Бекітемін:
|
Пән: Қазақ тілі |
Мектеп: № 80 мектеп-гимназия |
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: : 100-сабақ |
|
|
Күні: 12 .03.2021ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Омирбекова Назерке |
|
Сынып: 2 «В» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы |
Дара және күрделі зат есім |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: сөйлемдерден зат есімдерді таба алады Көптеген оқушылар: дара және күрделі зат есімдерді анықтай алады Кейбір оқушылар : мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжап айта алады |
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: дара және күрделі зат есімдердің ережесін біледі және мысал келтіреді Талқылауға арналған сұрақтар: Дара және күрделі зат есім дегеніміз не? Мысал келтір. Жазу: жаттығуларды орында |
|
Бағалау критерийлері |
сөйлемдерден зат есімдерді табады. дара және күрделі зат есімдерді анықтайды. мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжап айтады. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Туған жерге деген сүйіспеншілігін арттыру, табиғатты қорғай білуге тәрбиелеу. |
|
Пәнаралық байланыстар |
Музыка, дүниетану, әдебиеттік оқу. |
|
АКТ қолдану дағдылары |
ноутбук |
|
Бастапқы білім |
дара және күрделі зат есімдерді біледі |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 минут 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеріп, зейіндерін сабаққа аудару. Психологиялық ахуал қалыптастыру: Алтын сәуле таратты Жарқырайды қаламыз Жайнай түссін даламыз Қайырлы күн қонақтар Қайырлы күн достар «Өрмекші торы» әдісімен үй тапсырмасын пысықтау. - Зат есім дегеніміз не? - Зат есімнің сұрақтарын ата. -Зат есімнің қандай түрлерімен таныстық? - Дара зат есім дегеніміз не? - Мысал келтір. - Күрделі зат есім дегеніміз не? - Мысал келтір Топқа бөлу: Конфет түстерімен 1 топ- Күрделі зат есім 2 топ- Дара зат есім 3 топ Зат есім |
жіп |
||
|
Сабақтың ортасы 25 минут 2 минут |
Жаңа сабақ Ұжымдық жұмыс 75-жаттығу. Суреттердің көмегімен ертегі құрастырып көр. Ертегіні «Бірде аң патшасы Арыстан ормандағы аңдарды жинап алыпты. Оларға үлкен жарыс өткізілетінін хаббарлап, жарыстың талаптарын түсіндіріпті...» деген сөйлемдерден баста. Жолбарыс: - Олар жетем дегенше мен демала тұрайын. Қосаяқ: - Мәреге қайтсем бірінші жетемін?
Кері байланыс: Микрофон әдісі арқылы
Дескриптор:
Топтық жұмыс Дәптермен жұмыс 76-жаттығу. Көп нүктенің орнына күрделі зат есімдерді тауып жаз. Аңдар: жолбарыс, тасбақа, мүйізтұмсық, сусиыр, т.б. 1-топ: Құстар: түйеқұс, аққу, көкқұтан, бірқазан, т.б. 2-топ: Өсімдіктер: ақжелкен, бақ-бақ, алабота, қазжуа, т.б. 3-топ: Жер-су аттары: Ақтау, Алатау, Көкшетау, Бурабай, Сырдария, т.б. Бағалау: Жұлдызша арқылы бағалау Дескриптор
Ұжымдық жұмыс 77-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, санамақты оқы. Санамақтағы зат есімдерді ата. Бір дегенім – білім, Екі дегенім – елім, Үш дегенім – үкі, Төрт дегенім – түлкі, Бес дегенім – балта Алты дегенім – алқа, Жеті дегенім – желке, Сегіз дегенім – серке, Тоғыз дегенім – тарақ, Он дегенім – орақ Он бір қара жұмбақ. Дескриптор
Мұғалімнің бағалауы: Сергіту сәті. Қара жорға 78-жаттығу Мәтінді көшіріп жаз.Мәтіннен зат есімдерді тап. Олардың дара немесе күрделі екенін айт. Құстардың ең ірісі – түйеқұс. Оның биіктігі екі метрден асады. Аяғы екі саусақты. Қанаты қысқа. Дескриптор
79-жаттығу. «Ойлан, тап» ойыны. Сандарды алып тастап, әріптерді ретімен оқып көр. Қандай сөз шықты? Б1а235л4м7ұ6з0д8ақ910 Балмұздақ Дескриптор.
