|
Бөлім: |
Тәрбиенің қайнар бұлағы |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дауылпаз ақынның жырын оқып, жаттайық! |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.3.1. Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу 5.1.4.1.Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа оқу |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашып, көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқиды. |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Әділдік пен жауапкершілік: орындалатын тапсырмалар арқылы өскелең ұрпақты отанын құрметтеуге, патриоттыққа тәрбиелеу. Апта дәйексөзі: «Әділдік пен жауапкершілік - біртұтас ұғым!» |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Ұйымдастыру кезеңі.
Әр сұраққа бір сөйлеммен жауап беріңдер.
|
Оқушылар зейіндерін сабаққа аударады; Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
1-10 балл Мақтау , мадақтау Дескриптор: 1. Өлең мазмұнын түсініп, тұжырым жасайды; 2. Ер жігітке тән қасиеттерді өлеңнен табады; 3. Қасиеттерді өз сөзімен дәлелдеп жазады. Дескриптор: 1. Кейіпкердің сырт келбетін сипаттайды; 2. Іс-әрекеттеріне сүйеніп, образын ашады; 3. Автор идеясымен байланыстырып тұжырым жасайды.
1. Берілген тақырыпқа өз көзқарасын білдіреді (Менің ойымша...); 2. Өз ойын нақты себеппен түсіндіреді (Себебі, мен оны былай түсіндіремін...); 3. Мысал немесе дәлел келтіреді (Оны мен мына мысалмен дәлелдей аламын...); 4. Қорытынды шешім шығарады (Осыған байланысты мен мынадай шешімге келдім...).
|
Оқулық, жұмыс дәптер, слайд |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Нұсқаулық: 1. Шығармадағы негізгі кейіпкер – Ақтанның портреттік сипаттамасын анықтаңдар. 2. Ақтанның іс-әрекеті мен сөйлеген сөздеріне назар аудара отырып, оның қандай адам екенін сипаттаңдар. 3. Кейіпкердің мінезі мен ішкі жан дүниесін оның әрекеттері арқылы дәлелдеңдер. 4. Ақтан образы арқылы автор қандай ой айтқысы келгенін тұжырымдаңдар іс-әрекетін сипаттау арқылы образын ашыңдар.
3-тапсырма. Өлеңнен алған әсерлеріңді “ПОПС” формуласы арқылы жеткізіңдер.
4-тапсырма. Берілген өлең жолдарын жалғастырыңдар.
|
Өлеңді оқып, өз тұжырымдарын жазады. Өлеңнен ер жігітке тән қасиеттерді теріп жазады
Кейіпкер портреті мен іс-әрекетін сипаттайды.
Оқушы өз ойын жазады, дәлелдейді.
Өлең жолын жалғастырады |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Үйге тапсырма:
|
Алған білімдері бойынша кері байланыс береді |
Мақтау, мадақтау |
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дауылпаз ақынның жырын оқып, жаттайық!
Дауылпаз ақынның жырын оқып, жаттайық!
|
Бөлім: |
Тәрбиенің қайнар бұлағы |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дауылпаз ақынның жырын оқып, жаттайық! |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.3.1. Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу 5.1.4.1.Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа оқу |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашып, көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқиды. |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Әділдік пен жауапкершілік: орындалатын тапсырмалар арқылы өскелең ұрпақты отанын құрметтеуге, патриоттыққа тәрбиелеу. Апта дәйексөзі: «Әділдік пен жауапкершілік - біртұтас ұғым!» |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Ұйымдастыру кезеңі.
Әр сұраққа бір сөйлеммен жауап беріңдер.
|
Оқушылар зейіндерін сабаққа аударады; Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
1-10 балл Мақтау , мадақтау Дескриптор: 1. Өлең мазмұнын түсініп, тұжырым жасайды; 2. Ер жігітке тән қасиеттерді өлеңнен табады; 3. Қасиеттерді өз сөзімен дәлелдеп жазады. Дескриптор: 1. Кейіпкердің сырт келбетін сипаттайды; 2. Іс-әрекеттеріне сүйеніп, образын ашады; 3. Автор идеясымен байланыстырып тұжырым жасайды.
1. Берілген тақырыпқа өз көзқарасын білдіреді (Менің ойымша...); 2. Өз ойын нақты себеппен түсіндіреді (Себебі, мен оны былай түсіндіремін...); 3. Мысал немесе дәлел келтіреді (Оны мен мына мысалмен дәлелдей аламын...); 4. Қорытынды шешім шығарады (Осыған байланысты мен мынадай шешімге келдім...).
|
Оқулық, жұмыс дәптер, слайд |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Нұсқаулық: 1. Шығармадағы негізгі кейіпкер – Ақтанның портреттік сипаттамасын анықтаңдар. 2. Ақтанның іс-әрекеті мен сөйлеген сөздеріне назар аудара отырып, оның қандай адам екенін сипаттаңдар. 3. Кейіпкердің мінезі мен ішкі жан дүниесін оның әрекеттері арқылы дәлелдеңдер. 4. Ақтан образы арқылы автор қандай ой айтқысы келгенін тұжырымдаңдар іс-әрекетін сипаттау арқылы образын ашыңдар.
3-тапсырма. Өлеңнен алған әсерлеріңді “ПОПС” формуласы арқылы жеткізіңдер.
4-тапсырма. Берілген өлең жолдарын жалғастырыңдар.
|
Өлеңді оқып, өз тұжырымдарын жазады. Өлеңнен ер жігітке тән қасиеттерді теріп жазады
Кейіпкер портреті мен іс-әрекетін сипаттайды.
Оқушы өз ойын жазады, дәлелдейді.
Өлең жолын жалғастырады |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Үйге тапсырма:
|
Алған білімдері бойынша кері байланыс береді |
Мақтау, мадақтау |
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















