|
Бөлім: |
|
|||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Дәстүрлі өнер мен заманауи интерпретация байланысы |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.6.2 бұйымды дайындау мен безендіру барысында заманауи және дәстүрлі емес материалдарды қолданудың өзіндік (оригиналды) шешімдері мен жолдарын ұсыну |
|||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Дәстүрлі өнер үлгілерін қазіргі заманда қолдану жолдарын талдайды. |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сыныптағы оқушыларды түгендеу. Оқу құралдарын байқау. Психологиялық ахуал қалыптастыру.
|
Сәлемдеседі Психология-лық ахуал қалыптастыру ісіне қатысады. |
Ауызша қолдау |
|
||||
|
Сабақтың ортасы
15 мин 13 мин |
Жаңа сабақ. Қазақтың дәстүрлі өнері – ою-өрнек, зергерлік бұйымдар, киіз басу, ағаш және тері өңдеу – қазіргі заманғы өнер туындыларында жаңа сипатта көрініс табуда. Мысалы, заманауи суретшілер мен дизайнерлер ұлттық нақыштарды пайдалана отырып, жаңа стильдер мен бағыттарды қалыптастыруда «Торлы диаграмма» әдісі арқылы «Ұлттық өнер – болашақпен үндесу» тақырыбында ақпараттық постер жаса.
Практикалық жұмыс Эскиз жасау Қағаз бетіне ұлттық ою түрін немесе дәстүрлі элементті заманауи стильмен қайта салады. Өз дизайнына түсініктеме жазады: қандай мағына, қандай элементтер қолданылды. Пікірталас Дәстүрлі өнерді қазіргі заманға бейімдеу дұрыс па, әлде түпнұсқалық қалпында сақтау керек пе?
|
Сұрақтарға жауап береді. Тақырып бойынша постер жасайды. Қағаз бетіне ою түрлерін салады. Дәстүрлі өнерді қазіргі заманға бейімдеу туралы ойларны айтады. |
Шапалақ тау
|
интерактивті тақта
Пікірталас |
||||
|
7 мин |
« |
Сұрақ-жауап |
«Бес жұлдыз» әдісі
|
|
||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс: «Маған ең көп ұнаған әдіс...» «Мен келесі жолы... |
Тапсырма бойынша ой қорытып, сабаққа рефлексия жасайды. |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дәстүрлі өнер мен заманауи интерпретация байланысы
Дәстүрлі өнер мен заманауи интерпретация байланысы
|
Бөлім: |
|
|||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Дәстүрлі өнер мен заманауи интерпретация байланысы |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.6.2 бұйымды дайындау мен безендіру барысында заманауи және дәстүрлі емес материалдарды қолданудың өзіндік (оригиналды) шешімдері мен жолдарын ұсыну |
|||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Дәстүрлі өнер үлгілерін қазіргі заманда қолдану жолдарын талдайды. |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сыныптағы оқушыларды түгендеу. Оқу құралдарын байқау. Психологиялық ахуал қалыптастыру.
|
Сәлемдеседі Психология-лық ахуал қалыптастыру ісіне қатысады. |
Ауызша қолдау |
|
||||
|
Сабақтың ортасы
15 мин 13 мин |
Жаңа сабақ. Қазақтың дәстүрлі өнері – ою-өрнек, зергерлік бұйымдар, киіз басу, ағаш және тері өңдеу – қазіргі заманғы өнер туындыларында жаңа сипатта көрініс табуда. Мысалы, заманауи суретшілер мен дизайнерлер ұлттық нақыштарды пайдалана отырып, жаңа стильдер мен бағыттарды қалыптастыруда «Торлы диаграмма» әдісі арқылы «Ұлттық өнер – болашақпен үндесу» тақырыбында ақпараттық постер жаса.
Практикалық жұмыс Эскиз жасау Қағаз бетіне ұлттық ою түрін немесе дәстүрлі элементті заманауи стильмен қайта салады. Өз дизайнына түсініктеме жазады: қандай мағына, қандай элементтер қолданылды. Пікірталас Дәстүрлі өнерді қазіргі заманға бейімдеу дұрыс па, әлде түпнұсқалық қалпында сақтау керек пе?
|
Сұрақтарға жауап береді. Тақырып бойынша постер жасайды. Қағаз бетіне ою түрлерін салады. Дәстүрлі өнерді қазіргі заманға бейімдеу туралы ойларны айтады. |
Шапалақ тау
|
интерактивті тақта
Пікірталас |
||||
|
7 мин |
« |
Сұрақ-жауап |
«Бес жұлдыз» әдісі
|
|
||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс: «Маған ең көп ұнаған әдіс...» «Мен келесі жолы... |
Тапсырма бойынша ой қорытып, сабаққа рефлексия жасайды. |
||||||
шағым қалдыра аласыз








Өрмекшінің
торы» әдісі