Жеке жұмыс 81 – жаттығу. «Сыңарын тап» ойыны Ж Тас, егеу барыс, кәсіп Жолбарыс, өнеркәсіп, тасбақа, егеуқұйрық. Дескриптор
|
Видиоролик оқулық Жұмыс дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 5минут |
Кері байланыс Бағалау. Үйге тапсырма: 67-бет 80 - жаттығу |
|
||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлай-сыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||
|
А деңгейлі оқушыға : |
смайликтер |
Қауіпсіздік техникасы ережелері: электр желісін ұстамау. |
||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||
|
|
||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дара және күрделі зат есім
Бекітемін:
|
Пән: Қазақ тілі |
Мектеп: № 80 мектеп-гимназия |
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: : 100-сабақ |
|
|
Күні: 12 .03.2021ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Омирбекова Назерке |
|
Сынып: 2 «В» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы |
Дара және күрделі зат есім |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: сөйлемдерден зат есімдерді таба алады Көптеген оқушылар: дара және күрделі зат есімдерді анықтай алады Кейбір оқушылар : мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжап айта алады |
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: дара және күрделі зат есімдердің ережесін біледі және мысал келтіреді Талқылауға арналған сұрақтар: Дара және күрделі зат есім дегеніміз не? Мысал келтір. Жазу: жаттығуларды орында |
|
Бағалау критерийлері |
сөйлемдерден зат есімдерді табады. дара және күрделі зат есімдерді анықтайды. мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжап айтады. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Туған жерге деген сүйіспеншілігін арттыру, табиғатты қорғай білуге тәрбиелеу. |
|
Пәнаралық байланыстар |
Музыка, дүниетану, әдебиеттік оқу. |
|
АКТ қолдану дағдылары |
ноутбук |
|
Бастапқы білім |
дара және күрделі зат есімдерді біледі |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 минут 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеріп, зейіндерін сабаққа аудару. Психологиялық ахуал қалыптастыру: Алтын сәуле таратты Жарқырайды қаламыз Жайнай түссін даламыз Қайырлы күн қонақтар Қайырлы күн достар «Өрмекші торы» әдісімен үй тапсырмасын пысықтау. - Зат есім дегеніміз не? - Зат есімнің сұрақтарын ата. -Зат есімнің қандай түрлерімен таныстық? - Дара зат есім дегеніміз не? - Мысал келтір. - Күрделі зат есім дегеніміз не? - Мысал келтір Топқа бөлу: Конфет түстерімен 1 топ- Күрделі зат есім 2 топ- Дара зат есім 3 топ Зат есім |
жіп |
||
|
Сабақтың ортасы 25 минут 2 минут |
Жаңа сабақ Ұжымдық жұмыс 75-жаттығу. Суреттердің көмегімен ертегі құрастырып көр. Ертегіні «Бірде аң патшасы Арыстан ормандағы аңдарды жинап алыпты. Оларға үлкен жарыс өткізілетінін хаббарлап, жарыстың талаптарын түсіндіріпті...» деген сөйлемдерден баста. Жолбарыс: - Олар жетем дегенше мен демала тұрайын. Қосаяқ: - Мәреге қайтсем бірінші жетемін?
Кері байланыс: Микрофон әдісі арқылы
Дескриптор:
Топтық жұмыс Дәптермен жұмыс 76-жаттығу. Көп нүктенің орнына күрделі зат есімдерді тауып жаз. Аңдар: жолбарыс, тасбақа, мүйізтұмсық, сусиыр, т.б. 1-топ: Құстар: түйеқұс, аққу, көкқұтан, бірқазан, т.б. 2-топ: Өсімдіктер: ақжелкен, бақ-бақ, алабота, қазжуа, т.б. 3-топ: Жер-су аттары: Ақтау, Алатау, Көкшетау, Бурабай, Сырдария, т.б. Бағалау: Жұлдызша арқылы бағалау Дескриптор
Ұжымдық жұмыс 77-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, санамақты оқы. Санамақтағы зат есімдерді ата. Бір дегенім – білім, Екі дегенім – елім, Үш дегенім – үкі, Төрт дегенім – түлкі, Бес дегенім – балта Алты дегенім – алқа, Жеті дегенім – желке, Сегіз дегенім – серке, Тоғыз дегенім – тарақ, Он дегенім – орақ Он бір қара жұмбақ. Дескриптор
Мұғалімнің бағалауы: Сергіту сәті. Қара жорға 78-жаттығу Мәтінді көшіріп жаз.Мәтіннен зат есімдерді тап. Олардың дара немесе күрделі екенін айт. Құстардың ең ірісі – түйеқұс. Оның биіктігі екі метрден асады. Аяғы екі саусақты. Қанаты қысқа. Дескриптор
79-жаттығу. «Ойлан, тап» ойыны. Сандарды алып тастап, әріптерді ретімен оқып көр. Қандай сөз шықты? Б1а235л4м7ұ6з0д8ақ910 Балмұздақ Дескриптор.
Жеке жұмыс 81 – жаттығу. «Сыңарын тап» ойыны Ж Тас, егеу барыс, кәсіп Жолбарыс, өнеркәсіп, тасбақа, егеуқұйрық. Дескриптор
|
Видиоролик оқулық Жұмыс дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 5минут |
Кері байланыс Бағалау. Үйге тапсырма: 67-бет 80 - жаттығу |
|
||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлай-сыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||
|
А деңгейлі оқушыға : |
смайликтер |
Қауіпсіздік техникасы ережелері: электр желісін ұстамау. |
||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||
|
|
||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||
шағым қалдыра аласыз


