|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 3. «Мәдени мұра» |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Дауылпаз – бабалар мұрасы |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.2.1.1* берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану 4.2.2.1 берілген тірек сөздер мен жоспардың негізінде қысқа монолог құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Оқушылардың барлығы: берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табады және сөйлеу барысында қолданады, берілген тірек сөздер мен жоспардың негізінде қысқа монолог құрастырады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ертеңгілік шеңбер. «Мен саған тілеймін»
Үй тапсырмасын тексеру Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады. Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін! |
Қолпаштау |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: • ұрпақ • жау • жорық • бақсы • жаршы • дауыс *күшейткіш Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы: 2. 1-тапсырма Суретпен таныс. Онда болып жатқан оқиғаны көршіңмен талқыла. 1) Әсет неден қорқып тұр деп ойлайсың? 2) Айғайлап тұрған адам – кім? 3) Балалар қандай хабар естіді? Жақсы хабар ма әлде жаман хабар ма? 3. 2-тапсырма Мәтінді тыңда және оқы. Өз болжамыңды тексер. Сөйлемдердің дұрыс не бұрыс екенін анықта. Дауылпаз – ғасырлар бойы ұрпақтан ұрпаққа беріліп келе жатқан мәдени мұра. Дауылпазды, менің білуімше, ата-бабамыз соғыста (әскери жорықта) қолданған. Өз әске- ріне белгі берген. Кейде бақсылар да дауылпазды ауруды емдеу кезінде қолданған. Оған қоса аң аулау кезінде оны аңшылар да пайдаланған. Бүгінде дауылпазды «музыка- лық аспап», – деп білеміз. Кеше «жаршыны» көргенде қатты қорықтым. «Жау келді» деп түсіндім. Бұрынғы заманда дауыс күшейткіш, газет пен журнал болмаған. Жаршы халықты өзіне қарату үшін дауылпаз соғады. Көне ғасырда дауылпаз өте маңыз- ды құрал болған. |
Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Өте жақсы дауыс күшейткіш
Айтылым/Оқылым Сурет бойынша сөйлемдер құрастырып, сұрақтарға жауап береді.
2-тапсырма Мәтінді тыңдайды және оқиды. Өз болжамыңды тексереді. Сөйлемдердің дұрыс не бұрыс екенін анықтайды. 1. Дауылпазды бұрын тек аң аулау үшін қолданған. 2. Дауылпазды бақсылар пайдаланбаған. 3. Дауылпазды жаршылар қолданған. ә) Оқиғаның жалғасын болжап айт. Қоршауда берілген сөздерді пайдалан. |
«Бас бармақ»
Дескриптор: -сурет бойынша сөйлемдер құрастырып, сұрақтарға жауап береді Дескриптор: Мәтінді тыңдайды және оқиды. Өз болжамыңды тексереді. Сөйлемдердің дұрыс не бұрыс екенін анықтайды. |
Слайд Слайд Оқулық 107 бет Слайд Оқулық 108-109бет |
||
|
|
Сергіту сәті |
|
||||
|
|
6. Тыңдалым.Жазылым. Айтылым. 4 тапсырма Сөйлемдерді салыстыр.
Дескриптор:
|
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 109 бет 5-тапсырма |
|
||||
|
|
"Жүрек жылуы" рефлексиясы
|
Оқушылар сабақтан алған жағымды әсерлерін стикерлерге жазып, тақтадаға журек суретіне жабыстырады. |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дауылпаз – бабалар мұрасы
Дауылпаз – бабалар мұрасы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 3. «Мәдени мұра» |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Дауылпаз – бабалар мұрасы |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.2.1.1* берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану 4.2.2.1 берілген тірек сөздер мен жоспардың негізінде қысқа монолог құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Оқушылардың барлығы: берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табады және сөйлеу барысында қолданады, берілген тірек сөздер мен жоспардың негізінде қысқа монолог құрастырады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ертеңгілік шеңбер. «Мен саған тілеймін»
Үй тапсырмасын тексеру Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады. Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін! |
Қолпаштау |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: • ұрпақ • жау • жорық • бақсы • жаршы • дауыс *күшейткіш Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы: 2. 1-тапсырма Суретпен таныс. Онда болып жатқан оқиғаны көршіңмен талқыла. 1) Әсет неден қорқып тұр деп ойлайсың? 2) Айғайлап тұрған адам – кім? 3) Балалар қандай хабар естіді? Жақсы хабар ма әлде жаман хабар ма? 3. 2-тапсырма Мәтінді тыңда және оқы. Өз болжамыңды тексер. Сөйлемдердің дұрыс не бұрыс екенін анықта. Дауылпаз – ғасырлар бойы ұрпақтан ұрпаққа беріліп келе жатқан мәдени мұра. Дауылпазды, менің білуімше, ата-бабамыз соғыста (әскери жорықта) қолданған. Өз әске- ріне белгі берген. Кейде бақсылар да дауылпазды ауруды емдеу кезінде қолданған. Оған қоса аң аулау кезінде оны аңшылар да пайдаланған. Бүгінде дауылпазды «музыка- лық аспап», – деп білеміз. Кеше «жаршыны» көргенде қатты қорықтым. «Жау келді» деп түсіндім. Бұрынғы заманда дауыс күшейткіш, газет пен журнал болмаған. Жаршы халықты өзіне қарату үшін дауылпаз соғады. Көне ғасырда дауылпаз өте маңыз- ды құрал болған. |
Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Өте жақсы дауыс күшейткіш
Айтылым/Оқылым Сурет бойынша сөйлемдер құрастырып, сұрақтарға жауап береді.
2-тапсырма Мәтінді тыңдайды және оқиды. Өз болжамыңды тексереді. Сөйлемдердің дұрыс не бұрыс екенін анықтайды. 1. Дауылпазды бұрын тек аң аулау үшін қолданған. 2. Дауылпазды бақсылар пайдаланбаған. 3. Дауылпазды жаршылар қолданған. ә) Оқиғаның жалғасын болжап айт. Қоршауда берілген сөздерді пайдалан. |
«Бас бармақ»
Дескриптор: -сурет бойынша сөйлемдер құрастырып, сұрақтарға жауап береді Дескриптор: Мәтінді тыңдайды және оқиды. Өз болжамыңды тексереді. Сөйлемдердің дұрыс не бұрыс екенін анықтайды. |
Слайд Слайд Оқулық 107 бет Слайд Оқулық 108-109бет |
||
|
|
Сергіту сәті |
|
||||
|
|
6. Тыңдалым.Жазылым. Айтылым. 4 тапсырма Сөйлемдерді салыстыр.
Дескриптор:
|
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 109 бет 5-тапсырма |
|
||||
|
|
"Жүрек жылуы" рефлексиясы
|
Оқушылар сабақтан алған жағымды әсерлерін стикерлерге жазып, тақтадаға журек суретіне жабыстырады. |
|
|||
шағым қалдыра аласыз

















