Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
6-бөлім. Қозғалыс ойындардың әралуандығы |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Шомеева Ақмарал |
||||||
|
Күні |
10.02.2025ж |
||||||
|
Сынып |
2 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дәстүрлі қазақтың ойындары |
||||||
|
Оқыту мақсаттары |
2.1.5.1 кеңістікте және динамикада қарапайым өзгерістермен іс-қимылдарды ұғыну және жеткізе білу |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Эстафеталық жарыс кезінде қазақтың ұлттық ойындарында кеңістіктердегі іс-қимылдарды түсінеді. Қазақтың ұлттық ойындарын біледі. |
||||||
|
Құндылықтар |
Жасампаздық және жаңашылдық |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 15 - минут |
Оқушыларды сапқа тұрғызу, сәлемдесу. Оқушылардың көңіл күйіне,сабаққа дайындығына назар аудару, талапқа,тақырыпқа сай әрекет ету мен киінуді қатаң талап ету, сабақ барысында жайлы жағдай туғызу, сабақ барысында техника қауіпсіздік ережелерін сақтауды еске салу. Оқу мақсатымен сабақтың мақсатын түсіндіру. Сабақтың тақырыбымен таныстыру.. Сергіту сәтін ұйымдастыру: «Сандар тізбегі» әдісі. |
1.Бір орында: Оңға,солға,кері бұрылу. 2.Жүру: жүру кезіндегі жаттығулар, қолды жоғары көтеріп, аяқтың ұшымен жүру. Қолды белге қойып, өкшемен жүру. Жартылай отырып,толық отырып жүру. 3.Жүгіру: жүгіру кезіндегі жттығулар, еркін жүгіру, тізені көтеріп жүгіру, аяқты артқа сермеп жүгіру, секіру, үдей жүгіру, жүріске ауысып, тыныс алу жаттығуларын орындау. 4.Бір орында жалпы дене шынықтыру жаттығуларын орындау, дене бітімінің дұрыс қалыптасуына арналған жаттығулар, төзімділікке арналған, аяқ балтырына күш түсіру жаттығулары, тыныс алуды қалпына келтіру жаттығуларын жасау. |
Қалыптастырушы бағалау әдістері: мақтау, мадақтау, ишара арқалы. |
Кең, таза кеңістік әрбір әрекет үшін мұғалімге ысқырық |
|||
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Тапсырма: Қауіпсіздік ережені естеріне салу. . Қазақтың ұлттық ойындарынан эстафеталық жарыс. «Жарыс сабағы» әдісі:
Оқушылар кезек – кезекпен жүгіреді.
Бір оқушы жүгіріп барып теңгені қояды, келесі оқушы соны алып келеді.
Оқушылар кезек –кезекпен атқа отырып, допты алып келеді, келесісі апарып келеді
Кедергілер арасымен өтіп, доптарды ұстап жүгіріп келеді, келесі оқушыға беріп, оны апарады.
