|
Білім беру ұйымының атауы |
Масақ орта мектебі |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Биология |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тлепбергенова Ж.С. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктер |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.1.3 – Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктерді негізгі белгілеріне қарай ажырату |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктердің құрылысын анықтайды. Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктердің айырмашылығын сипаттайды Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктерге мысал келтіріп, дәлелдейді. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Қызығушылықты ояту 5-минут Өткен білімді еске түсіру 5-минут
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу Оқушылар «Тәтті шай» әдісі арқылы үш топқа бөлінеді 1-топ «Асқабақ» 2-топ «Бидай» 3-топ «Қызанақ» 1-ші тапсырма Үй тапсырмасын сұрау Оқушыларға «Wordwall» платформасы арқылы тапсырма беріліп, үй тапсырмасы сұралады Саңырауқұлақтардың жануарлармен ұқсастығы? Жеуге жарамды саңырауқұлақ Жеуге жарамсыз саңырауқұлақ Ашытқы саңырауқұлақ не істейді? Саңырауқұлақтар қай патшалыққа жатады? Қалпақшалы саңырауқұлақ түрі Нанды көгертетін саңырауқұлақ Спирт өнеркәбісінде, нан ашытауда пайдаланылатын саңырауқұлақ? |
Оқушылар кеспе қағаздары арқылы үш топқа бөлінеді Оқушылар экрандағы сұрақтарға жауап береді
|
Топ аттары жазылған кеспе қағаздар арқылы үш топқа бөлінеді
Дискриптор: Оқушылар өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді.Алдыңғы сабақты пысықтайды Жалпы балл: 1 балл |
Интерактивті тақта,
https://wordwall.net/ru/resource/79361250/копия-саңырауқұлақтар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 5-минут
10-минут
5-минут
5-минут
5-минут |
Ұжымдық жұмыс.Оқушыларға жаңа тақырып бойынша мәлімет түсіндіріледі.
2-ші тапсырма Топтық жұмыс «Компьютер» әдісі 1-топ Даражарнақты өсімдіктер дегеніміз не? Қосжарнақты өсімдіктер дегеніміз не? 2-топ Даражарнақты өсімдіктердің жапырақтарының жүйкеленуі мен типтері? Тамыр жүйесінің типтері? 3-топ Даражарнақты тұқымының құрылысының ерекшеліктері? Қосжарнақты өсімдіктердің құрылысы, мысалдар келтіру? 3-ші тапсырма Жұптық жұмыс «Білім поштасы» әдісі «Семантикалық карта» әдісі бойынша «+», «-»қойыңыз.
4-ші тапсырма Жеке жұмыс «Quizizz» платформасы арқылы оқушыларға тест тапсырмалары беріледі
Даражарнақты өсімдіктердің негізгі белгілері қандай? Қосжарнақты өсімдіктердің ерекшеліктері неде?
Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктерді қалай ажыратуға болады? Даражарнақты өсімдіктердің жапырақ құрылымы қандай? Қосжарнақты өсімдіктердің гүл құрылымы қалай? Даражарнақты өсімдіктердің тамыр жүйесі қандай?
Қосжарнақты өсімдіктердің тұқым құрылымы қандай? Даражарнақты өсімдіктердің өсу ерекшеліктері қандай?
Топтық жұмыс «Сәйкестендіру» әдісі арқылы оқушыларға сұрақ-жауап беріледі.
Шашақ тамыр--------------- Даражарнақты Күлтесі де, тостағаншасы да бар--- Қосжарнақты Кіндік тамыр----------- Қосжарнақты Тек бір жапырақ тақтасынан тұрады---- Даражарнақты Бұршақ, үрмебұршақ қай класқа жатады?----- Қосжарнақты Қос жарнақты тұқымның құрылысы? қабығы,екі жарнағы,ұрығы
|
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды
Оқушылар топ болып берілген тапсырманы орындап, қорғайды.
Оқушылар конверттегі тапсырманы орындап, білім поштасына салады
Оқушылар тақтадағы сұрақтарға ұялы телефондары арқылы жауап береді
Оқушылар топтасып сәйкестендіру тапсырмасын орындайды. |
Дискриптор Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділік танытады
Дескриптор: Даражарнақты,қосжарнақты өсімдіктердің анықтамасын біледі. Даражарнақты өсімдіктердің жапырақтарының жүйкеленуі мен типтерін анықтайды. Даражарнақты,қосжарнақты өсімдіктердің құрылысына сипаттама береді Жалпы балл: 3 балл Дескриптор: Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктерді ажыратады. «+», «-» таңбаларын дұрыс қояды. Жалпы балл: 2 балл Дескриптор Даражарнақты,қосжарнақты өсімдіктердің негізгі белгілерін анықтайды Өсу ерекшеліктерін табады Жалпы балл: 2 балл
Дескриптор Даражарнақты,қосжарнақты өсімдіктерді анықтайды Өсімдіктердің түрлерін табады Жалпы балл: 2 балл
|
Интерактивті тақта,
Үлестірмелі қағаздар
Интерактивті тақта Оқулық Қосымша мәліметтер
https://quizizz.com/admin/quiz/670a966bd4ed1ec9df16f963?searchLocale=
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту 2-минут |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
Үй тапсырмасын жазып алу |
Оқулық |
|||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс 3-минут
|
Оқушылардан «Кері байланыс» байланыс алынады. Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар өз-өздерін «Білім таразысы» әдісі арқылы бағалайды
|
Жауап парағы,
|
|||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дара жарнақты және қосжарнақты өсімдіктер
