
|||
|
Жасампаздық пен жаңашылдық құндылығы |
• Бақылау, өлшеу, эксперименттер мен тәжірибелер жүргізу қабілеті; модельдеу, таным объектілерінің құрылымын анықтау, бір бүтіннің әртүрлі бөліктері арасындағы қатынастарды іздеу және бөліп көрсету, процестерді кезеңдерге бөлу, себеп-салдарлық байланыстарды анықтау • Оқу міндеттерін шешудің оңтайлы тәсілдерін таба білу, ол үшін жаңаны қолдану және бұрыннан таныс алгоритмдерді біріктіру, оларды стандартты емес есептерді шешуде қолдану • Әр түрлі таным құралдарын қолдану, әлем туралы білімді жинақтай алу (тілдік, оқырмандық мәдениет, ақпараттық, цифрлық ортадағы қызмет) |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал «Жақсылық тамшысы» Әр бала тамшыға өзі жасаған жақсы істерін немесе өзінің бойындағы жақсы қасиеттерін стикерге жазып жеткізеді. Іліп жатқанда әрқайсысы өзгелерге, айналасына өзі жасаған жақсылықтарын, қасиеттерін жария етеді 3. Топқа бөлу. Жапырақ түстеріне қарай топқа бөлінеді
Үй тапсырмасын қайталау «Таза тақта» әдісі Оқушылар өткен тақырып бойынша тақтаға сұрақтар немесе ережелер жазып тақтаны толтырады, содан кейін әр сұраққа жауап беріп, өшіріп отырады. Соңында барлық сұрақтарға жауап бергенде тақта таза болып шығады.Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Жақсы қасиеттерін жария етеді 3. Жапырақ түсіне қарай топқа топқа бөлінеді . 4. Үй тапсырмасын қайталайды |
Дескриптор: -Тақтаға сұрақтар жазады. -Сұрақтарға жауап береді. 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» Түрлі жапырқтар |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру
Топтық жұмыс 1-тапсырма. «Галереяны шарлау» әдісі Қабырғаға дайындалған постер ілінеді. «Галереяға саяхат» –Топтарға төмендегідей сұрақтар беріліп, сол сұрақтар бойынша постер дайындап, галереяға іледі. Топтар кабинет ішінде қозғалысқа түседі, қабырға газеттерін қарайды, сараптайды, талдайды және жапсырма қағазға пікірін немесе сұрағын жабыстырып кетеді. -1 топ: Жетекші платформа деген не? -2 топ: Жетекші платформаны жинау үшін қандай программаны пайдаланамыз? -3 топ: Суреттегі программаға қара, робот қанша градусқа бұрылыс жасаған?
2- тапсырма «Көрсет және әңгімеле» Тапсырма бойынша жұбымен бірге берілген тапсырманы салыстырады. Керекті мәліметтерді дәптерге жазады
EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Сұраққа жауап бер? Жетекші платформаны жинау не үшін қажет? Жеке жұмыс . Компьютермен жұмыс 3- тапсырма «Ой күмбезі» әдісі
Сергіту сәті «Алма, шие, өрік, банан» Оқушылар орындықтарды шеңберлей орналастырып жайғасады. Мұғалім оқушыларды отырған ретімен жемістер атауымен санап шығады: «Алма, шие, өрік, банан» деп. Осыдан кейін мұғалім бір не бірнеше жемістің атын атайды (мысалы, «Шие!» деп, не «Алма,өрік!» деп, немесе « Алма, шие, өрік, банан!» деп), сол кезде жемісі аталған оқушылар орындарын алмастыру қажет. Ал мұғалім бір бос орынға отырады. Орын жетпей қалған оқушы жүргізуші болып, жемістердің атын атайды. Сабақты бекіту. 4- тапсырма WordWall онлайн платформа бойынша сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды 3- тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды 4-тапсырманы орындайды |
Дескриптор: - Жетекші платформа не екенін айтады -Суреттегі программаға қарап, робот қанша градусқа бұрылыс жасайтынын анықтайды 2 балл Дескриптор: -Робот қанша градуста бұрылыс жасайтынын ойланып, талдау жасайды 2 балл Дескриптор: Сұраққа жауап береді Дескриптор: -Суретте көрсетілген дайын программаны роботқа жүктейді 2 балл Дескриптор: -онлайн платформада сұрақтарға жауап береді 2 балл |
А-3 парақшалары, маркер, стикер жұмыс дәптер Тапсырма Ноутбук, оқулық https://wordwall.net/es/resource/36665449 |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау. Үй тапсырмасы |
Кері байланыс. Жетістік сатысы
10 балдық жүйемен бағаланады &20 оқу 85-88 оқу |
Өзін-өзі бағалау. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бұрылыстар.5-сынып.Қысқа мерзімді жоспар.
Бұрылыстар.5-сынып.Қысқа мерзімді жоспар.