Оқушылар арқанды бірдей тартады. |
Дескриптор: -оқушылар қауіпсіздік ережені сақтайды - әр тапсырманы дұрыс орындайды. -қазақтың ұлттық ойындарын түсінеді |
Оқушыларды мадақтау. Әр тапсырманы смайликтер арқылы бағалау. |
Кең, таза кеңістік Ысқырық, доп, кедергілер, теннис таяқшасы, асық, арқан |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сапқа тұрғызу, сабақты қорытындылау, үй тапсырмасын беру. Тиімді кері байланыс ұсынамын. ИЯ және ЖОҚ ойыны |
Демді ретке келтіру тәсілдерін пайдалану арқылы,тыныс алу жаттығуларын орындап, жүрек тамыр соғысын ретке келтіреді. |
Оқушылардың сабақтан алған әсерлерін «Қоржын»әдісімен бағалау |
Қоржынға салатын асықтар |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дәстүрлі қазақтың ойындары
Дәстүрлі қазақтың ойындары
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
6-бөлім. Қозғалыс ойындардың әралуандығы |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Шомеева Ақмарал |
||||||
|
Күні |
10.02.2025ж |
||||||
|
Сынып |
2 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дәстүрлі қазақтың ойындары |
||||||
|
Оқыту мақсаттары |
2.1.5.1 кеңістікте және динамикада қарапайым өзгерістермен іс-қимылдарды ұғыну және жеткізе білу |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Эстафеталық жарыс кезінде қазақтың ұлттық ойындарында кеңістіктердегі іс-қимылдарды түсінеді. Қазақтың ұлттық ойындарын біледі. |
||||||
|
Құндылықтар |
Жасампаздық және жаңашылдық |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 15 - минут |
Оқушыларды сапқа тұрғызу, сәлемдесу. Оқушылардың көңіл күйіне,сабаққа дайындығына назар аудару, талапқа,тақырыпқа сай әрекет ету мен киінуді қатаң талап ету, сабақ барысында жайлы жағдай туғызу, сабақ барысында техника қауіпсіздік ережелерін сақтауды еске салу. Оқу мақсатымен сабақтың мақсатын түсіндіру. Сабақтың тақырыбымен таныстыру.. Сергіту сәтін ұйымдастыру: «Сандар тізбегі» әдісі. |
1.Бір орында: Оңға,солға,кері бұрылу. 2.Жүру: жүру кезіндегі жаттығулар, қолды жоғары көтеріп, аяқтың ұшымен жүру. Қолды белге қойып, өкшемен жүру. Жартылай отырып,толық отырып жүру. 3.Жүгіру: жүгіру кезіндегі жттығулар, еркін жүгіру, тізені көтеріп жүгіру, аяқты артқа сермеп жүгіру, секіру, үдей жүгіру, жүріске ауысып, тыныс алу жаттығуларын орындау. 4.Бір орында жалпы дене шынықтыру жаттығуларын орындау, дене бітімінің дұрыс қалыптасуына арналған жаттығулар, төзімділікке арналған, аяқ балтырына күш түсіру жаттығулары, тыныс алуды қалпына келтіру жаттығуларын жасау. |
Қалыптастырушы бағалау әдістері: мақтау, мадақтау, ишара арқалы. |
Кең, таза кеңістік әрбір әрекет үшін мұғалімге ысқырық |
|||
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Тапсырма: Қауіпсіздік ережені естеріне салу. . Қазақтың ұлттық ойындарынан эстафеталық жарыс. «Жарыс сабағы» әдісі:
Оқушылар кезек – кезекпен жүгіреді.
Бір оқушы жүгіріп барып теңгені қояды, келесі оқушы соны алып келеді.
Оқушылар кезек –кезекпен атқа отырып, допты алып келеді, келесісі апарып келеді
Кедергілер арасымен өтіп, доптарды ұстап жүгіріп келеді, келесі оқушыға беріп, оны апарады.
Оқушылар арқанды бірдей тартады. |
Дескриптор: -оқушылар қауіпсіздік ережені сақтайды - әр тапсырманы дұрыс орындайды. -қазақтың ұлттық ойындарын түсінеді |
Оқушыларды мадақтау. Әр тапсырманы смайликтер арқылы бағалау. |
Кең, таза кеңістік Ысқырық, доп, кедергілер, теннис таяқшасы, асық, арқан |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сапқа тұрғызу, сабақты қорытындылау, үй тапсырмасын беру. Тиімді кері байланыс ұсынамын. ИЯ және ЖОҚ ойыны |
Демді ретке келтіру тәсілдерін пайдалану арқылы,тыныс алу жаттығуларын орындап, жүрек тамыр соғысын ретке келтіреді. |
Оқушылардың сабақтан алған әсерлерін «Қоржын»әдісімен бағалау |
Қоржынға салатын асықтар |
|||
шағым қалдыра аласыз













