___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Цикл блогі
|
Бөлім: |
Робототехника. Жоба (ортақ тақырыптары: "Атадан қалған асыл мұра", "Атақты тұлғалар") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Цикл блогі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.21 робот қозғалысын ұйымдастыру үшін циклды пайдалану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Робот қозғалысын ұйымдастыру үшін циклды пайдалануды үйрену |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сыныпта психологиялық қолайлы атмосфераның қалыптасуы. Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфераны құру: - "Егер біз бір-бірімізді тыңдағымыз келсе, бір рет шапалақтаймыз!" - "Егер біз ұйымшыл болғымыз келсе, біз екі рет қошемет көрсетеміз!" - "Егер біз белсенді болғымыз келсе, біз 3 рет қол шапалақтаймыз!"Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау
|
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Оқушылар психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфераны қалыптастырады Оқушылар тапсырманы орындайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Жаңа тақырыпты меңгеру Оқушыларды электронды оқулықта ұсынылған теориялық ақпаратпен таныстырады. Суреттер мен кестелерді мұқият қарап, өзара ұжымдық үлгі бойынша талдау жүргізеді. Топтарда жұмыс істеу Бағдарлама жұмысына талдау жаса
1. Бағдарламада қандай цикл режимі қолданылады? 2. Бағдарламаны орындау кезінде роботтың қозғалыс алгоритмі қандай? 3. Егер біз бағдарламадағы циклды режимдерге өзгертсек, Робот қозғалысында не өзгереді уақыт және шектеусіз? Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс
Сергіту сәті
|
Жаңа ақпаратты тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Тапсырманы топпен орындайды Жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды. Дескрипторлар: - сөйлемді құрастырады - блокты анықтайдф - сәйкестікті белгілейді Сергіту жаттығуларын орындайды - дұрыс жауапты таңдайды - интерактивті тапсырманы орындайды - роботқа арналған программаны құрады |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды Мақтау |
Оқулық, презентация Жұмыс парағы https://wordwall.net/ru/resource/86677873 https://wordwall.net/ru/resource/86681114 |
|
Сабақтын соңы
|
Үй тапсырмасы: Scratch пен Lego Mindstorms EV3 программасында қолданылған цикл блоктарын Венн диаграммасы бойынша салыстырып, бағала.
Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Цикл блогы ҚМЖ цифрлық сауаттылық
___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Цикл блогі
|
Бөлім: |
Робототехника. Жоба (ортақ тақырыптары: "Атадан қалған асыл мұра", "Атақты тұлғалар") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Цикл блогі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.21 робот қозғалысын ұйымдастыру үшін циклды пайдалану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Робот қозғалысын ұйымдастыру үшін циклды пайдалануды үйрену |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сыныпта психологиялық қолайлы атмосфераның қалыптасуы. Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфераны құру: - "Егер біз бір-бірімізді тыңдағымыз келсе, бір рет шапалақтаймыз!" - "Егер біз ұйымшыл болғымыз келсе, біз екі рет қошемет көрсетеміз!" - "Егер біз белсенді болғымыз келсе, біз 3 рет қол шапалақтаймыз!"Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау
|
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Оқушылар психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфераны қалыптастырады Оқушылар тапсырманы орындайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Жаңа тақырыпты меңгеру Оқушыларды электронды оқулықта ұсынылған теориялық ақпаратпен таныстырады. Суреттер мен кестелерді мұқият қарап, өзара ұжымдық үлгі бойынша талдау жүргізеді. Топтарда жұмыс істеу Бағдарлама жұмысына талдау жаса
1. Бағдарламада қандай цикл режимі қолданылады? 2. Бағдарламаны орындау кезінде роботтың қозғалыс алгоритмі қандай? 3. Егер біз бағдарламадағы циклды режимдерге өзгертсек, Робот қозғалысында не өзгереді уақыт және шектеусіз? Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс
Сергіту сәті
|
Жаңа ақпаратты тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Тапсырманы топпен орындайды Жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды. Дескрипторлар: - сөйлемді құрастырады - блокты анықтайдф - сәйкестікті белгілейді Сергіту жаттығуларын орындайды - дұрыс жауапты таңдайды - интерактивті тапсырманы орындайды - роботқа арналған программаны құрады |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды Мақтау |
Оқулық, презентация Жұмыс парағы https://wordwall.net/ru/resource/86677873 https://wordwall.net/ru/resource/86681114 |
|
Сабақтын соңы
|
Үй тапсырмасы: Scratch пен Lego Mindstorms EV3 программасында қолданылған цикл блоктарын Венн диаграммасы бойынша салыстырып, бағала.
Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
|
шағым қалдыра аласыз