Дара жарнақты және қосжарнақты өсімдіктер
|
Білім беру ұйымының атауы |
Масақ орта мектебі |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Биология |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тлепбергенова Ж.С. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктер |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.1.3 – Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктерді негізгі белгілеріне қарай ажырату |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктердің құрылысын анықтайды. Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктердің айырмашылығын сипаттайды Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктерге мысал келтіріп, дәлелдейді. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Қызығушылықты ояту 5-минут Өткен білімді еске түсіру 5-минут
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу Оқушылар «Тәтті шай» әдісі арқылы үш топқа бөлінеді 1-топ «Асқабақ» 2-топ «Бидай» 3-топ «Қызанақ» 1-ші тапсырма Үй тапсырмасын сұрау Оқушыларға «Wordwall» платформасы арқылы тапсырма беріліп, үй тапсырмасы сұралады Саңырауқұлақтардың жануарлармен ұқсастығы? Жеуге жарамды саңырауқұлақ Жеуге жарамсыз саңырауқұлақ Ашытқы саңырауқұлақ не істейді? Саңырауқұлақтар қай патшалыққа жатады? Қалпақшалы саңырауқұлақ түрі Нанды көгертетін саңырауқұлақ Спирт өнеркәбісінде, нан ашытауда пайдаланылатын саңырауқұлақ? |
Оқушылар кеспе қағаздары арқылы үш топқа бөлінеді Оқушылар экрандағы сұрақтарға жауап береді
|
Топ аттары жазылған кеспе қағаздар арқылы үш топқа бөлінеді
Дискриптор: Оқушылар өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді.Алдыңғы сабақты пысықтайды Жалпы балл: 1 балл |
Интерактивті тақта,
https://wordwall.net/ru/resource/79361250/копия-саңырауқұлақтар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 5-минут
10-минут
5-минут
5-минут
5-минут |
Ұжымдық жұмыс.Оқушыларға жаңа тақырып бойынша мәлімет түсіндіріледі.
2-ші тапсырма Топтық жұмыс «Компьютер» әдісі 1-топ Даражарнақты өсімдіктер дегеніміз не? Қосжарнақты өсімдіктер дегеніміз не? 2-топ Даражарнақты өсімдіктердің жапырақтарының жүйкеленуі мен типтері? Тамыр жүйесінің типтері? 3-топ Даражарнақты тұқымының құрылысының ерекшеліктері? Қосжарнақты өсімдіктердің құрылысы, мысалдар келтіру? 3-ші тапсырма Жұптық жұмыс «Білім поштасы» әдісі «Семантикалық карта» әдісі бойынша «+», «-»қойыңыз.
4-ші тапсырма Жеке жұмыс «Quizizz» платформасы арқылы оқушыларға тест тапсырмалары беріледі
Даражарнақты өсімдіктердің негізгі белгілері қандай? Қосжарнақты өсімдіктердің ерекшеліктері неде?
Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктерді қалай ажыратуға болады? Даражарнақты өсімдіктердің жапырақ құрылымы қандай? Қосжарнақты өсімдіктердің гүл құрылымы қалай? Даражарнақты өсімдіктердің тамыр жүйесі қандай?
Қосжарнақты өсімдіктердің тұқым құрылымы қандай? Даражарнақты өсімдіктердің өсу ерекшеліктері қандай?
Топтық жұмыс «Сәйкестендіру» әдісі арқылы оқушыларға сұрақ-жауап беріледі.
Шашақ тамыр--------------- Даражарнақты Күлтесі де, тостағаншасы да бар--- Қосжарнақты Кіндік тамыр----------- Қосжарнақты Тек бір жапырақ тақтасынан тұрады---- Даражарнақты Бұршақ, үрмебұршақ қай класқа жатады?----- Қосжарнақты Қос жарнақты тұқымның құрылысы? қабығы,екі жарнағы,ұрығы
|
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды
Оқушылар топ болып берілген тапсырманы орындап, қорғайды.
Оқушылар конверттегі тапсырманы орындап, білім поштасына салады
Оқушылар тақтадағы сұрақтарға ұялы телефондары арқылы жауап береді
Оқушылар топтасып сәйкестендіру тапсырмасын орындайды. |
Дискриптор Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділік танытады
Дескриптор: Даражарнақты,қосжарнақты өсімдіктердің анықтамасын біледі. Даражарнақты өсімдіктердің жапырақтарының жүйкеленуі мен типтерін анықтайды. Даражарнақты,қосжарнақты өсімдіктердің құрылысына сипаттама береді Жалпы балл: 3 балл Дескриптор: Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктерді ажыратады. «+», «-» таңбаларын дұрыс қояды. Жалпы балл: 2 балл Дескриптор Даражарнақты,қосжарнақты өсімдіктердің негізгі белгілерін анықтайды Өсу ерекшеліктерін табады Жалпы балл: 2 балл
Дескриптор Даражарнақты,қосжарнақты өсімдіктерді анықтайды Өсімдіктердің түрлерін табады Жалпы балл: 2 балл
|
Интерактивті тақта,
Үлестірмелі қағаздар
Интерактивті тақта Оқулық Қосымша мәліметтер
https://quizizz.com/admin/quiz/670a966bd4ed1ec9df16f963?searchLocale=
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту 2-минут |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
Үй тапсырмасын жазып алу |
Оқулық |
|||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс 3-минут
|
Оқушылардан «Кері байланыс» байланыс алынады. Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар өз-өздерін «Білім таразысы» әдісі арқылы бағалайды
|
Жауап парағы,
|
|||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






















