Тақырып бойынша 11 материал табылды

Бүтін сандар. Рационал сандар.

Материал туралы қысқаша түсінік
Барлық оқушылар: 1. Бүтін сан, рационал сан ұғымын меңгереді. Оқушылардың басым бөлігі: 1. Рационал сандарға бірнеше амалдармен берілген есептерді шығара алады Кейбір оқушылар: 1. Рационал сандарға берілген күрделі теңдеулерді шеше алады 1. Бүтін сандар ұғымын меңгереді. 2. Рационал сандар ұғымын меңгереді. Оқытудың тілдік мақсаттары׃ Бүтін сан, рационал сан ұғымының анықтамасын айтады Пәндік лексика және терминология׃ Бүтін сан , рационал сан, натурал сан. Диалог пен жазу үшін пайдалы тіркестер׃ Бүтін сан дегеніміз- Рационал сан дегеніміз-
Материалдың қысқаша нұсқасы

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану

Күні: 09.10.2018

Сынып: 6

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

Бүтін сандар. Рационал сандар.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

6.1.1.6 Бүтін сан ұғымын меңгеру

6.1.1.8 Рационал сан ұғымын меңгеру


Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

1. Бүтін сан, рационал сан ұғымын меңгереді.

Оқушылардың басым бөлігі:

1. Рационал сандарға бірнеше амалдармен берілген есептерді шығара алады

Кейбір оқушылар:

1. Рационал сандарға берілген күрделі теңдеулерді шеше алады

Бағалау критерийі

1. Бүтін сандар ұғымын меңгереді.

2. Рационал сандар ұғымын меңгереді.

Тілдік мақсаттар

Оқытудың тілдік мақсаттары׃

Бүтін сан, рационал сан ұғымының анықтамасын айтады

Пәндік лексика және терминология׃

Бүтін сан , рационал сан, натурал сан.

Диалог пен жазу үшін пайдалы тіркестер׃

Бүтін сан дегеніміз-

Рационал сан дегеніміз-

Құндылықтарға баулу

"Мәңгілік Ел" жалпыұлттық идеясының 1-і құндылығы

«Қазақстан Тәуелсіздігі және Астана» негізінде елін сүюге тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану

Алдыңғы бөлім

Оң сандар, теріс сандар, қарама-қарсы сандарды біледі



Сабақ барысы

Сабақтың басы

(10 мин)

1. Ұйымдастыру.

Топқа бөлу, психологиялық ахуал

Боялған асық арқылы топқа бөлінеді

ҚБ׃ «Үш шапалақ» арқылы бағалау

2. Үй тапсырмасын тексеру

"Өрмекші" әдісі

Бір оқушы басқа оқушыға бағыттап жіпті лақтырады. Сұрақтармен кезек- кезек алмасады.

1. Қандай сандарды оң сандар дейміз?

2. Қандай сандарды теріс сандар дейміз?

3. Координаталық түзу дегеніміз не?

4. 0-саны оң сан ба, теріс сан ба?

5. Координаталық түзу, сан түзуі, координаталық ось, сан осі қандай мағнаны береді.

6. Түзу координаталық түзу болу үшін оның бойында нелерді белгілеу керек?

7. Қандай сандарды қарама-қарсы сан дейміз?

ҚБ׃ Бағалау парағы арқылы өзін-өзі бағалайды.

3. Мақсат пен бағалау критерилерін оқушылармен талқылау.

Бүгін сабақта қандай сандармен танысамыз?

Екі бүтін сан аралығында қандай сандар орналасқан?



Боялған асықтар









Домалақ жіп

Сабақтың ортасы

(20 мин)

1. "Дауыстап ойлау" әдісі

Жұптаса отырып берілген тақырыпты біреуі дауыстап оқиды, екіншісі тыңдай отырып ой түйеді. Бір- біріне түсіндіреді.

2. Оқыған тақырыпты талқылайды.

ҚБ׃ Ауызша бағалау

3.Жаттығу есептерін шығару.

«Ойлан , жұптас ,бөліс» әдісі

«әке», "ана", "бала" тобы

289(1), 290(2), 301, 309(1), 288

Сағат тілі бағытымен «әке» тобы «ана» тобына , «ана» тобы «бала» тобына

шығарған есептерін ауыстырып , бірін-бірі бағалау қолданылады. 1,2,3-есептер ауызша талданады.



Топ ережесімен таныстырылады

289(1) 5;-7 ; 0,61; 12, 78 ; - 55 ; 200;-0 ,09 ;-33 сандарының арасынан оң сандарды теріп жазыңдар.

290 (2) -11,4 ;- ;-10,1;777,7;-6; сандарының арасынан теріс сандарды теріп жазыңдар.

301 Төменде 2008 және 2009 жылдарға сәйкес тұрғындар саны көрсетілген:

  1. Алматы облысы бойынша 1643278 және 1667143 адам;

  2. Астана қаласы бойынша 602684 және 639311 адам;

  3. Қостанай облысы бойынша 894192 және 889368 адам;

  4. Солтүстік Қазақстан облысы бойынша 635921 және 648236 адам. Тұрғындар санының өзгеруін «+» және «-» таңбаларын қолданып жазыңдар.

309(1) Өрнектің мәнін табыңдар: –в мұндағы в=1,55x+3: 0,4;

288

:9(11- х)=61,12

Топтар жұптасып бір-бірімен талқылайды.

309, №288 есептерді тақтаға жазып талдайды.

ҚБ׃ Сағат тілі бағытымен «Топ басшылары» бағалайды



Сабақтың соңы (10 мин)

1.Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма.

1.Кестені толтыр

Интербелсенді тақтада есептің жауаптары көрсетіледі.

Өзін-өзі бағалау қолданылады.

(А) 5,8,9,10,13...

(В) -3;4;2,5;7,9

(С) 14;28:36:144

(Д) 51;23;65;187;1

(Е) 0;3;7;-5;-2

Дескриптор:

1. Бүтін сандарды анықтай алады.

2. Натурал сандарды анықтай алады.

3. Рационал сандарды анықтай алады.

4. Жұп сандарды анықтай алады.

5. Тақ сандарды анықтай алады.

2) b санын тап, егер -b= : 27,75+ 1,375 болса;

Дескриптор׃

1)Амалдардың орындалу ретін біледі

2) Жай бөлшектерден жай бөлшектерді азайтады

3)Ондық бөлшектерді жай бөлшекке айналдыра алады

4)Жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдырады

5)Ондық бөлшектерді ондық бөлшекке қосады

6) Қарама-қарсы санды табады

ҚБ׃ Жұптасып бағалау

2. Рефлексия:

БББ кестесі ( Білемін, Білгім келеді, Білдім)





3.Үйге тапсырма:





































-1

2,6













8,07





1

23















-15

-2

















0

-4,52





77

3,4

64

1,5

82

103



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
10.04.2019
1704
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі