БҰРЫШТЫҢ ТҮРЛЕРІ
Имантаева Гүлшат Сагитбекқызы
Ақтөбе облысы Ырғыз ауданы
Ы.Алтынсарин атындағы жалпы білім беретін орта мектебі
|
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: Бұрыштар. Көпбұрыштар. |
Сыныбы: 5 |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Бұрыштардың түрлері |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты: |
5.3.1.5 бұрыштардың түрлерін ажырату 5.3.3.3 бұрыштың градустық өлшемін табуға,бұрыштардысалыстыруға берілген есептерді шығару. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар градустық өлшемдерін табуды меңгереді. Көпшілік оқушылар үшін: Білім алушылар градустық өлшемдерін табуға берілген есептермен танысады. Кейбір оқушылар үшін: Білім алушылар бұрыштарды салыстырып бере алады. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің жоспарланған іс-әрекеті |
Оқушының жоспарланған іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5минут |
Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Оқушылар шеңбер жасап тұрады, «Менен саған бір тілек» тренингі арқылы бір-біріне сәттілік тілейді. Үстел үстінде жатқан төрт түрлі төсбелгінің арасынан өзіне ұнағанын таңдап алады, төсбелгі түріне қарай топқа бірігеді. Топтың алтын ережесін құруды талап етемін. |
«Менен саған бір тілек» тренингі арқылы бір-біріне сәттілік тілейді. |
Түрлі-түсті төсбелгілер |
Түрлі-түсті төсбелгілер |
||
|
Ширату тапсырмалары: Жаңа сабақты бастамас бұрын жалпы сыныппен жұмыс. «Серпілген сауал» әдісі. `Wordwall` бағдарламасын қолданамын.
|
Оқушылар компьютер таңдаған сұраққа жауап береді. |
Жарайсыңдар! Монеталармен бағалау. |
Глобус, АКТ |
|||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Жаңа білімді еске түсіру. «Модельдеу» әдісі. Жұмыс барысы: Тақырыпты топта өз ішінде талқылап,топ көшбасшысы қорғайды. Бір топ тақырыптар бойынша сұрақтар дайындайды. 1. Бұрыш дегеніміз не? Қандай түрлері бар? 2.Бұрышты қалай өлшеуге болады? 3.Бұрыштың градустық өлшемін қалай анықтайды?ҚБ: «Шапалақ» Топтар бірін бірі бағалағаннан кейін мұғалім тақтаға слайд арқылы тақырыпты түйіндейді. |
Моделдеу барысында оқушылар құрылымдалған ортаның аясында белгілі бір проблемаға қатысты жауап береді, мұғалімге еліктейді |
Өте жақсы Монеталар |
АКТ, флипчарт, маркерлер
|
||
|
№1 тапсырма. Оқулықпен жұмыс. Топпен жұмыс. «Тарсия әдісі» бойынша шығару.
|
Есептерді жауаптары бойынша сәйкестендіреді.
|
Өте жақсы! Керемет! |
|
|||
|
|
№2 тапсырма. Жұптық жұмыс: «Тиімді депозит» (бекіту жаттығулары). І -IYтоп Сағат 9-дан 10минут өткенде, оның сағаттық тілі мен минуттық тілі арасындағы бұрыш неше градус болады? Дескриптор: 1.Сағаттық тілді салады. 2.Градусын анықтайды. 3.Жауабын анықтайды. Жалпы- 5 балл. ІІ-III топ 2-тапсырма Сағат 10-нан 34минут өткенде, оның сағаттық тілі мен минуттық тілі арасындағы бұрыш неше градус болады? 1.Есептің мазмұнын түсінеді; 2.Градусын табады. Жалпы-5 балл. ҚБ: «Тиімді депозит» |
Оқушылар жұппен орындайды, дәптерге түсіреді және толықтырады..
|
Жинаған монеталарын депозитке салу. |
АКТ, үлестірмелі материалдар, смайликтер
|
||
|
Сергіту сәті. |
1-10 дейінгі цифрларды мұрынымыздың ұшымен ауада саламыз. |
|
|
|
||
|
Сабақтың соңы 7 минут |
Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары: Ойлау дағдыларының деңгейлері: білу және түсіну, қолдану, талдау. Суреттегі DOF бұрышының градустық өлшемін табыңдар.
