Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар №20
|
Сынып тәрбиешісі: |
Иманова Гаухар |
|
|
Күні: |
03.02.2025ж |
|
|
Сынып: 7 «Б» |
Қатысушылар саны: 25 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам». |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға цифрлық әлем туралы ақпарат беру. Интернет пен цифрлық технологияларды қолдану кезінде қауіпсіздікті қамтамасыз ету және әлеуметтік желілерде жеке өмірді қорғау әдістерімен таныстыру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту. |
Жасампаздық және жаңашылдық. Оқушыларды патриоттыққа, өз Отанын сүюге тәрбиелей отырып, «адамгершілік», «жауапкершілік» құндылықтарын кеңейту. |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
Нақыл сөздер, Сұрақ-жауап, әңгімелесу, түсіндіру. |
|
|
Апта дәйек сөзі: |
Жасампаздық - бәрімізге өнеге |
|
|
Сабақтың барысы: |
||
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5мин)
|
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу |
Мақсаты: Оқушылар мұғаліммен сәлемдесіп,түгенделеді. Сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Тақырыпқа байланысты слайдтар, басқа пәндермен байланыстыру. |
|
Сабақ басы (10 мин)
|
Бұл әлемде интернетке
кірмейтін адам мыңның бірінде ғана шығар. Бүкіл дүние жүзіндегі
адамдардың 90%-ға жуығы интернетке кіреді. Яғни интернеттің маңызы
зор. Интернетсіз адам өмірін елестету өте қиын. Күн өткен сайын
адамдар интернетке тәуелді болып барады. Адамзат баласы кем дегенде
күніне 1 сағатын Интернетте өткізетіні белгілі. 3.Web (WWW ) қызметі.
|
|
Слайд
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, сабаққа белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
Ортасы (20 мин)
|
«Интернет керек, ол біздің
өмірімізге қажет» Интернеттің пайдасы өте зор. Алдымен интернетке
анықтама берейік. Интернет бүкіл ғаламдық тор. Ол бүкіл әлемдегі
миллиондаған компьютерлік желілерді бір-бірімен байланыстыратын
орасан зор компьютерлік желі. Ой қозғау. Интернеттің зияны қандай? Интернеттін пайдасы қандай?
|
Оқушылар өз ойларымен бөлісіп, сұрақтарға жауап береді
1-оқушы: Ал, әр күнін компьютер алдында
өткізу денсаулыққа зиян екенін білесіздер ме? Ол адам ағзасына
қауіп төндірумен қатар, сананы улаумен шектесетіні белгілі.
Компьютер алдында ұзақ отырса адамның көзі, жотасы ауырады және
қимыл-қозғалысына, адам психологиясына да әсер етеді. Сезімдік нерв
жүйесі ауруларына шалдығады. |
Интерактивті тақта
|
|
Соңы (10 мин) |
Қауіпсіздік сабағы. «Менің негізгі құқықтарым мен міндеттерім» Сабақты қорытындылау. Қауіпсіздік сабағы өткізілді, интернет пен цифрлық технологиялар туралы мәлімет берілді,оны қалай қолдану керектігі түсіндірілді. Пайдаланушылардың цифрлық ортада өзін-өзі қорғау қабілетін арттыру көзделді. Үй тапсырмасы:
Әлеуметтік желілердің зиянды
жағын саралап
келу? |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам».
«Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам».
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар №20
|
Сынып тәрбиешісі: |
Иманова Гаухар |
|
|
Күні: |
03.02.2025ж |
|
|
Сынып: 7 «Б» |
Қатысушылар саны: 25 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам». |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға цифрлық әлем туралы ақпарат беру. Интернет пен цифрлық технологияларды қолдану кезінде қауіпсіздікті қамтамасыз ету және әлеуметтік желілерде жеке өмірді қорғау әдістерімен таныстыру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту. |
Жасампаздық және жаңашылдық. Оқушыларды патриоттыққа, өз Отанын сүюге тәрбиелей отырып, «адамгершілік», «жауапкершілік» құндылықтарын кеңейту. |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
Нақыл сөздер, Сұрақ-жауап, әңгімелесу, түсіндіру. |
|
|
Апта дәйек сөзі: |
Жасампаздық - бәрімізге өнеге |
|
|
Сабақтың барысы: |
||
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5мин)
|
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу |
Мақсаты: Оқушылар мұғаліммен сәлемдесіп,түгенделеді. Сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Тақырыпқа байланысты слайдтар, басқа пәндермен байланыстыру. |
|
Сабақ басы (10 мин)
|
Бұл әлемде интернетке
кірмейтін адам мыңның бірінде ғана шығар. Бүкіл дүние жүзіндегі
адамдардың 90%-ға жуығы интернетке кіреді. Яғни интернеттің маңызы
зор. Интернетсіз адам өмірін елестету өте қиын. Күн өткен сайын
адамдар интернетке тәуелді болып барады. Адамзат баласы кем дегенде
күніне 1 сағатын Интернетте өткізетіні белгілі. 3.Web (WWW ) қызметі.
|
|
Слайд
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, сабаққа белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
Ортасы (20 мин)
|
«Интернет керек, ол біздің
өмірімізге қажет» Интернеттің пайдасы өте зор. Алдымен интернетке
анықтама берейік. Интернет бүкіл ғаламдық тор. Ол бүкіл әлемдегі
миллиондаған компьютерлік желілерді бір-бірімен байланыстыратын
орасан зор компьютерлік желі. Ой қозғау. Интернеттің зияны қандай? Интернеттін пайдасы қандай?
|
Оқушылар өз ойларымен бөлісіп, сұрақтарға жауап береді
1-оқушы: Ал, әр күнін компьютер алдында
өткізу денсаулыққа зиян екенін білесіздер ме? Ол адам ағзасына
қауіп төндірумен қатар, сананы улаумен шектесетіні белгілі.
Компьютер алдында ұзақ отырса адамның көзі, жотасы ауырады және
қимыл-қозғалысына, адам психологиясына да әсер етеді. Сезімдік нерв
жүйесі ауруларына шалдығады. |
Интерактивті тақта
|
|
Соңы (10 мин) |
Қауіпсіздік сабағы. «Менің негізгі құқықтарым мен міндеттерім» Сабақты қорытындылау. Қауіпсіздік сабағы өткізілді, интернет пен цифрлық технологиялар туралы мәлімет берілді,оны қалай қолдану керектігі түсіндірілді. Пайдаланушылардың цифрлық ортада өзін-өзі қорғау қабілетін арттыру көзделді. Үй тапсырмасы:
Әлеуметтік желілердің зиянды
жағын саралап
келу? |
|
|
шағым қалдыра аласыз















