Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Crowdfunding (краудфандинг) платформаларының жұмыс істеу қағидалары. 11 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлімі: |
IT STARТUP |
|
Педагогтың аты-жөні: |
Ракишева Гульмира Туленовна |
|
Күні: |
21.02.2024ж |
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны:6 |
Қатыспағандар саны:0 |
Сабақ тақырыбы: |
5.2 Crowdfunding (краудфандинг) платформаларының жұмыс істеу қағидалары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
11.5.3.2- Crownfunding жұмыс істеу принциптерін сипаттау; |
|
Сабақ мақсаттары: |
Crowdfunding платформалардың жұмыс істеу қағидаларын түсіндіреді. |
|
Бағалау критерий: Білім алушы |
|
|
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушы үшін (қысқартылған бағдарлама негізінде) (жоқ) |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
Түсіну, білу,қолдану |
Сабақ барысы:
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Әдіс-тәсілдер/тапсырма |
Қалыптастырушы бағалау |
Ресурстар |
||||||
Сабақтың басы ұйымдастыру кезеңі 3 минут |
Оқушылармен сәлемдесу; Оқушыларды түгендеу; «Шаттық шеңбер» әдісі оқушыларды бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді. |
|
|
||||||
2 минут |
Сынып оқушыларына өткен сабақты еске түсіру мақсатында, шеңбер құру арқылы, «Үздік стартаптардың тізімдерін» ала отырып, шағын 2 топқа бөлінеді. 1 топ – «Citix» 2 топ – «Campeat» |
Әр топта көшбасшы сайланады. Көшбасшы бағалау парағын толтырады. Смайликтермен бағаланады. |
Қима қағаз
https://ppt-online.org/379953 |
||||||
7 минут |
Үй жұмысын тексеру: “Миға шабуыл” әдісі арқылы оқушылар үй тапсырмасын пысықтау. Үш топ үй тапсырмасына байланысты бір-біріне сұрақ қояды (әр топ берілген сұраққа белгіше көтеріп, тез жауап беру керек). Сұрақтар: 1. «Стартап» деген не? 2. Стартапқа тән негізгі белгілерді ата. 3. Стартаптың қандай түрлерін білесің? 4. «Стартап» деген термин қалай пайда болған? 5. «Стартап» термині ағылшын тілінен қалай аударылады? |
Оқушылар мен мұғалімнің қатысуымен |
Оқулық, белгіше (қима қағаз) |
||||||
Жаңа сабақ. 10 минут |
Таныстыру.
Crowdfunding платформасымен танысу – видео сабақ Тапсырма 1. Жеке жұмыс. «Жасырын сөз» Оқушылар берілген сөйлемдерде жасырылған сөздерді табады.
өз .... қызығушылық танытқан адамдарға таныстыра алады.
краудфандинг алаңдары қолданылады. Инклюзивті оқушы тапсырмасы (Қимыл қозғалысында бұзылысы бар оқушы) «Сәйкестендіру» Кестеде берілген мәліметтерді ала отырып, екі бағанды салыстыру бойынша дұрыс жауабын жазады.
|
Өзара бағалау
Дескриптор:
Өзара бағалау
Дескриптор:
|
https://psm7.com/analytics/kraudfanding-kak-privlech-investicii-i-realizovat-mechtu.html
https://www.youtube.com/watch?v=g5mb_qUnV54&t=12s
Оқулық Информатика 11 сынып (Ж.М.Б) Авторлары: В.Г. Архипова Р.Г. Амдамова Н.К. Беристемова К. Б. Кадыракунов
Оқулық Информатика 11 сынып (Ж.М.Б) Авторлары: В.Г. Архипова Р.Г. Амдамова Н.К. Беристемова К. Б. Кадыракунов |
||||||
Сабақтың ортасы 10 минут |
Тапсырма 2. Жұптық жұмыс. «Жұбыңды тап әдісі» Практикалық жұмыс.
Оқушылар бір бірімен жұптасады. Жұбымен берілген мәтінді талқылай отырып, краудфандинг платформасы түрлерінің ерекшеліктерін анықтайды. АКТ құралдарын пайдалана отырып, кестені толтырады.
|
Өзара бағалау
Дескриптор:
|
Оқулық Информатика 11 сынып (Ж.М.Б) Авторлары: В.Г. Архипова Р.Г. Амдамова Н.К. Беристемова К. Б. Кадыракунов
Компьютер
|
||||||
Сабақтың соңы
|
Тапсырма 3. Топтық жумыс. Функционалдық сауаттылықты арттыруға арналған тапсырма. Оқушылар мәнмәтін ала отырып сұрақтарға жауаптарды, өз идеяларын қоса отырып постерге жазады.
StarTime StartTime краудфандинг платформасы қоғамның игілігіне бағытталған коммерциялық, әлеуметтік жобаларға қолдау көрсету мақсатымен құрылды. Ресурсты құрушылар жаңа жобаны жүзеге асырғысы келетіндердің барлығынан өтінім қабылдайды. Автор идеяны тіркегеннен кейін, идея модераторлық бөлмеге түседі, әрі қарай оны маркетологтер, қаржыгерлер мен заңгерлер бағалайды. Егер идея іріктеуден өтсе, шарт жасасу үшін, платформаның талабы бойынша құжаттар топтамасын ұсыну қажет. Міндетті түрде тіркелген ЖШС немесе ЖК статусы болуы тиіс. Осыдан кейін идеяны сайттан көруге болады. Бұдан әрі ақша жинау кезеңі басталады. Егер автор өтінім берілген соманың 50%-ынан аз жинаса, салымшыларға ақша қайтарылып, жоба сәтсіз болып саналады. Науқан сәтті аяқталған кезде, соманың 50%-дан астамы жиналғанда ақша компанияның есепшотына аударылады. Науқан мерзімін жоба авторының өзі анықтайды, ол 30-90 күн аралығын қамтиды.
|
Өзара бағалау
Дескриптор:
|
Оқулық Информатика 11 сынып (Ж.М.Б) Авторлары: В.Г. Архипова Р.Г. Амдамова Н.К. Беристемова К. Б. Кадыракунов
Постер |
||||||
Үй тапсырмасы 1 минут |
«Краудфандингті қолданудың қазіргі қиындықтары, қауіптері мен болашағы» тақырыбына шағын слайд әзірлеңіз. |
|
Слайд |
||||||
Рефлекция 2 минут
|
«Аяқталмаған сөйлем» әдісімен сабақты аяқтайды. «Мұғалімге жеделхат» тақтасына оқушылар стикер жапсыру арқылы орындалады. Оқушылар өздеріне жақын сөйлемді таңдап, айтылған ойды жалғастырады:
|
|
https://bilimdinews.kz/?p=111557 |