|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Отбасы құндылықтары |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Д. Лондон "Мексика ұлы" әңгімесіндегі кейіпкерлер бейнесі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы басты кейіпкерлердің бейнесін анықтайды; Шығармадан кейіпкерлер іс әрекеттері арқылы образын ашады; ЕББҚ: Шығармадағы басты кейіпкерлердің бейнесін анықтайды; Шығармадан кейіпкерлер бейнесін табады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
7 минут |
Ұйымдастыру бөлімі Берілген суреттер арқылы топқа бөліну Жағымды ахуал қалыптастыру Үй тапсырмасын пысықтау «Пазл» ойыны бойынша сұрақтарға жауап беріп, үй тапсырмасын пысықтау Ойтүрткі сұрақтары Әр топқа сурет беріледі Қолдарыңыздағы суретке назар ауадарыңыздар Кімдердің суреті? Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы мен оқу мақсаты қандай болуы мүмкін? Оқушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтады. |
Берілген суреттер арқылы топқа бөлінеді. Үй тапсырмасын пысықтау мақсатында сұрақтарға жауап береді. 1). Ринг - боксшілердің жекпе-жекке шығуы үшін арқанмен қоршалған ойын алаңы. 2). Бокс - арнайы жұмсақ қолғаппен белгілі бір ереже бойынша жекпе- жек күш сынасатын спорт түрі. Жекпе-жекке шықкан екі ойыншы қарсыласының денесінің белгілі бір жеріне дәл сокқберуді көздейді. 3). Нокаут - карсыластың соққысынан есеңгіреп қалуы. 4). Репортёр ақпарат қызметінің негізгі құрамы. 5). Гонг - бокс және боксшылар жайлы безендірілген халықаралық журнал. 6). Секундант спортшының көмекшісі. 7). Төреші - жарыстың әділ, заңдылық аясында өтуін кадағалайтын адам. Оқушылар суретке назар аударып, сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтайды |
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Сурет
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 4 минут Қорғап айту 7 минут Әр топ өз жұмыстарын оқиды. 7 минут
5 минут
3 минут
7 минут |
ТЖ. «Маңыздылық кестесі» Әр топқа кесте беріледі. Алдымен шығармадағы кейіпкерлерді анықтаңыздар Ривера, Дэнни Уорд, төреші, Майкл Келли, Роберт
Топтық жұмыс 2 тапсырма. «Кейіпкерді табу» әдісі арқылы әңгімедегі кейіпкерлердің бейнесін табу. Жұптық жұмыс Шығармадағы негізгі кейіпкерлердің іс әрекеттерін тауып жазу Жеке жұмыс «Ақиқат», «жалған» әдісі арқылы әңгімедегі ақпаратты белгілейміз. Дэннидің бейнесін сипаттауға қатыспайтын сөйлемді сәйкестендір. Тапсырма Ривераның ішкі ойын монолог ретінде жазыңыз |
«Мексика ұлы» әңгімесіндегі кейіпкерлерді тауып, сызбаға жазады
Жұмыстарын әр топ оқиды Кестені толықтырады
Кестені толықтырады
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















