|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|||
|
Күні: |
10.02.2025 |
|||
|
Сынып:9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Буллингтен қорған!» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Мақсаты: Оқушыларға буллингтің (қорқыту мен мазақтаудың) зияны туралы түсінік беру. Достық қарым-қатынасты нығайтып, мектептегі қауіпсіз ортаны қалыптастыру. |
|||
|
Құндылықтар |
Қорғану тәсілдерін үйрету және бір-біріне қолдау көрсетуді насихаттау |
|||
|
2-апта дәйексөзі |
Шығармашыл бала – ойлы бала |
|||
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
«Жедел жәрдем нөмірлері және сенім телефондары» |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
1, Жедел қызмет нөмерлерін біледі |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру Кіріспе
Топтық жұмыс
Бекіту
Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
|
Сабақтың мақсаты мен тақырыбын түсіндіру.
Буллингтің анықтамасы: қорқыту, мазақтау немесе қысым көрсету әрекеттері. Түрлері: Физикалық (ұру, итеру);Сөздік (қорлау, мазақтау); Кибербуллинг (онлайн қысым көрсету). Буллингтің зардаптары: психологиялық және физикалық салдары.
«Сіз немесе таныстарыңыз буллингке тап болған жағдайлар бар ма?» «Буллингтің алдын алу үшін не істеу керек?» Бейнеролик көрсету: https://youtu.be/RCA_wFW-mSo?si=vsgYCikv6nR7w-Oo Пікірталас:Тақырыбы:
«Буллингтің салдарын жою
үшін не істеу керек?»
1.Бір топ буллингтің құрбандарына көмектесу жолдарын қарастырады. 2.Екінші топ буллингтің алдын алу шараларын талдайды. №2 Жағдаяттық тапсырма:
Әр топ жағдаятты талдап, буллингті тоқтату үшін қандай әрекеттер жасайтынын ұсынады. Мысалы: «Сыныпта досыңды мазақтайды. Сен не істейсің?» |
Сұрақтар ға жауап береді
Тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі
Бірлесіп жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды
|
Тақырыптық суреттер
https://youtu.be/bTtLWDa5v7I?si=3RisLlJMHXSIdMwq
|
|
|
Төтенше жағдайлар туындаған кезде жедел қызметтерге хабарласу – әр адамның білуі қажет маңызды ақпарат.. Жедел қызмет нөмірлері: ? 101 –
Өрт сөндіру қызметі Қауіпсіздік ережелері: 1️⃣ Жедел қызметке хабарласу кезінде:
2️⃣ Өрт болған жағдайда:
3️⃣ Жол-көлік оқиғасы кезінде:
Егер психологиялық көмек немесе кеңес қажет болса. Егер зорлық-зомбылыққа, қысымға немесе қиын жағдайға тап болсаңыз. Егер медициналық қызметтерге байланысты шағымдарыңыз немесе сұрақтарыңыз болса. ? Маңызды: Барлық шұғыл қызметтерге қоңырау шалу ТЕГІН және тәулік бойы жұмыс істейді. |
Қазақстандағы негізгі жедел қызметтердің нөмірлері мен қауіпсіздік ережелері берілген
Сенім телефондары: ? 150 – Балалар мен жасөспірімдерге
арналған ұлттық сенім телефоны
|
|
||
|
|
Кері байланыс Көршіңізбен бөлісіңіз Өте жақсы түсінген үш нәрсені атаңыз және бір не нәрсені жақсы түсінгіңіз келетінін айтыңыз |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
А4, конспект |
|
Шығармашыл бала – ойлы бала
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Буллингтен қорған!» Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
«Буллингтен қорған!» Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|||
|
Күні: |
10.02.2025 |
|||
|
Сынып:9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Буллингтен қорған!» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Мақсаты: Оқушыларға буллингтің (қорқыту мен мазақтаудың) зияны туралы түсінік беру. Достық қарым-қатынасты нығайтып, мектептегі қауіпсіз ортаны қалыптастыру. |
|||
|
Құндылықтар |
Қорғану тәсілдерін үйрету және бір-біріне қолдау көрсетуді насихаттау |
|||
|
2-апта дәйексөзі |
Шығармашыл бала – ойлы бала |
|||
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
«Жедел жәрдем нөмірлері және сенім телефондары» |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
1, Жедел қызмет нөмерлерін біледі |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру Кіріспе
Топтық жұмыс
Бекіту
Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
|
Сабақтың мақсаты мен тақырыбын түсіндіру.
Буллингтің анықтамасы: қорқыту, мазақтау немесе қысым көрсету әрекеттері. Түрлері: Физикалық (ұру, итеру);Сөздік (қорлау, мазақтау); Кибербуллинг (онлайн қысым көрсету). Буллингтің зардаптары: психологиялық және физикалық салдары.
«Сіз немесе таныстарыңыз буллингке тап болған жағдайлар бар ма?» «Буллингтің алдын алу үшін не істеу керек?» Бейнеролик көрсету: https://youtu.be/RCA_wFW-mSo?si=vsgYCikv6nR7w-Oo Пікірталас:Тақырыбы:
«Буллингтің салдарын жою
үшін не істеу керек?»
1.Бір топ буллингтің құрбандарына көмектесу жолдарын қарастырады. 2.Екінші топ буллингтің алдын алу шараларын талдайды. №2 Жағдаяттық тапсырма:
Әр топ жағдаятты талдап, буллингті тоқтату үшін қандай әрекеттер жасайтынын ұсынады. Мысалы: «Сыныпта досыңды мазақтайды. Сен не істейсің?» |
Сұрақтар ға жауап береді
Тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі
Бірлесіп жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды
|
Тақырыптық суреттер
https://youtu.be/bTtLWDa5v7I?si=3RisLlJMHXSIdMwq
|
|
|
Төтенше жағдайлар туындаған кезде жедел қызметтерге хабарласу – әр адамның білуі қажет маңызды ақпарат.. Жедел қызмет нөмірлері: ? 101 –
Өрт сөндіру қызметі Қауіпсіздік ережелері: 1️⃣ Жедел қызметке хабарласу кезінде:
2️⃣ Өрт болған жағдайда:
3️⃣ Жол-көлік оқиғасы кезінде:
Егер психологиялық көмек немесе кеңес қажет болса. Егер зорлық-зомбылыққа, қысымға немесе қиын жағдайға тап болсаңыз. Егер медициналық қызметтерге байланысты шағымдарыңыз немесе сұрақтарыңыз болса. ? Маңызды: Барлық шұғыл қызметтерге қоңырау шалу ТЕГІН және тәулік бойы жұмыс істейді. |
Қазақстандағы негізгі жедел қызметтердің нөмірлері мен қауіпсіздік ережелері берілген
Сенім телефондары: ? 150 – Балалар мен жасөспірімдерге
арналған ұлттық сенім телефоны
|
|
||
|
|
Кері байланыс Көршіңізбен бөлісіңіз Өте жақсы түсінген үш нәрсені атаңыз және бір не нәрсені жақсы түсінгіңіз келетінін айтыңыз |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
А4, конспект |
|
Шығармашыл бала – ойлы бала
шағым қалдыра аласыз

















