Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Бұрыш.
|
Бөлім: |
5.4B Бұрыштар. Көпбұрыштар |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
18.04.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бұрыш. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.1.5 бұрыштардың түрлерін ажырату (сүйір, тік, доғал, жазыңқы, толық ); |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару Оқу мақсаттарымен таныстыру. Үй жұмысын тексеру. |
Жинақтала ды, сабаққа ынталанады |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ түсіндіру. Бұрыштар градустық өлшеміне байланысты сүйір, доғал, тік, жазыңқы, толық болып бөлінеді. Тікбұрыштан кіші бұрыш сүйір бұрыш деп аталады. Тік бұрыштан артық, жазыңқы бұрыштан кіші бұрышты доғал бұрыш деп атаймыз. Градустық өлшемі 90°-қа тең бұрыш тік бұрыш деп аталады. Жазыңқы бұрыштар 180°-қа тең болады. Толық бұрыштар 360°-қа тең болады. Әрбір бұрыштың нөлден үлкен белгілі бір градустық өлшемі болады. Деңгейлік тапсырмалар орындау.
А В С О Д
В деңгей №2. < EKL = < FKL Егер – NKE жазыңқы бұрышы болса, EKL бұрышы неше градус? F L
N K С деңгей №3. < AОF=1450 ОС сәулесі – АОВ жазыңқы бұрышының биссектрисасы. EОF бұрышы – тік бұрыш. < EОС =250 < BОF = 250
А Е С В F O Шешуі:
<EОC=<BОF < AОE =<AОF- <EОF =1450 -900 =550
|
Жаңа сабақты меңгереді. Сызбаларды салады. Деңгейлік тапсырмалар орындайды. |
Тапсырмалар деңгейіне қарап бағаланады. |
|
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: № есеп Рефлексия. «Бағалау
ағашы» Алма – бүгінгі сабақтан түйгенім өте көп, маңызды болды. Гүл – бүгін сабақта түсінбеген сұрақтарым бар, оқуым керек. Жапырақ – бүгін көп нәрсені түсіндім, маған пайдалы болды. |
Үй жұмысын алады. Рефлексияны ауызша орындайды. |
|
|
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Бұрыш.
|
Бөлім: |
5.4B Бұрыштар. Көпбұрыштар |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
18.04.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бұрыш. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.1.5 бұрыштардың түрлерін ажырату (сүйір, тік, доғал, жазыңқы, толық ); |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару Оқу мақсаттарымен таныстыру. Үй жұмысын тексеру. |
Жинақтала ды, сабаққа ынталанады |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ түсіндіру. Бұрыштар градустық өлшеміне байланысты сүйір, доғал, тік, жазыңқы, толық болып бөлінеді. Тікбұрыштан кіші бұрыш сүйір бұрыш деп аталады. Тік бұрыштан артық, жазыңқы бұрыштан кіші бұрышты доғал бұрыш деп атаймыз. Градустық өлшемі 90°-қа тең бұрыш тік бұрыш деп аталады. Жазыңқы бұрыштар 180°-қа тең болады. Толық бұрыштар 360°-қа тең болады. Әрбір бұрыштың нөлден үлкен
белгілі бір градустық өлшемі бол Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Таныстым:
Қазақстан
Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім
беретін мектебі
Қысқа
мерзімді (сабақ)
жоспары
Тақырыбы:
Бұрыш. Бөлім: 5.4B Бұрыштар.
Көпбұрыштар Педагогтің Т.А.Ә.
Алиева Гүлжан Аманкулкызы Күні:
18.04.2024ж Сынып:
5 «Ә» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Бұрыш. Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
5.3.1.5 бұрыштардың түрлерін ажырату (сүйір, тік, доғал, жазыңқы,
толық ); Сабақтың мақсаты
бұрыштың түрлерін
анықтау;
бұрыштaрдың градустық өлшемдерін
табу;
бұрыштардың градустық өлшемін теңдеу
құру арқылы табу. Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау
Ресурс тар
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару
Оқу
мақсаттарымен таныстыру.
