27- сабақ қазақ тілі 2 сынып
|
Мектеп |
Өтес орта мектебі |
|
Оқытушының аты- жөні |
Амангелдиева Молдир |
|
пән |
Қазақ тілі |
|
Мерзімі/ апта |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дауыссыз к мен г |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
2.2.4.1 Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау; 2.4.1.3 Дауыссыз дыбыс түрлерін ( қатаң, ұяң, үнді ) ажырату және дауыссыз п-б, қ-ғ, к-г дыбыстарының емлесін сақтап жазу 2.3.6.1 Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу 2.3.3.1 Мұғалімнің көмегімен оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша жоспар құру және тірек сөздерді пайдалана отырып мазмұндама жазу; |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
||||
|
Дауыссыз дыбыс түрлерін ( қатаң, ұяң, үнді ) ажыратады, және дауыссыз п-б, дыбыстарының емлесін сақтап жазады; |
|||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|||||
|
Мәтіннің мазмұнына бағытталған сұрақтар қоя біледі; |
|||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||||
|
Тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды; |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
1. Дауыссыз дыбыс түрлерін ( қатаң, ұяң, үнді ) ажыратады, және дауыссыз п-б, дыбыстарының емлесін сақтап жазады; 2. Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды; 3. Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазады; 4. Мұғалімнің көмегімен оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша жоспар құрып , тірек сөздерді пайдалана отырып мазмұндама жазады; |
||||
|
Сабақ кезеңдер |
Оқытушының әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі |
сәлемдесу |
|
|
|
|
|
Басы |
«Шаттық шеңбер» |
Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді. Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін. |
Сары ,қызыл ,жасыл , житондар |
Сары ,қызыл ,жасыл , житондар |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дауыссыз к мен г Тыңдалым: бейнетаспадан сабақ тақырыбына сай видеоматериал тыңдатамын. Тыңдалған ақпараттан білім алушылар тұжырым жасайды. |
Балалар жаңа тақырыппен танысауды |
|
|
|
|
Ортасы |
41-жаттығу: «Мәнерлеп оқы»ҰЖ
42-жаттығу: «Тиісті сөзді қой»ӨЖ Сергіту сәті 43-жаттығу: « Тиісті әріпті қой» ТЖ
44-жаттығу: «Өлеңді тыңда»ҰЖ СЖ «Талда» |
Дескриптор: 1. Өлеңді мәнерлеп оқиды; 2. Өлеңдегі негізгі ойды анықтайды; 3. Қарамен жазылған сөздерді көшіріп жазады; 4.Қандай дыбыс өзгеріске ұшырағанын анықтап, түсіндіреді; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар»
Дескриптор: 1. көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып жазады; 2. Өзгеріске ұшыраған сөзге мән береді; 3. к дыбысының г-ға айналуының себебін түсіндіреді; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар» Дескриптор: 1. Босторкөзге тиісті әріпті қояды; 2. Шыққан мақалды оқиды; 3. К дыбысының орнын анықтайды; 4.Бір-бірінің жұмысын бағалайды; Кері байланыс: «Житондар»
Дескриптор: 1. Өлеңді мәнерлеп оқиды; 2. Өлеңдегі негізгі ойды анықтайды; 3. Өлеңдегі сұраққа жауап береді; 4. Өз өмірбаяны туралы әңгімелейді; Дескриптор: 1. Бірлік сөзіне дыбыстық талдау жасайды; 2. Бір-бірін тексеріп, қателерін түзейді; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» |
ҚБ «Жұлдызшалар» Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар» |
Бейджик Теріс-қимылмен көрсетеді Кері байланыс: «Житондар» |
|
|
Соңы |
Үй тапсырмасы: 59-бет, 45-жаттығу |
Білім ағашы парақ шасы стикер |
Кері байланыс: «Білім ағашы» |
||
|
Қосымша мәліметтер |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дауыссыз г мен к
