|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5 сынып |
||||||||||||||||
|
Күні: |
02.10.2024ж |
||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5.1В Натурал сандардың бөлінгіштігі |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дәреже |
||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.1.2.4 бірдей сандардың көбейтіндісін дәреже түрінде жазу |
||||||||||||||||
|
Бағалау критериі: |
Дәреже ұғымымен таныстыру. Дәреженің оқылуын, жазылуын, негізі және дәреженің көрсеткішін үйрету. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. Көңіл күйлерін смайликтер арқылы білу.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Үй тапсырмасын тексеру. «Ой қозғау» Сұрақтар: 1.Дәреже дегеніміз не? 2.Дәреже негізі деген не? 3.Дәреженің көрсеткіші деген не? 4. |
«Барабан» әдісі бойынша сұраққа жауап алу. Оқушылар өз еркімен шығады. Оқушылар өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Оқушылар өз ойларын ұсына отырып, анықтамаларды талдайды, түсіндіреді немесе өзгелердің жауаптарын дәйектейді. Бір-бірлерінің жауаптарын тыңдай отырып, толықтырады. |
Оқушы белсенділігіне қарай педагогтің ауызша бағалауы жүреді. Ынталандыру сөздерін қолданады. «Жақсы», «Жарайсың», «Өте жақсы» |
Презентация https://wheelofnames.com/ru/ |
|||||||||||||
|
5 мин |
Білімді жетілдіру. « Ойлан,жұптас,пікірлес» әдісі Жұптық жұмыс Сұрақтарға жауап беріңіз («иә» – плюс, «жоқ» – минус) 1. 32 9-ға тең (+) 2. 23 дәрежесінің негізі 3-ке тең (–) 3. 23 дәрежесінің көрсеткіші 3-ке тең (+) 4. 25 саны дәреже түрінде 62-қа тең (–) 5. 16 = 42 (+) 6. 33=27 өрнегінің мәні 3-ке тең (–) 7. 9∙9∙9∙9∙9∙9 тең 94 -не(–) 8. 1∙1∙1∙1∙1=1. (+) |
Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады
|
|
Презентация Таратпа қағаздар
|
|||||||||||||
|
15 минут
5 мин |
Топтық жұмыс.
1- тапсырма. Есептеңдер: 1)5*102; 2)7*23; 3)4*32 2- тапсырма .Көлемі 64 см3-ге тең кубтың қабырғасы нешеге тең? 3- тапсырма. Әр қайсысының көлемі 1 см3 тең 27 текшеден бір куб құралған. Құралған кубтың бір жағының ауданын табыңыз.
Сергіту cәті. – Слайдтан тапсырмаларды көрсетемін. Егер тұжырым дұрыс болса қол шапалақтаңыз, ал егер келіспесеңіз басыңызды шайқаңыз. 1. 38 өрнегінде дәреженің көрсеткіші 8-ге тең 2. m3 дәрежесін көбейтіні түрінде көрсетініз: m∙m∙m∙m 3. 32+1 сандық өрнегінің мәні 10 –ға тең. 4. 120 дәрежесінің мәні 20-ға тең. 5. х∙х=16 теңдеуінің түбірі 4. 6. Егер х3=27 болса, х-тің мәні 9 болады. 7. 22∙3+5 өрнегінің мәні 17-ге тең. |
Оқушылар санды дәреже түрінде көрсетеді. Дәреженің мәні мен көрсеткіші бойынша негізін табу керек.
Бағалау кестесі
Сергіту сәтінде оқушылар көңіл-күйін және есте сақтауын дамытуға арналған есептерді шығарады. 1.иә 2.жоқ 3.иә 4.жоқ 5.иә 6.жоқ 7.иә |
Топтар өзара бағалау жүргізеді.
|
Презентация Таратпа қағаздар
|
|||||||||||||
|
10мин |
Кітаппен жұмыс №259,№261 есептерді шығарады.
|
Оқушылар берілген тапсырмаға орындайды. Оқушылар өз ойларын ұсына отырып, анықтамаларды талдайды, түсіндіреді немесе өзгелердің жауаптарын дәйектейді. Бір-бірлерінің жауаптарын тыңдай отырып, толықтырады.
|
|
Кітап Күнделек.кз |
|||||||||||||
|
5 минут
|
Бүгінгі сабақта:
Үйге тапсырма: №260 Кері байланыс.
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау Оқушылар бүгінгі сабақ туралы өз ойларын стикерге жазып,тақтаға жапсырады |
|
Презентация Таратпа қағаздар стикер
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дәреже.5-сынып.Ашық сабақ
Дәреже.5-сынып.Ашық сабақ
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5 сынып |
||||||||||||||||
|
Күні: |
02.10.2024ж |
||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5.1В Натурал сандардың бөлінгіштігі |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дәреже |
||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.1.2.4 бірдей сандардың көбейтіндісін дәреже түрінде жазу |
||||||||||||||||
|
Бағалау критериі: |
Дәреже ұғымымен таныстыру. Дәреженің оқылуын, жазылуын, негізі және дәреженің көрсеткішін үйрету. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. Көңіл күйлерін смайликтер арқылы білу.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Үй тапсырмасын тексеру. «Ой қозғау» Сұрақтар: 1.Дәреже дегеніміз не? 2.Дәреже негізі деген не? 3.Дәреженің көрсеткіші деген не? 4. |
«Барабан» әдісі бойынша сұраққа жауап алу. Оқушылар өз еркімен шығады. Оқушылар өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Оқушылар өз ойларын ұсына отырып, анықтамаларды талдайды, түсіндіреді немесе өзгелердің жауаптарын дәйектейді. Бір-бірлерінің жауаптарын тыңдай отырып, толықтырады. |
Оқушы белсенділігіне қарай педагогтің ауызша бағалауы жүреді. Ынталандыру сөздерін қолданады. «Жақсы», «Жарайсың», «Өте жақсы» |
Презентация https://wheelofnames.com/ru/ |
|||||||||||||
|
5 мин |
Білімді жетілдіру. « Ойлан,жұптас,пікірлес» әдісі Жұптық жұмыс Сұрақтарға жауап беріңіз («иә» – плюс, «жоқ» – минус) 1. 32 9-ға тең (+) 2. 23 дәрежесінің негізі 3-ке тең (–) 3. 23 дәрежесінің көрсеткіші 3-ке тең (+) 4. 25 саны дәреже түрінде 62-қа тең (–) 5. 16 = 42 (+) 6. 33=27 өрнегінің мәні 3-ке тең (–) 7. 9∙9∙9∙9∙9∙9 тең 94 -не(–) 8. 1∙1∙1∙1∙1=1. (+) |
Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады
|
|
Презентация Таратпа қағаздар
|
|||||||||||||
|
15 минут
5 мин |
Топтық жұмыс.
1- тапсырма. Есептеңдер: 1)5*102; 2)7*23; 3)4*32 2- тапсырма .Көлемі 64 см3-ге тең кубтың қабырғасы нешеге тең? 3- тапсырма. Әр қайсысының көлемі 1 см3 тең 27 текшеден бір куб құралған. Құралған кубтың бір жағының ауданын табыңыз.
Сергіту cәті. – Слайдтан тапсырмаларды көрсетемін. Егер тұжырым дұрыс болса қол шапалақтаңыз, ал егер келіспесеңіз басыңызды шайқаңыз. 1. 38 өрнегінде дәреженің көрсеткіші 8-ге тең 2. m3 дәрежесін көбейтіні түрінде көрсетініз: m∙m∙m∙m 3. 32+1 сандық өрнегінің мәні 10 –ға тең. 4. 120 дәрежесінің мәні 20-ға тең. 5. х∙х=16 теңдеуінің түбірі 4. 6. Егер х3=27 болса, х-тің мәні 9 болады. 7. 22∙3+5 өрнегінің мәні 17-ге тең. |
Оқушылар санды дәреже түрінде көрсетеді. Дәреженің мәні мен көрсеткіші бойынша негізін табу керек.
Бағалау кестесі
Сергіту сәтінде оқушылар көңіл-күйін және есте сақтауын дамытуға арналған есептерді шығарады. 1.иә 2.жоқ 3.иә 4.жоқ 5.иә 6.жоқ 7.иә |
Топтар өзара бағалау жүргізеді.
|
Презентация Таратпа қағаздар
|
|||||||||||||
|
10мин |
Кітаппен жұмыс №259,№261 есептерді шығарады.
|
Оқушылар берілген тапсырмаға орындайды. Оқушылар өз ойларын ұсына отырып, анықтамаларды талдайды, түсіндіреді немесе өзгелердің жауаптарын дәйектейді. Бір-бірлерінің жауаптарын тыңдай отырып, толықтырады.
|
|
Кітап Күнделек.кз |
|||||||||||||
|
5 минут
|
Бүгінгі сабақта:
Үйге тапсырма: №260 Кері байланыс.
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау Оқушылар бүгінгі сабақ туралы өз ойларын стикерге жазып,тақтаға жапсырады |
|
Презентация Таратпа қағаздар стикер
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