Үй жұмысын
тексеру. Жинақтала ды, сабаққа
ынталанады Сабақтың
ортасы Жаңа сабақ
түсіндіру. Бұрыштар градустық өлшеміне
байланысты сүйір, доғал, тік, жазыңқы, толық болып
бөлінеді. Тікбұрыштан кіші
бұрыш сүйір бұрыш деп аталады.
Тік бұрыштан артық, жазыңқы бұрыштан кіші
бұрышты доғал
бұрыш деп атаймыз.
Градустық
өлшемі 90°-қа тең бұрыш тік бұрыш деп аталады.
Жазыңқы бұрыштар 180°-қа тең
болады. Толық бұрыштар 360°-қа
тең болады. Әрбір бұрыштың нөлден үлкен
белгілі бір градустық өлшемі болады.
Деңгейлік тапсырмалар
орындау. А
деңгей №1. АОД бұрышы – тік бұрыш ,
<АОВ=35, <АОВ=25, DОС бұрышының градустық
өлшемін табыңдар. Суретті дәптерге көшіріп
алыңдар А В С О Д Дескриптор: - Бұрыштардың түрлерін
ажыратады - Градустық өлшемдерін
анықтайды В
деңгей №2.
< EKL
= < FKL Егер – NKE жазыңқы бұрышы
болса, EKL бұрышы неше градус? F L N K С
деңгей №3.
<
AОF=1450 ОС сәулесі – АОВ жазыңқы
бұрышының биссектрисасы. EОF бұрышы – тік
бұрыш. < EОС
=250 < BОF =
250 АОЕ, СОB бұрыштарының
градустық өлшемдерін табыңдар. Тең бұрыштарды тауып, теңдік
белгісімен жазыңдар. А Е С В F O Шешуі: < EОF = 90 - <BОF - < EОС =
900
- 500
= 400 <EОC=<BОF < AОE =<AОF- <EОF =1450
-900 =550 Дескриптор: - Бұрыштардың түрлерін
ажыратады - Градустық өлшемдерін
анықтайды Жаңа сабақты
меңгереді. Сызбаларды
салады. Деңгейлік тапсырмалар
орындайды. Тапсырмалар деңгейіне қарап
бағаланады. Сабақтың
соңы Үй
жұмысы: № есеп Рефлексия. «Бағалау
ағашы» Алма – бүгінгі сабақтан түйгенім өте көп, маңызды
болды. Гүл – бүгін сабақта түсінбеген сұрақтарым бар, оқуым
керек. Жапырақ – бүгін көп нәрсені түсіндім, маған пайдалы
болды. Үй жұмысын
алады. Рефлексияны ауызша
орындайды.
Таныстым:
Қазақстан
Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім
беретін мектебі
Қысқа
мерзімді (сабақ)
жоспары
Тақырыбы:
Бұрыш. Бөлім: 5.4B Бұрыштар.
Көпбұрыштар Педагогтің Т.А.Ә.
Алиева Гүлжан Аманкулкызы Күні:
18.04.2024ж Сынып:
5 «А» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Бұрыш. Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
5.3.1.5 бұрыштардың түрлерін ажырату (сүйір, тік, доғал, жазыңқы,
толық ); Сабақтың мақсаты
бұрыштың түрлерін
анықтау; (ЕБҚ)
бұрыштaрдың градустық өлшемдерін
табу;
бұрыштардың градустық өлшемін теңдеу
құру арқылы табу. Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау
Ресурс тар
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару
Оқу
мақсаттарымен таныстыру.
Үй жұмысын
тексеру. Жинақтала ды, сабаққа
ынталанады Сабақтың
ортасы Жаңа сабақ
түсіндіру. Бұрыштар градустық өлшеміне
байланысты сүйір, доғал, тік, жазыңқы, толық болып
бөлінеді. Тікбұрыштан кіші
бұрыш сүйір бұрыш деп аталады.
Тік бұрыштан артық, жазыңқы бұрыштан кіші
бұрышты доғал
бұрыш деп атаймыз.
Градустық
өлшемі 90°-қа тең бұрыш тік бұрыш деп аталады.
Жазыңқы бұрыштар 180°-қа тең
болады. Толық бұрыштар 360°-қа
тең болады. Әрбір бұрыштың нөлден үлкен
белгілі бір градустық өлшемі бол | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