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бұрылыстар |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.2 роботты берілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасау |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Роботты берілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасайды |
|||
|
Жасампаздық пен жаңашылдық құндылығы |
• Бақылау, өлшеу, эксперименттер мен тәжірибелер жүргізу қабілеті; модельдеу, таным объектілерінің құрылымын анықтау, бір бүтіннің әртүрлі бөліктері арасындағы қатынастарды іздеу және бөліп көрсету, процестерді кезеңдерге бөлу, себеп-салдарлық байланыстарды анықтау • Оқу міндеттерін шешудің оңтайлы тәсілдерін таба білу, ол үшін жаңаны қолдану және бұрыннан таныс алгоритмдерді біріктіру, оларды стандартты емес есептерді шешуде қолдану • Әр түрлі таным құралдарын қолдану, әлем туралы білімді жинақтай алу (тілдік, оқырмандық мәдениет, ақпараттық, цифрлық ортадағы қызмет) |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал «Жақсылық тамшысы» Әр бала тамшыға өзі жасаған жақсы істерін немесе өзінің бойындағы жақсы қасиеттерін стикерге жазып жеткізеді. Іліп жатқанда әрқайсысы өзгелерге, айналасына өзі жасаған жақсылықтарын, қасиеттерін жария етеді 3. Топқа бөлу. Жапырақ түстеріне қарай топқа бөлінеді
Үй тапсырмасын қайталау «Таза тақта» әдісі Оқушылар өткен тақырып бойынша тақтаға сұрақтар немесе ережелер жазып тақтаны толтырады, содан кейін әр сұраққа жауап беріп, өшіріп отырады. Соңында барлық сұрақтарға жауап бергенде тақта таза болып шығады.Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Жақсы қасиеттерін жария етеді 3. Жапырақ түсіне қарай топқа топқа бөлінеді . 4. Үй тапсырмасын қайталайды |
Дескриптор: -Тақтаға сұрақтар жазады. -Сұрақтарға жауап береді. 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» Түрлі жапырқтар |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру
Топтық жұмыс 1-тапсырма. «Галереяны шарлау» әдісі Қабырғаға дайындалған постер ілінеді. «Галереяға саяхат» –Топтарға төмендегідей сұрақтар беріліп, сол сұрақтар бойынша постер дайындап, галереяға іледі. Топтар кабинет ішінде қозғалысқа түседі, қабырға газеттерін қарайды, сараптайды, талдайды және жапсырма қағазға пікірін немесе сұрағын жабыстырып кетеді. -1 топ: Жетекші платформа деген не? -2 топ: Жетекші платформаны жинау үшін қандай программаны пайдаланамыз? -3 топ: Суреттегі программаға қара, робот қанша градусқа бұрылыс жасаған?
2- тапсырма «Көрсет және әңгімеле» Тапсырма бойынша жұбымен бірге берілген тапсырманы салыстырады. Керекті мәліметтерді дәптерге жазады
EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Сұраққа жауап бер? Жетекші платформаны жинау не үшін қажет? Жеке жұмыс . Компьютермен жұмыс 3- тапсырма «Ой күмбезі» әдісі
Сергіту сәті «Алма, шие, өрік, банан» Оқушылар орындықтарды шеңберлей орналастырып жайғасады. Мұғалім оқушыларды отырған ретімен жемістер атауымен санап шығады: «Алма, шие, өрік, банан» деп. Осыдан кейін мұғалім бір не бірнеше жемістің атын атайды (мысалы, «Шие!» деп, не «Алма,өрік!» деп, немесе « Алма, шие, өрік, банан!» деп), сол кезде жемісі аталған оқушылар орындарын алмастыру қажет. Ал мұғалім бір бос орынға отырады. Орын жетпей қалған оқушы жүргізуші болып, жемістердің атын атайды. Сабақты бекіту. 4- тапсырма WordWall онлайн платформа бойынша сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды 3- тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды 4-тапсырманы орындайды |
Дескриптор: - Жетекші платформа не екенін айтады -Суреттегі программаға қарап, робот қанша градусқа бұрылыс жасайтынын анықтайды 2 балл Дескриптор: -Робот қанша градуста бұрылыс жасайтынын ойланып, талдау жасайды 2 балл Дескриптор: Сұраққа жауап береді Дескриптор: -Суретте көрсетілген дайын программаны роботқа жүктейді 2 балл Дескриптор: -онлайн платформада сұрақтарға жауап береді 2 балл |
А-3 парақшалары, маркер, стикер жұмыс дәптер Тапсырма Ноутбук, оқулық https://wordwall.net/es/resource/36665449 |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау. Үй тапсырмасы |
Кері байланыс. Жетістік сатысы
10 балдық жүйемен бағаланады &20 оқу 85-88 оқу |
Өзін-өзі бағалау. |
|
шағым қалдыра аласыз
























