Алматы облысы Жамбыл ауданы Жаңақұрылыс ауылы
«А.Қарсақбаев атындығы МДШО бар орта мектеп» КММ-нің информатика пәні мұғалімі
Айдаралиева Гүлзира Жакановнаның
«Циклдік алгоритмдерді программалау» тақырыбындағы
шеберлік-сыныбының жоспары
|
Күні |
|
|
|
Сабақ тақырыбы: |
Циклдік алгоритмдерді программалау |
|
|
Жалпы мақсаты: |
|
|
|
Оқу нәтижесі: |
Мұғалімдер:
|
|
|
Түйінді идеялар: |
Циклдік алгоритм түрлері |
|
|
Сабақта қолданылатын материалдар: |
презентация, А4 парақтары, бағалау парағы, графикалық тест, үлестірме қағаздары |
|
|
Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл: |
1. АКТ арқылы таныстырылымы. 2. Блок-сызбамен жұмыс 2. Бағалау критерийі |
|
|
Тапсырмалар: |
Шебер-сыныптың тақырыбымен, мақсатымен таныстырамын: 1.«Циклдік алгоритмдерді программалау» таныстырылымы; 2. Алдыңғы оқу: «Графикалық тест»; 3. «Ретін тап»; 4. Деңгейлік тапсырма; 5. Сергіту сәті «Полиглот» 6. Блок сызба арқылы тапсырмалар 7. Бағалау парағын толтыру, талдау |
|
|
Рефлексия |
«Бірін таңда» |
|
|
Уақыты |
Шебер сынып іс-әрекеті |
Мұғалімдердің іс-әрекеті |
|
Сабақтың басталуы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу Психологиялық ақуал «Жылы лебіз» Бәріміз бірге тұрайық Шаттық шеңберін құрайық Дос көңілмен бәріміз Жылы лебіз айтайық |
Бір-біріне жылы тілек арнайды |
|
(6 мин) |
Бүгінгі сабақтың тақырыбы, мақсаты айтылады «Графикалық тест» арқылы алдыңғы тақырыпты еске түсіру Критерий: Циклдің алғы шарты мен циклдің ілесу шартын біледі Дескриптор Циклдік алгоритмнің анықтамасын біледі 1 Циклдің алғы шартының Pascal тілінде жазылуын біледі 1 Циклдің ілесу шартының Pascal тілінде жазылуын біледі 1 Программа үзіндісі бойынша нәтижені шығара алады 1+1 |
Тесттің жаубын график түрінде көрсетеді (жеке жұмыс)
Тестті көрсетілген дискриптор арқылы бағалайды
|
|
(10 мин)
|
Бүгінгі сабақта циклдік алгоритмнің түрі: тура және кері есепшоты бар циклдерді қарастырамыз І. Білу деңгейінде таныстырылымды слайдтан көрсетемін.
ІІ. Түсіну деңгейі бойынша тапсырма: “Ретін тап” 1-ден 10-ға дейінгі сандардың көбейтіндісін есептейтін программаның жолдарын дұрыс ретпен жазу керек Критерий: Программаның жолдарын дұрыс ретпен жазады Дескриптор Операторлардың ретін дұрыс жаза алады: 1. Программаның аты 1 2. Айнымалыларды сипаттау 1 3. Программаның басы 1 4. Көбейтіндінің алғашқы мәні 1 5. Циклді жазу 1 6. Нәтижені шығару 1 7. Программаның соңы 1 |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттарымен танысады.
Берілген программаның жолдарын дұрыс ретпен жазады (жұптық жұмыс)
Тапсырманы көрсетілген дискриптор арқылы бағалайды
|
|
Сабақтың ортасы (15 мин)
|
Қолдану деңгейі бойынша деңгейлік тапсырмалар беріледі А деңгейі №1. 1-ден 15 ке дейінгі барлық бүтін сандардың квадраттарының қосындысын табудың программасын жазыңдар В деңгейі
№2. S=
С деңгейі
|
Берілген тапсырмаларға программа құрады (Жеке жұмыс)
Тапсырманы көрсетілген дискриптор арқылы бағалайды
|
|
(2 мин) |
Сергіту сәті «Полиглот»
|
Берілген операторлардың ағылшынша, қазақша, орысша аталуын табады |
|
Сабақтың аяқталуы (5 мин) |
Талдау. Блок сызба арқылы есептің нәтижесін шығарып, талдау Критерий: Блок-сызбамен жұмыс жасай алады Дескриптор Блок-сызбадан циклдің түрін ажырата алады 1 Блок-сызбадан алгоритмнің орындалу нәтижесін шығара алады 1 |
Тапсырманды орындайды (топтық жұмыс)
Тапсырманы көрсетілген дискриптор арқылы бағалайды |
|
(3 мин)
|
Бағалау. Жеттім–15-20 балл: «5»- 18-20 «4»-15-17 Талпындым- 1-14 балл «3»- 4-14 «2»- 0-3 |
Бағалау парағы бойынша баллдарын санайды, қорытындылайды |
|
(1 мин)
|
Рефлексия «Біреуін таңда»
|
Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін сөйлемнің біреуін таңдау арқылы жазады |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Циклдік алгоритмдерді программалау
