Бекітілді: ______________
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия
Информатика пәнінен қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмді программалау |
|
Педагогтың аты-жөні |
Балмағанбет Г.К. |
|
Күні |
07.02.23 |
|
Сынып |
8 «Д» |
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Continue, break циклін басқару |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Python программалау тілінде цикл басқару нұсқаулығының қалай қолданылатынын біліп, есеп шығарып үйренеді |
|
Құндылықтарға баулу |
Білім алушының бір-біріне құрмет көрсетуге, шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауға өзінің жұмысына жауапкершілікпен қарауға және жоғары жетістіктерге қол жеткізуге ұмтылдыру |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сабақты ұйымдастыру. Оқушылармен амандасады, тексереді. Өткен сабақты қайталау.
Тақырыпты ашу. 1-қатар оқушыларына бірнеше сурет беріледі.
2-қатар оқушыларына бірнеше сурет беріледі.
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сұрақтарға жауап береді 3.2 қатарға жиналады. Оқушылар тізім құрастырып, берілген тапсырмаларды орындайды 4. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындайды |
Кері байланыс «Мадақтау сөздері» |
https://quizlet.com/771083301/flashcards
Оқулық, дәптер
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырып.
Continue (жалғастыру)-белгілі бір қойылған шарттың көмегімен ағымдағы цикл итерациясын тоқтатып, келесі цикл итерациясына ауыстыратын цикл нұсқаулығы. Break (үзілу) – белгілі бір қойылған шарт орындалуымен ағымдағы цикл жұмысын бірден тоқтатып, программа жұмысын циклден шығарып, әрі қарай жалғастыратын цикл нұсқаулығы. http://castlots.org/ қосымшасы арқылы оқушыларды топқа бөлу. 1-тапсырма. Топтық жұмыс. https://jamboard.google.com/ Әрбір топқа жеміс-жидектер беріледі. Сол жеміс-жидектердің тіршілік циклдерін құрастыру. Әр топ жоспарларын қорғайды. 2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Есептің шарты және коды берілген. Есептің шартына сәйкес программа кодын ретімен орналастыр. 1) for i in range (1,11): 2) for i in range (1,15): if i==4: if i%2==0: break continue print(i) print(i) Дескриптор:
3-тапсырма. Компьютермен жеке жұмыс. 1-ден 11-ге дейінгі параметрлі цикл берілген. Егер цикл 5 санына тең болған кезде өшіріп, қалған циклді экранға шығаратын программа кодын құр. Дескриптор:
|
Мұғалімді тыңдайды
Оқушылар топқа бөлінеді
Берілген қима қағаздармен есеп шартына байланысты программа кодын құрастырады
3-тапсырманы Python программалау тілінде орындайды |
Топ басшысы 3 баллдық жүйемен топ мүшелерін бағалайды
2 балл
4 балл |
Презентация
https://jamboard.google.com/d/1r1YbZIqBuoarfribGm1uEmH148DRKBQOfHJ0nLnbqz8/edit?usp=sharing Қима қағаздар
Python программалау тілі |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау. https://learningapps.org/ Қосымшада ашылған сұрақтарға жауап беру. Кері байланыс. «Ресторан» әдісі Маған бәрінен ұнағаны ... Менің асқазаным қорытты ... Келесіде маған қосыңызшы ... |
Сұрақтарға жауап береді Сабақ туралы кері байланыс ұйымдастырады |
1 балл |
|
|
Үй тапсырмасы |
98-бет, 1-ші және 2-ші программа кодтарының нәтижені тексеру |
|
Мұғалім оқушыларды 10 баллдық жүйемен бағалайды |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Continue, break циклін басқару
Continue, break циклін басқару
Бекітілді: ______________
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия
Информатика пәнінен қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмді программалау |
|
Педагогтың аты-жөні |
Балмағанбет Г.К. |
|
Күні |
07.02.23 |
|
Сынып |
8 «Д» |
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Continue, break циклін басқару |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Python программалау тілінде цикл басқару нұсқаулығының қалай қолданылатынын біліп, есеп шығарып үйренеді |
|
Құндылықтарға баулу |
Білім алушының бір-біріне құрмет көрсетуге, шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауға өзінің жұмысына жауапкершілікпен қарауға және жоғары жетістіктерге қол жеткізуге ұмтылдыру |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сабақты ұйымдастыру. Оқушылармен амандасады, тексереді. Өткен сабақты қайталау.
Тақырыпты ашу. 1-қатар оқушыларына бірнеше сурет беріледі.
2-қатар оқушыларына бірнеше сурет беріледі.
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сұрақтарға жауап береді 3.2 қатарға жиналады. Оқушылар тізім құрастырып, берілген тапсырмаларды орындайды 4. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындайды |
Кері байланыс «Мадақтау сөздері» |
https://quizlet.com/771083301/flashcards
Оқулық, дәптер
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырып.
Continue (жалғастыру)-белгілі бір қойылған шарттың көмегімен ағымдағы цикл итерациясын тоқтатып, келесі цикл итерациясына ауыстыратын цикл нұсқаулығы. Break (үзілу) – белгілі бір қойылған шарт орындалуымен ағымдағы цикл жұмысын бірден тоқтатып, программа жұмысын циклден шығарып, әрі қарай жалғастыратын цикл нұсқаулығы. http://castlots.org/ қосымшасы арқылы оқушыларды топқа бөлу. 1-тапсырма. Топтық жұмыс. https://jamboard.google.com/ Әрбір топқа жеміс-жидектер беріледі. Сол жеміс-жидектердің тіршілік циклдерін құрастыру. Әр топ жоспарларын қорғайды. 2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Есептің шарты және коды берілген. Есептің шартына сәйкес программа кодын ретімен орналастыр. 1) for i in range (1,11): 2) for i in range (1,15): if i==4: if i%2==0: break continue print(i) print(i) Дескриптор:
3-тапсырма. Компьютермен жеке жұмыс. 1-ден 11-ге дейінгі параметрлі цикл берілген. Егер цикл 5 санына тең болған кезде өшіріп, қалған циклді экранға шығаратын программа кодын құр. Дескриптор:
|
Мұғалімді тыңдайды
Оқушылар топқа бөлінеді
Берілген қима қағаздармен есеп шартына байланысты программа кодын құрастырады
3-тапсырманы Python программалау тілінде орындайды |
Топ басшысы 3 баллдық жүйемен топ мүшелерін бағалайды
2 балл
4 балл |
Презентация
https://jamboard.google.com/d/1r1YbZIqBuoarfribGm1uEmH148DRKBQOfHJ0nLnbqz8/edit?usp=sharing Қима қағаздар
Python программалау тілі |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау. https://learningapps.org/ Қосымшада ашылған сұрақтарға жауап беру. Кері байланыс. «Ресторан» әдісі Маған бәрінен ұнағаны ... Менің асқазаным қорытты ... Келесіде маған қосыңызшы ... |
Сұрақтарға жауап береді Сабақ туралы кері байланыс ұйымдастырады |
1 балл |
|
|
Үй тапсырмасы |
98-бет, 1-ші және 2-ші программа кодтарының нәтижені тексеру |
|
Мұғалім оқушыларды 10 баллдық жүйемен бағалайды |
|
шағым қалдыра аласыз