Дауыссыз г мен к
27- сабақ қазақ тілі 2 сынып
|
Мектеп |
Өтес орта мектебі |
|
Оқытушының аты- жөні |
Амангелдиева Молдир |
|
пән |
Қазақ тілі |
|
Мерзімі/ апта |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дауыссыз к мен г |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
2.2.4.1 Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау; 2.4.1.3 Дауыссыз дыбыс түрлерін ( қатаң, ұяң, үнді ) ажырату және дауыссыз п-б, қ-ғ, к-г дыбыстарының емлесін сақтап жазу 2.3.6.1 Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу 2.3.3.1 Мұғалімнің көмегімен оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша жоспар құру және тірек сөздерді пайдалана отырып мазмұндама жазу; |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
||||
|
Дауыссыз дыбыс түрлерін ( қатаң, ұяң, үнді ) ажыратады, және дауыссыз п-б, дыбыстарының емлесін сақтап жазады; |
|||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|||||
|
Мәтіннің мазмұнына бағытталған сұрақтар қоя біледі; |
|||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||||
|
Тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды; |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
1. Дауыссыз дыбыс түрлерін ( қатаң, ұяң, үнді ) ажыратады, және дауыссыз п-б, дыбыстарының емлесін сақтап жазады; 2. Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды; 3. Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазады; 4. Мұғалімнің көмегімен оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша жоспар құрып , тірек сөздерді пайдалана отырып мазмұндама жазады; |
||||
|
Сабақ кезеңдер |
Оқытушының әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі |
сәлемдесу |
|
|
|
|
|
Басы |
«Шаттық шеңбер» |
Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді. Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін. |
Сары ,қызыл ,жасыл , житондар |
Сары ,қызыл ,жасыл , житондар |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дауыссыз к мен г Тыңдалым: бейнетаспадан сабақ тақырыбына сай видеоматериал тыңдатамын. Тыңдалған ақпараттан білім алушылар тұжырым жасайды. |
Балалар жаңа тақырыппен танысауды |
|
|
|
|
Ортасы |
41-жаттығу: «Мәнерлеп оқы»ҰЖ
42-жаттығу: «Тиісті сөзді қой»ӨЖ Сергіту сәті 43-жаттығу: « Тиісті әріпті қой» ТЖ
44-жаттығу: «Өлеңді тыңда»ҰЖ СЖ «Талда» |
Дескриптор: 1. Өлеңді мәнерлеп оқиды; 2. Өлеңдегі негізгі ойды анықтайды; 3. Қарамен жазылған сөздерді көшіріп жазады; 4.Қандай дыбыс өзгеріске ұшырағанын анықтап, түсіндіреді; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар»
Дескриптор: 1. көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып жазады; 2. Өзгеріске ұшыраған сөзге мән береді; 3. к дыбысының г-ға айналуының себебін түсіндіреді; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар» Дескриптор: 1. Босторкөзге тиісті әріпті қояды; 2. Шыққан мақалды оқиды; 3. К дыбысының орнын анықтайды; 4.Бір-бірінің жұмысын бағалайды; Кері байланыс: «Житондар»
Дескриптор: 1. Өлеңді мәнерлеп оқиды; 2. Өлеңдегі негізгі ойды анықтайды; 3. Өлеңдегі сұраққа жауап береді; 4. Өз өмірбаяны туралы әңгімелейді; Дескриптор: 1. Бірлік сөзіне дыбыстық талдау жасайды; 2. Бір-бірін тексеріп, қателерін түзейді; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» |
ҚБ «Жұлдызшалар» Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар» |
Бейджик Теріс-қимылмен көрсетеді Кері байланыс: «Житондар» |
|
|
Соңы |
Үй тапсырмасы: 59-бет, 45-жаттығу |
Білім ағашы парақ шасы стикер |
Кері байланыс: «Білім ағашы» |
||
|
Қосымша мәліметтер |
|
||||
шағым қалдыра аласыз













