|
Тәрбие сағаты |
|
||||
|
Күні: |
18.11.2024 |
||||
|
Класс жетекші: |
Бейбітжан А |
||||
|
Класс: |
Қатысқаны:20 |
Қатыспағаны:0 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Буллингтен қорған!» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) 11 – САБАҚ «Төтенше қызмет номерлері» |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
«Буллинг» сөзінің мағынасын ашу, таныту, адамға физикалық және психологиялық тұрғыдан зардап әкелетін соққы екенін түсіндіру, |
||||
|
Қауіпсіздік мақсаты: |
Оқушыларды төтенше жағдайлардағы ережелерімен таныстыру |
||||
|
Қауіпсіздік міндеті: |
|
||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП: оқушыларды мейірімділікке, байқағыштыққа тәрбиелеп,сақтыққа үйрету |
||||
|
Апта дәйексөзі: |
Еңбек – жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы (Абай) |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақтың уақыты \ кезеңі |
Мұғалімі әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар \ сабақтың техникалық құрал - жабдықтары |
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылар назарын сабаққа аудару. Сабақтың тақырыбымен таныстыру Миға шабуыл Буллинг дегеніміз не? Мұғалім оқушыларға бейнеролик көрсеттеді. Мұғалім: Буллинг қандай жағдайларға әкеліп тіреуі мүмкін? Біреу сені қорқытып, қорлап жүрген жағдайда не істеу керек? Егер сен өзің біреуді қорлап жүрген болсаң ше? Неліктен адамдар бір-бірін қорлап, қиянат жасайды? |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, дәптерлерін ашып, күн ретін, сабақ тақырыбын жазады. Балалар сұраққа жауап береді, пікір алмасады. Бейнероликтен соң, сұрақтарға жауап береді. |
Тірек фото суреттер тақтаға ілінеді https://www.youtube. com/watch ?v=l5OsvTnwLN4 |
||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Есіңе сақта: • ешкімнің сені қорлауға құқы жоқ • буллинг сенің достарыңның, отбасыңның, мектептегі балалардың немесе бөтен адамдардың тарапынан болуы мүмкін, қалай болған жағдайда да, ол дұрыс емес және бұлай болуға тиіс емес • буллингті тоқтатуға және өзіңді бағалауға үйренуге болады Миға шабуыл:
Класстер әдісімен: Менің мықты жақтарым ... |
Қажетті ақпараттарды дәптерлеріне түртіп отырады Оқушылар өз ойларын айтады Оқушылар өздерінің мықты жақтарын кестеге сай жазады. |
Брашюра Фото суреттер Класстер |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сонымен:
Адамүйде, мектепте, автобуста немесе интернетте, жалпы айтатын болсақ, кезкелген жерде буллингке ұшырауы мүмкін. Бұл кез келген адамның басында болатын жағдай. Бірақ есіңде болсын, ешкімнің сені ренжітуге немесе өзің жайлы жаман ойлауға мәжбүрлеуге құқығы жоқ. |
Буллинг Буллинг Буллинг Буллинг |
Тірек сөздер |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Буллингтен қорған тәрбие сағаты
Буллингтен қорған тәрбие сағаты
|
Тәрбие сағаты |
|
||||
|
Күні: |
18.11.2024 |
||||
|
Класс жетекші: |
Бейбітжан А |
||||
|
Класс: |
Қатысқаны:20 |
Қатыспағаны:0 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Буллингтен қорған!» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) 11 – САБАҚ «Төтенше қызмет номерлері» |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
«Буллинг» сөзінің мағынасын ашу, таныту, адамға физикалық және психологиялық тұрғыдан зардап әкелетін соққы екенін түсіндіру, |
||||
|
Қауіпсіздік мақсаты: |
Оқушыларды төтенше жағдайлардағы ережелерімен таныстыру |
||||
|
Қауіпсіздік міндеті: |
|
||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП: оқушыларды мейірімділікке, байқағыштыққа тәрбиелеп,сақтыққа үйрету |
||||
|
Апта дәйексөзі: |
Еңбек – жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы (Абай) |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақтың уақыты \ кезеңі |
Мұғалімі әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар \ сабақтың техникалық құрал - жабдықтары |
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылар назарын сабаққа аудару. Сабақтың тақырыбымен таныстыру Миға шабуыл Буллинг дегеніміз не? Мұғалім оқушыларға бейнеролик көрсеттеді. Мұғалім: Буллинг қандай жағдайларға әкеліп тіреуі мүмкін? Біреу сені қорқытып, қорлап жүрген жағдайда не істеу керек? Егер сен өзің біреуді қорлап жүрген болсаң ше? Неліктен адамдар бір-бірін қорлап, қиянат жасайды? |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, дәптерлерін ашып, күн ретін, сабақ тақырыбын жазады. Балалар сұраққа жауап береді, пікір алмасады. Бейнероликтен соң, сұрақтарға жауап береді. |
Тірек фото суреттер тақтаға ілінеді https://www.youtube. com/watch ?v=l5OsvTnwLN4 |
||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Есіңе сақта: • ешкімнің сені қорлауға құқы жоқ • буллинг сенің достарыңның, отбасыңның, мектептегі балалардың немесе бөтен адамдардың тарапынан болуы мүмкін, қалай болған жағдайда да, ол дұрыс емес және бұлай болуға тиіс емес • буллингті тоқтатуға және өзіңді бағалауға үйренуге болады Миға шабуыл:
Класстер әдісімен: Менің мықты жақтарым ... |
Қажетті ақпараттарды дәптерлеріне түртіп отырады Оқушылар өз ойларын айтады Оқушылар өздерінің мықты жақтарын кестеге сай жазады. |
Брашюра Фото суреттер Класстер |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сонымен:
Адамүйде, мектепте, автобуста немесе интернетте, жалпы айтатын болсақ, кезкелген жерде буллингке ұшырауы мүмкін. Бұл кез келген адамның басында болатын жағдай. Бірақ есіңде болсын, ешкімнің сені ренжітуге немесе өзің жайлы жаман ойлауға мәжбүрлеуге құқығы жоқ. |
Буллинг Буллинг Буллинг Буллинг |
Тірек сөздер |
||
шағым қалдыра аласыз