Циклдік алгоритмдерді программалау
Алматы облысы Жамбыл ауданы Жаңақұрылыс ауылы
«А.Қарсақбаев атындығы МДШО бар орта мектеп» КММ-нің информатика пәні мұғалімі
Айдаралиева Гүлзира Жакановнаның
«Циклдік алгоритмдерді программалау» тақырыбындағы
шеберлік-сыныбының жоспары
|
Күні |
|
|
|
Сабақ тақырыбы: |
Циклдік алгоритмдерді программалау |
|
|
Жалпы мақсаты: |
|
|
|
Оқу нәтижесі: |
Мұғалімдер:
|
|
|
Түйінді идеялар: |
Циклдік алгоритм түрлері |
|
|
Сабақта қолданылатын материалдар: |
презентация, А4 парақтары, бағалау парағы, графикалық тест, үлестірме қағаздары |
|
|
Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл: |
1. АКТ арқылы таныстырылымы. 2. Блок-сызбамен жұмыс 2. Бағалау критерийі |
|
|
Тапсырмалар: |
Шебер-сыныптың тақырыбымен, мақсатымен таныстырамын: 1.«Циклдік алгоритмдерді программалау» таныстырылымы; 2. Алдыңғы оқу: «Графикалық тест»; 3. «Ретін тап»; 4. Деңгейлік тапсырма; 5. Сергіту сәті «Полиглот» 6. Блок сызба арқылы тапсырмалар 7. Бағалау парағын толтыру, талдау |
|
|
Рефлексия |
«Бірін таңда» |
|
|
Уақыты |
Шебер сынып іс-әрекеті |
Мұғалімдердің іс-әрекеті |
|
Сабақтың басталуы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу Психологиялық ақуал «Жылы лебіз» Бәріміз бірге тұрайық Шаттық шеңберін құрайық Дос көңілмен бәріміз Жылы лебіз айтайық |
Бір-біріне жылы тілек арнайды |
|
(6 мин) |
Бүгінгі сабақтың тақырыбы, мақсаты айтылады «Графикалық тест» арқылы алдыңғы тақырыпты еске түсіру Критерий: Циклдің алғы шарты мен циклдің ілесу шартын біледі Дескриптор Циклдік алгоритмнің анықтамасын біледі 1 Циклдің алғы шартының Pascal тілінде жазылуын біледі 1 Циклдің ілесу шартының Pascal тілінде жазылуын біледі 1 Программа үзіндісі бойынша нәтижені шығара алады 1+1 |
Тесттің жаубын график түрінде көрсетеді (жеке жұмыс)
Тестті көрсетілген дискриптор арқылы бағалайды
|
|
(10 мин)
|
Бүгінгі сабақта циклдік алгоритмнің түрі: тура және кері есепшоты бар циклдерді қарастырамыз І. Білу деңгейінде таныстырылымды слайдтан көрсетемін.
ІІ. Түсіну деңгейі бойынша тапсырма: “Ретін тап” 1-ден 10-ға дейінгі сандардың көбейтіндісін есептейтін программаның жолдарын дұрыс ретпен жазу керек Критерий: Программаның жолдарын дұрыс ретпен жазады Дескриптор Операторлардың ретін дұрыс жаза алады: 1. Программаның аты 1 2. Айнымалыларды сипаттау 1 3. Программаның басы 1 4. Көбейтіндінің алғашқы мәні 1 5. Циклді жазу 1 6. Нәтижені шығару 1 7. Программаның соңы 1 |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттарымен танысады.
Берілген программаның жолдарын дұрыс ретпен жазады (жұптық жұмыс)
Тапсырманы көрсетілген дискриптор арқылы бағалайды
|
|
Сабақтың ортасы (15 мин)
|
Қолдану деңгейі бойынша деңгейлік тапсырмалар беріледі А деңгейі №1. 1-ден 15 ке дейінгі барлық бүтін сандардың квадраттарының қосындысын табудың программасын жазыңдар В деңгейі
№2. S=
С деңгейі
|
Берілген тапсырмаларға программа құрады (Жеке жұмыс)
Тапсырманы көрсетілген дискриптор арқылы бағалайды
|
|
(2 мин) |
Сергіту сәті «Полиглот»
|
Берілген операторлардың ағылшынша, қазақша, орысша аталуын табады |
|
Сабақтың аяқталуы (5 мин) |
Талдау. Блок сызба арқылы есептің нәтижесін шығарып, талдау Критерий: Блок-сызбамен жұмыс жасай алады Дескриптор Блок-сызбадан циклдің түрін ажырата алады 1 Блок-сызбадан алгоритмнің орындалу нәтижесін шығара алады 1 |
Тапсырманды орындайды (топтық жұмыс)
Тапсырманы көрсетілген дискриптор арқылы бағалайды |
|
(3 мин)
|
Бағалау. Жеттім–15-20 балл: «5»- 18-20 «4»-15-17 Талпындым- 1-14 балл «3»- 4-14 «2»- 0-3 |
Бағалау парағы бойынша баллдарын санайды, қорытындылайды |
|
(1 мин)
|
Рефлексия «Біреуін таңда»
|
Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін сөйлемнің біреуін таңдау арқылы жазады |
шағым қалдыра аласыз