Дескриптор: 1.Градустық өлшемін табады. 2.Жауабын анықтайды. Жалпы- 5 балл. |
Дескриптор: -өрнекті құрайды; - берілген санның пайызын анықтайды. -пайызы бойынша санды анықтайды.
|
|
Стикерлер, үлестірмелі материалдар
|
||
|
3 минут |
Рефлексия (кері байланыс)
|
Оқушылар сабақ бойынша алған әсерлерін жазып шығады.
|
|
Стикерлер |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
БҰРЫШТЫҢ ТҮРЛЕРІ
БҰРЫШТЫҢ ТҮРЛЕРІ
БҰРЫШТЫҢ ТҮРЛЕРІ
Имантаева Гүлшат Сагитбекқызы
Ақтөбе облысы Ырғыз ауданы
Ы.Алтынсарин атындағы жалпы білім беретін орта мектебі
|
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: Бұрыштар. Көпбұрыштар. |
Сыныбы: 5 |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Бұрыштардың түрлері |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты: |
5.3.1.5 бұрыштардың түрлерін ажырату 5.3.3.3 бұрыштың градустық өлшемін табуға,бұрыштардысалыстыруға берілген есептерді шығару. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар градустық өлшемдерін табуды меңгереді. Көпшілік оқушылар үшін: Білім алушылар градустық өлшемдерін табуға берілген есептермен танысады. Кейбір оқушылар үшін: Білім алушылар бұрыштарды салыстырып бере алады. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің жоспарланған іс-әрекеті |
Оқушының жоспарланған іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5минут |
Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Оқушылар шеңбер жасап тұрады, «Менен саған бір тілек» тренингі арқылы бір-біріне сәттілік тілейді. Үстел үстінде жатқан төрт түрлі төсбелгінің арасынан өзіне ұнағанын таңдап алады, төсбелгі түріне қарай топқа бірігеді. Топтың алтын ережесін құруды талап етемін. |
«Менен саған бір тілек» тренингі арқылы бір-біріне сәттілік тілейді. |
Түрлі-түсті төсбелгілер |
Түрлі-түсті төсбелгілер |
||
|
Ширату тапсырмалары: Жаңа сабақты бастамас бұрын жалпы сыныппен жұмыс. «Серпілген сауал» әдісі. `Wordwall` бағдарламасын қолданамын.
|
Оқушылар компьютер таңдаған сұраққа жауап береді. |
Жарайсыңдар! Монеталармен бағалау. |
Глобус, АКТ |
|||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Жаңа білімді еске түсіру. «Модельдеу» әдісі. Жұмыс барысы: Тақырыпты топта өз ішінде талқылап,топ көшбасшысы қорғайды. Бір топ тақырыптар бойынша сұрақтар дайындайды. 1. Бұрыш дегеніміз не? Қандай түрлері бар? 2.Бұрышты қалай өлшеуге болады? 3.Бұрыштың градустық өлшемін қалай анықтайды?ҚБ: «Шапалақ» Топтар бірін бірі бағалағаннан кейін мұғалім тақтаға слайд арқылы тақырыпты түйіндейді. |
Моделдеу барысында оқушылар құрылымдалған ортаның аясында белгілі бір проблемаға қатысты жауап береді, мұғалімге еліктейді |
Өте жақсы Монеталар |
АКТ, флипчарт, маркерлер
|
||
|
№1 тапсырма. Оқулықпен жұмыс. Топпен жұмыс. «Тарсия әдісі» бойынша шығару.
|
Есептерді жауаптары бойынша сәйкестендіреді.
|
Өте жақсы! Керемет! |
|
|||
|
|
№2 тапсырма. Жұптық жұмыс: «Тиімді депозит» (бекіту жаттығулары). І -IYтоп Сағат 9-дан 10минут өткенде, оның сағаттық тілі мен минуттық тілі арасындағы бұрыш неше градус болады? Дескриптор: 1.Сағаттық тілді салады. 2.Градусын анықтайды. 3.Жауабын анықтайды. Жалпы- 5 балл. ІІ-III топ 2-тапсырма Сағат 10-нан 34минут өткенде, оның сағаттық тілі мен минуттық тілі арасындағы бұрыш неше градус болады? 1.Есептің мазмұнын түсінеді; 2.Градусын табады. Жалпы-5 балл. ҚБ: «Тиімді депозит» |
Оқушылар жұппен орындайды, дәптерге түсіреді және толықтырады..
|
Жинаған монеталарын депозитке салу. |
АКТ, үлестірмелі материалдар, смайликтер
|
||
|
Сергіту сәті. |
1-10 дейінгі цифрларды мұрынымыздың ұшымен ауада саламыз. |
|
|
|
||
|
Сабақтың соңы 7 минут |
Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары: Ойлау дағдыларының деңгейлері: білу және түсіну, қолдану, талдау. Суреттегі DOF бұрышының градустық өлшемін табыңдар.
Дескриптор: 1.Градустық өлшемін табады. 2.Жауабын анықтайды. Жалпы- 5 балл. |
Дескриптор: -өрнекті құрайды; - берілген санның пайызын анықтайды. -пайызы бойынша санды анықтайды.
|
|
Стикерлер, үлестірмелі материалдар
|
||
|
3 минут |
Рефлексия (кері байланыс)
|
Оқушылар сабақ бойынша алған әсерлерін жазып шығады.
|
|
Стикерлер |
||
шағым қалдыра аласыз





















