Continue циклін басқару 2 сабақ

Тақырып бойынша 30 материал табылды

Continue циклін басқару 2 сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Қызықты практикалық сабақ жоспары.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Тақырып: Continue циклін басқару(2 сабақ)

Бөлім

Python программалау тілінде алгоритмдерді программалау

Педагогтің аты-жөні

Ахметбек Гүлназ Табылдықызы

Күні


Сынып: 9

Қатысушы саны:

Қатыспаған саны:

Сабақ тақырыбы:

Continue циклін басқару(2 сабақ)

Оқу бағдарламасына сәйкес мақсатты:

8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue, break, else).

Сабақтың мақсаты:

  • Оқушылар continue, break, else операторларын қолданып, циклді басқаруды үйренеді.

  • Python тілінде циклдерді тиімді қолдануды тәжірибе жүзінде орындайды.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі, уақыты.

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы








6 минут




Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлеметсіздер ме, оқушылар! Бүгінгі сабағымызға дайындалып, барлығымыз орындарымызға жайғасайық. Сабақта кім бар, кім жоқ екенін түгендеп алайық.



Өткен тақырыпты қайталау:

Балалар, өткен сабақта біз continue операторын талқыладық. Енді сол білімімізді тексеру үшін «Бинго» ойынын ойнаймыз. Әрқайсыңызға 4x4 тор көзден тұратын Бинго картасы таратылады. Мен сіздерге сұрақтар немесе сипаттамалар оқимын, ал сіздер сол терминдерді тауып, белгілейсіздер. Кім бірінші тігінен, көлденеңінен немесе диагональ бойынша қатарды толтырса, «БИНГО!» деп айтады.

«Бинго» әдісі сұрақтары:

1. Циклдің белгілі бір итерациясын өткізіп жіберетін оператор қандай?

2. Цикл ішіне тағы бір цикл енгізу қалай аталады?

3. Циклде диапазонды орнату үшін қандай функция қолданылады?

4. Python-да белгілі бір шарт орындалғанға дейін орындалатын цикл түрі қандай?

Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу, оқушылар мұғалімнің сұрағына жауап береді, өздерінің көңіл күйлерін білдіреді.


Өткен тақырыпты «Бинго» әдісі арқылы қайталап, сұрақтарға жауап береді.

«Бағдаршам» әдісі











«Бинго» әдісіне арналған карточкалар


Сабақтың ортасы



10 минут



















20 минут

Барлығыңыз оқулықтың 134-ші бетін ашып, тақырыпты дәптерге жазып алыңыздар. Балалар, біз бүгін Continue операторына байланысты практикалық тапсырмаларды орындаймыз.






Практикалық тапсырма:

Қазір сендер цикл алгоритмдерімен жұмыс жасап көресіңдер. Келесі тапсырманы орындаңыздар:

1) Берілген программа фрагметтерінің орындалу нәтижелері қандай болады?

2) Экранға 0-ден 100-ге дейінгі диапазондағы жұп сандарды шығаратын бағдарлама кодын толықтыр:

3) 0-ден 6-ға дейінгі 3 пен 5-тен басқа сандарды экранға шығаратын бағдарлама кодын жаз.




Тапсырманы орындауға сіздерге 20 минут беріледі. Аяқтағаннан кейін бәріміз бірге тапсырманы тексеретін боламыз.


Жарайсыңдар, оқушылар! Тапсырманы бәріміз аяқтадық және тексердік.

Оқушылар дәптерлерін ашып, күнді және тақырыпты жазады. Тақырыппен танысу үшін мұғалімді мұқият тындайды. Практикалық тапсырмалармен танысады.

Практикалық тапсырма:

Практикалық тапсырманы орындауға көшеді.

1) Берілген программа фрагметтерінің орындалу нәтижелерін жазады.


2) Экранға 0-ден 100-ге дейінгі диапазондағы жұп сандарды шығаратын бағдарлама кодын толықтырады.


3) 0-ден 6-ға дейінгі 3 пен 5-тен басқа сандарды экранға шығаратын бағдарлама кодын жазады.


Тапсырмаларды аяқтайды және тексереді.















1 тапсырма - 3 балл







2 тапсырма – 3 балл





3 тапсырма – 4 балл










Тапсырма парақшасы


Сабақтың соңы



4 минут

Бекіту тапсырмасы:

Сабақтың соңында біз «Сиқырлы қорапша» әдісін қолданамыз. Әр оқушыға сұрақ жазылған қағазды алып, оған жауап береді.





Кері байланыс:

Балалар, бүгінгі сабақ туралы ойларыңызды айтсаңыздар. Сабақ сіздерге ұнады ма? Бүгін қандай жаңа нәрсе үйрендіңіздер? Қандай қиындықтар болды?

«Бағдаршам» әдісі

Үй жұмысы: Презентация бойынша конспект жазып келу.

Сіздер бүгін керемет белсенділік таныттыңыздар! Бүгінгі тақырыпты өмірде қалай қолдануға болатынын көрдіңіздер деп ойлаймын. Жарайсыңдар! Сау болыңыздар!

Бекіту тапсырмасы:

«Сиқырлы қорапша» әдісі арқыла сұрақтарға жауап береді. Бүгінгі сабақтағы білімдерін тексереді.



Кері байланыс:

Сабақ туралы өз пікірін білдіреді:

"Сабақ ұнады ма?"

"Мен барлық тапсырманы дұрыс орындадым ба?"

"Маған қиындық тудырған сәттер болды ма?"

Үй жұмысын алады.

Сау болыңыз!








Бағдаршам әдісі












Сиқырлы қорапша




Classroomscreen



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
19.02.2025
166
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі