Пәні: Цифрлық сауаттылық
|
Бөлім: |
Ойын құру (ортақ тақырыптары: "Уақыт", "Сәулет") |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әбдіқахар Айзат Асхатқызы |
|
|
Күні: |
02-03.12.2024 ж |
|
|
Сынып: 3 13-сабақ |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Практикалық жұмыс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.2 программалау ойын алаңында бірнеше көріністермен жұмыс істеу; 3.4.2.4. программалау ойын алаңында ойын құру барысында циклдік алгоритмді жүзеге асыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Жобаға көріністі қалай қосуға болатынын білу. Ойын жобасын қолдануда көріністерді қолданудың тиімді жақтарын білу. Программалау ойын алаңында бірнеше көріністермен жұмыс істеуді үйрену. |
|
|
Құндылық |
Жасампаздық және жаңашылдық |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың
басы |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сыныпта психологиялық Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфераны құру: - "Егер біз бір-бірімізді тыңдағымыз келсе, бір рет шапалақтаймыз!" - "Егер біз ұйымшыл болғымыз келсе, біз екі рет қошемет көрсетеміз!" - "Егер біз белсенді болғымыз келсе, біз 3 рет қол шапалақтаймыз!" Оқушылар 2 топқа бөлінеді. Ақиқат және жалған қағаздарын таңдайды, кім қай топқа барады қағазда жазулы тұрады. Өткен тақырыпты қайталау Scratch бағдарламасы бойынша сөздерді жазу
|
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Топқа бөлінеді Тапсырманы орындайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. |
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Scratch программалау ортасында сахнаға жаңа фон кірістіру үшін 1-суреттегі 1, 2, 3 және 4-батырмалар пайдаланылады. 1) Осы батырмалардың әрқайсысының қызметін анықтап, бос орындарға дұрыс жауабын орналастыр.
2-тапсырма. Берілген скриптерді төмендегі сұрақтар бойынша салыстырыңдар
3-тапсырма. Интерактивті тапсырманы орындайды. Ақиқат немесе жалған екендігін анықтайды
|
1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
-топпен жұмыс жасай алады -фонмен жұмыс жасай алады 1-4 балл аралығы -Scratch ортасында жұмыс жасай алады 1-5 балл аралығы «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағаланады |
Оқулық Жұмыс парағы Scratch ортасымен жұмыс https://wordwall.net/ru/resource/70283170
|
|
Сабақтын соңы |
Рефлексия.
|
Кері байланыс береді |
|
Стикер |
Тексерілді: Достанов Н.

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Цифрлық сауаттылық Практикалық жұмыс 3-сынып
Цифрлық сауаттылық Практикалық жұмыс 3-сынып
Пәні: Цифрлық сауаттылық
|
Бөлім: |
Ойын құру (ортақ тақырыптары: "Уақыт", "Сәулет") |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әбдіқахар Айзат Асхатқызы |
|
|
Күні: |
02-03.12.2024 ж |
|
|
Сынып: 3 13-сабақ |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Практикалық жұмыс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.2 программалау ойын алаңында бірнеше көріністермен жұмыс істеу; 3.4.2.4. программалау ойын алаңында ойын құру барысында циклдік алгоритмді жүзеге асыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Жобаға көріністі қалай қосуға болатынын білу. Ойын жобасын қолдануда көріністерді қолданудың тиімді жақтарын білу. Программалау ойын алаңында бірнеше көріністермен жұмыс істеуді үйрену. |
|
|
Құндылық |
Жасампаздық және жаңашылдық |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың
басы |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сыныпта психологиялық Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфераны құру: - "Егер біз бір-бірімізді тыңдағымыз келсе, бір рет шапалақтаймыз!" - "Егер біз ұйымшыл болғымыз келсе, біз екі рет қошемет көрсетеміз!" - "Егер біз белсенді болғымыз келсе, біз 3 рет қол шапалақтаймыз!" Оқушылар 2 топқа бөлінеді. Ақиқат және жалған қағаздарын таңдайды, кім қай топқа барады қағазда жазулы тұрады. Өткен тақырыпты қайталау Scratch бағдарламасы бойынша сөздерді жазу
|
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Топқа бөлінеді Тапсырманы орындайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. |
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Scratch программалау ортасында сахнаға жаңа фон кірістіру үшін 1-суреттегі 1, 2, 3 және 4-батырмалар пайдаланылады. 1) Осы батырмалардың әрқайсысының қызметін анықтап, бос орындарға дұрыс жауабын орналастыр.
2-тапсырма. Берілген скриптерді төмендегі сұрақтар бойынша салыстырыңдар
3-тапсырма. Интерактивті тапсырманы орындайды. Ақиқат немесе жалған екендігін анықтайды
|
1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
-топпен жұмыс жасай алады -фонмен жұмыс жасай алады 1-4 балл аралығы -Scratch ортасында жұмыс жасай алады 1-5 балл аралығы «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағаланады |
Оқулық Жұмыс парағы Scratch ортасымен жұмыс https://wordwall.net/ru/resource/70283170
|
|
Сабақтын соңы |
Рефлексия.
|
Кері байланыс береді |
|
Стикер |
Тексерілді: Достанов Н.

шағым қалдыра аласыз

















