Даланың тұңғыш қоңырауы Ы. Алтынсарин

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Даланың тұңғыш қоңырауы Ы. Алтынсарин

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың басталуы 5 минут 8 минут Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. 1.Психологиялық ахуал қалыптастыру . Топқа бөлу. Қағаз қиындыларынан сөйлем құрау арқылы 1-топ: Кел, Балалар, оқылық! 2-топ: Даланың тұңғыш қоңырауы. 2.Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; Үй жұмысын тексеру. «Кофе» әдісі 1. Дулат Бабатайұлы кім? 2. Ол нешінші жылы дүниеге келді? 3. Оның ұстаздары кімдер? 4. Ақын қайда сауатын ашқан? 5. Толғау дегеніміз не? 6. Риторикалық сұрау дегеніміз не? 7. Ақынның өлеңдері кімге әсер етті? Оқушыларға ой қозғау мақсатында сұрақтар қойылады. Психологиялық ахуал -Салем достым! (амандасады) -Сен қалайсың? (иықтарынан қағады) -Қайда болдың? (құлақтарынан тартады) -Мен сені сағындым! (қолдарын жүректеріне қояды) -Сен келдің! (қолдарын жаяды) -Жақсы болды! (құшақтайды) Сұрақтарға жауап береді. Оқушылардың психологиялық ахуалы қалыптасады. Талқы
Материалдың қысқаша нұсқасы

СҚО Мамлют ауданы «Краснознаменное орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Даланың тұңғыш қоңырауы Ы. Алтынсарин

(Сабақтың тақырыбы)

Бөлім:

2-бөлім: Тәрбиенің қайнар бұлағы

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты :

Егизбаева Светлана Арапбаевна

Күні:

14.11.2023

Сынып: 5а

Қатысушылар саны: 6

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Даланың тұңғыш қоңырауы Ы. Алтынсарин


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

5 А/И 2 Автор бейнесі.Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтау.

Сабақтың мақсаты

Автор бейнесін анықтайды. Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтайды.

  Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басталуы

5 минут














8 минут













Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу.

1.Психологиялық ахуал қалыптастыру .

Топқа бөлу. Қағаз қиындыларынан сөйлем құрау арқылы

1-топ:

Кел, Балалар, оқылық!

2-топ:

Даланың тұңғыш қоңырауы.


2.Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру;

Үй жұмысын тексеру.

«Кофе» әдісі

  1. Дулат Бабатайұлы кім?

  2. Ол нешінші жылы дүниеге келді?

  3. Оның ұстаздары кімдер?

  4. Ақын қайда сауатын ашқан?

  5. Толғау дегеніміз не?

  6. Риторикалық сұрау дегеніміз не?

  7. Ақынның өлеңдері кімге әсер етті?


Оқушыларға ой қозғау мақсатында сұрақтар қойылады.

Психологиялық ахуал

-Салем достым! (амандасады)

-Сен қалайсың? (иықтарынан қағады)

-Қайда болдың? (құлақтарынан тартады)

-Мен сені сағындым! (қолдарын жүректеріне қояды)

-Сен келдің! (қолдарын жаяды)

-Жақсы болды!

(құшақтайды)


Сұрақтарға жауап береді.



Оқушылардың психологиялық ахуалы қалыптасады.

Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша

мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандыра

ды

Жарайсың!

Керемет шешім!
Ойлы шешім!

Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!


Оқулық

5-сынып

Қазақ әдебиеті

«Атамұра» баспасы

2017 ж


ноутбук



Сабақтың ортасы

10 минут












7 минут









Сабақ құпиясын ашу.

Ыбырай Алтынсариннің өмірі мен шығармашылығы туралы баяндап беру



Ыбырай Алтынсарин туралы видео қарау






Топтық жұмыс

Тапсырма

Топтағы өз рөліңізге қатысты берілген

міндетті орындаңыз.

1 баяндаушы - мәтіннің мазмұнын

баяндайды.

2 сұрақ қоюшы - мәтін сюжетінің

дамуына қарай сұрақтар қояды.

3Тыңдаушылар – баяндаушыларды

тыңдайды, сұрақ қоюшылардың

сұрақтарына жауап береді.










Барлығы Ыбырай Алтынсарин туралы

кластер құрады.






Сабақты қорытындылау

«Доп лақтыру»




Үй жұмысы: 10 сұрау құрастыру,

мазмұндау



Рефлексия


«ҚҚҚ» Құнды

Қызық

Қиын






Суреттер арқылы бүгінгі жаңа сабақты болжайды.


Видео қарайды.











Әр топ өздеріне берілген рөл бойынша тапсырмаларды орындайды.










Постерді қорғайды..





Оқушылар-бір- біріне сұраулар қояды және жауап береді.







Жауап береді














Дескриптор

Білім алушы

-ақын туралы баяндайды;

-Ақын туралы 4 сұрау дайындайды;

-шығарма мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.









Бас бармақ жоғары төмен












Суреттер



ноутбук



Оқулық

5-сынып

Қазақ әдебиеті

«Атамұра» баспасы

2018 ж











10 минут














Сабақтың соңы

5 минут






     



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
09.01.2024
405
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі