Тексерілді:
ДТІЖО:
|
Тәрбие сағаты |
«Буллингтен қорған!» |
|
|
Күні |
09.12.2024ж |
|
|
Сынып жетекшісі: |
|
|
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Буллингтен қорған!» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 14-САБАҚ 6- сыныптар: «Кибербуллингтің белгілері, қалай ерте тануға және өзіңізді қорғауға көмектесуге болады?». |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
«Буллинг» сөзінің мағынасын ашу, таныту; Жасөспірімдер арасындағы қорлау, мазақтау, намысқа тию жағдайларын алдын алу; |
|
|
Қауіпсіздік мақсаты |
· Кибербуллингтің не екенін түсіндіру. · Кибербуллингтің белгілерін тануға үйрету. · Оқушыларды кибербуллингке қарсы өзін-өзі қорғау дағдыларымен таныстыру. |
|
|
Қауіпсіздік міндеті |
білім алушыларды "кибербуллинг" ұғымымен, "кибербуллинг" жауапкершілігімен таныстыру, интернет-қорқытумен соқтығысқан жағдайда тиімді мінез-құлық стратегиялары туралы түсінік қалыптастырады
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларға буллингтен қорғану туралы мағлұмат бере отырып, өздері жүрген орталарындабуллингтен қорғануды, бұзақылық істерге бармауға, адами бойларындағы қасиеттерін сақтауға, әдепті де, тәртіпті де тұлға болып өсуін тәрбиелеу. |
|
|
Апта дәйек сөзі |
Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|
|
Сабақтың барысы |
||
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин |
Сәлемдесу.Ұйымдастыру кезеңі
Буллингтен қорғану – мектептегі және өмірдегі қауіпсіздік пен психологиялық саулықты сақтауда маңызды қадам.
|
Оқушылар шеңбер болып тұрады
Оқушы өз ойларын ортаға салады. Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді
|
Тақырыптық суреттер сілтемеде суреттер
|
|
Сабақтың ортасы 7 мин |
Буллинг (немесе қорқыту, кемсіту, мазақ ету) жағдайында өзіңізді қорғауға және буллингтің алдын алуға көмектесетін бірқатар тәсілдер бар: 1. Өзіңізге сенімді болыңыз2. "Жоқ" деп айта білу3. Қауіпсіз топ табу4. Елеусіз қалдырыңыз5. Мұғалімдерге және ересектерге айту6. Буллердің сөздерін жүрегіңізге жақын алмаңыз7. Өз эмоцияларыңызды бөлісіңіз8. Жазбаша дәлелдер жинаңыз (егер буллинг онлайн болса)9. Психологиялық қолдау алу10. Өзіңізді бағалауды арттыру11. Буллингтің алдын алу шараларына қатысуБуллингтен қорғау үшін өзіңізге сенімді болу және қолдау көрсететін адамдармен байланыста болу өте маңызды. Өзіңізді құрметтеу және өз құндылығыңызды түсіну де буллингке қарсы күресте маңызды рөл атқарады. Есіңізде болсын, ешкім буллингке төзуге міндетті емес және әрқашан көмек сұрауға болады. |
Оқушы өз ойларын ортаға салады. Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
|
|
Сабақтың соңы
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
Кибербуллинг – бұл интернетте, әлеуметтік желілерде немесе мобильді қосымшаларда жүзеге асырылатын қысым, қорқыту немесе қысым көрсету әрекеттері. Тәрбие сағатының жоспары мен материалдарын дайындау үшін төменде кибербуллингтің белгілері, оны ерте тану жолдары және өзін-өзі қорғау шаралары туралы ақпарат ұсынылған.
3. Кибербуллингті ерте тану
4. Өзін-өзі қорғау шаралары
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Буллингтен қорған!» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 14-САБАҚ 6- сыныптар: «Кибербуллингтің белгілері, қалай ерте тануға және өзіңізді қорғауға көмектесуге болады?».
Тексерілді:
ДТІЖО:
|
Тәрбие сағаты |
«Буллингтен қорған!» |
|
|
Күні |
09.12.2024ж |
|
|
Сынып жетекшісі: |
|
|
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Буллингтен қорған!» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 14-САБАҚ 6- сыныптар: «Кибербуллингтің белгілері, қалай ерте тануға және өзіңізді қорғауға көмектесуге болады?». |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
«Буллинг» сөзінің мағынасын ашу, таныту; Жасөспірімдер арасындағы қорлау, мазақтау, намысқа тию жағдайларын алдын алу; |
|
|
Қауіпсіздік мақсаты |
· Кибербуллингтің не екенін түсіндіру. · Кибербуллингтің белгілерін тануға үйрету. · Оқушыларды кибербуллингке қарсы өзін-өзі қорғау дағдыларымен таныстыру. |
|
|
Қауіпсіздік міндеті |
білім алушыларды "кибербуллинг" ұғымымен, "кибербуллинг" жауапкершілігімен таныстыру, интернет-қорқытумен соқтығысқан жағдайда тиімді мінез-құлық стратегиялары туралы түсінік қалыптастырады
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларға буллингтен қорғану туралы мағлұмат бере отырып, өздері жүрген орталарындабуллингтен қорғануды, бұзақылық істерге бармауға, адами бойларындағы қасиеттерін сақтауға, әдепті де, тәртіпті де тұлға болып өсуін тәрбиелеу. |
|
|
Апта дәйек сөзі |
Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|
|
Сабақтың барысы |
||
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин |
Сәлемдесу.Ұйымдастыру кезеңі
Буллингтен қорғану – мектептегі және өмірдегі қауіпсіздік пен психологиялық саулықты сақтауда маңызды қадам.
|
Оқушылар шеңбер болып тұрады
Оқушы өз ойларын ортаға салады. Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді
|
Тақырыптық суреттер сілтемеде суреттер
|
|
Сабақтың ортасы 7 мин |
Буллинг (немесе қорқыту, кемсіту, мазақ ету) жағдайында өзіңізді қорғауға және буллингтің алдын алуға көмектесетін бірқатар тәсілдер бар: 1. Өзіңізге сенімді болыңыз2. "Жоқ" деп айта білу3. Қауіпсіз топ табу4. Елеусіз қалдырыңыз5. Мұғалімдерге және ересектерге айту6. Буллердің сөздерін жүрегіңізге жақын алмаңыз7. Өз эмоцияларыңызды бөлісіңіз8. Жазбаша дәлелдер жинаңыз (егер буллинг онлайн болса)9. Психологиялық қолдау алу10. Өзіңізді бағалауды арттыру11. Буллингтің алдын алу шараларына қатысуБуллингтен қорғау үшін өзіңізге сенімді болу және қолдау көрсететін адамдармен байланыста болу өте маңызды. Өзіңізді құрметтеу және өз құндылығыңызды түсіну де буллингке қарсы күресте маңызды рөл атқарады. Есіңізде болсын, ешкім буллингке төзуге міндетті емес және әрқашан көмек сұрауға болады. |
Оқушы өз ойларын ортаға салады. Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
|
|
Сабақтың соңы
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
Кибербуллинг – бұл интернетте, әлеуметтік желілерде немесе мобильді қосымшаларда жүзеге асырылатын қысым, қорқыту немесе қысым көрсету әрекеттері. Тәрбие сағатының жоспары мен материалдарын дайындау үшін төменде кибербуллингтің белгілері, оны ерте тану жолдары және өзін-өзі қорғау шаралары туралы ақпарат ұсынылған.
3. Кибербуллингті ерте тану
4. Өзін-өзі қорғау шаралары
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


