___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Бұрылыстар .БЖБ №3
|
Бөлім: |
Робототехника |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
|
Күні: |
|
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Бұрылыстар .БЖБ №3 |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.2 роботты көрсетілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасау;
|
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
Роботты шаршы бойымен жылжыту бағдарламасын әзірлейді |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Сыныпта психологиялық қолайлы атмосфераның қалыптасуы. Әр оқушының алдында "қуаныш" гүлдері бар. Бұл жай ғана гүлдер емес, олар құпия. Оларды қолыңызға алып, аударыңдар және құпияның не екенін көріндер. – Кімде күлкі бейнеленсе - досыңа күлімдеу. – Кімде жүрек - досыңды құшақтау. - Кімде күн -жылы сөз айту. Рахмет! Жарайсыңдар! Енді біз сабақта жақсы көңіл-күймен жұмыс істей аламыз Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау: - Қандай геометриялық фигураларды білесіңдер? Олардың бір-бірінен айырмашылығы неде (сурет.1)?
|
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Сыныпта психологиялық қолайлы атмосфераны қалыптастырады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау
Белсенділіктеріне қарай бағалайды: Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Презентация, оқулық, |
|
Сабақтың ортасы |
- Геометриялық фигуралар туралы білімді күнделікті өмірде қолданамыз ба? Мысалдар келтіріңдер. - Роботтар қозғалған кезде геометриялық фигуралардың қасиеттерін қалай пайдалануға болады деп ойлайсыңдар. Жаңа материалды меңгеру. Оқулықпен жұмыс. Мұғалім оқушыларды жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады). Жаңа білім бөлімі бойынша өз ойларын қорытындылау. Тапсырма: "Бал жинаушы ара" бағдарламасына талдау жасау.
Білімді бекіту
|
Жаңа ақпаратпен танысады, тапсырманы орындайды "Бал жинаушы ара" бағдарламасын құрады, бағдарламаға талдау жасайды Дескриптор: - робот анықтамасын біледі Дескриптор: - роботтардың түрлерін анықтайды Дескриптор: - робот атауын жазады Дескриптор: - гироскопиялық датчиктің 1,2 қызметін белгілейді Дескриптор: - роботтың бұрылу бейімділігін анықтайды Дескриптор: - сәйкестікті белгілейді |
|
Презентация, Оқулық, БЖБ |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: "Робот" сөзіне синквейн құр, Рефлексия. Бүгінгі тақырып бойынша алған білімдеріңе сәйкес келетін суретті таңдау
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
Informatica_didactics
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бұрылыстар .БЖБ №3
Бұрылыстар .БЖБ №3
___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Бұрылыстар .БЖБ №3
|
Бөлім: |
Робототехника |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
|
Күні: |
|
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Бұрылыстар .БЖБ №3 |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.2 роботты көрсетілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасау;
|
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
Роботты шаршы бойымен жылжыту бағдарламасын әзірлейді |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Сыныпта психологиялық қолайлы атмосфераның қалыптасуы. Әр оқушының алдында "қуаныш" гүлдері бар. Бұл жай ғана гүлдер емес, олар құпия. Оларды қолыңызға алып, аударыңдар және құпияның не екенін көріндер. – Кімде күлкі бейнеленсе - досыңа күлімдеу. – Кімде жүрек - досыңды құшақтау. - Кімде күн -жылы сөз айту. Рахмет! Жарайсыңдар! Енді біз сабақта жақсы көңіл-күймен жұмыс істей аламыз Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау: - Қандай геометриялық фигураларды білесіңдер? Олардың бір-бірінен айырмашылығы неде (сурет.1)?
|
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Сыныпта психологиялық қолайлы атмосфераны қалыптастырады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау
Белсенділіктеріне қарай бағалайды: Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Презентация, оқулық, |
|
Сабақтың ортасы |
- Геометриялық фигуралар туралы білімді күнделікті өмірде қолданамыз ба? Мысалдар келтіріңдер. - Роботтар қозғалған кезде геометриялық фигуралардың қасиеттерін қалай пайдалануға болады деп ойлайсыңдар. Жаңа материалды меңгеру. Оқулықпен жұмыс. Мұғалім оқушыларды жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады). Жаңа білім бөлімі бойынша өз ойларын қорытындылау. Тапсырма: "Бал жинаушы ара" бағдарламасына талдау жасау.
Білімді бекіту
|
Жаңа ақпаратпен танысады, тапсырманы орындайды "Бал жинаушы ара" бағдарламасын құрады, бағдарламаға талдау жасайды Дескриптор: - робот анықтамасын біледі Дескриптор: - роботтардың түрлерін анықтайды Дескриптор: - робот атауын жазады Дескриптор: - гироскопиялық датчиктің 1,2 қызметін белгілейді Дескриптор: - роботтың бұрылу бейімділігін анықтайды Дескриптор: - сәйкестікті белгілейді |
|
Презентация, Оқулық, БЖБ |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: "Робот" сөзіне синквейн құр, Рефлексия. Бүгінгі тақырып бойынша алған білімдеріңе сәйкес келетін суретті таңдау
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
Informatica_didactics
шағым қалдыра аласыз



















